bugün

Kalbindeki kişiyle evlenmeyi kafasına koyan erkek..2 kalbi teke düşürme tasavvurunun mimarı. 2 dili aynı sözcükte buluşturacak vücudların aşk-ı saadetlerde saltanat kayıklarına kürek çeken barkarol olmayı çoktan kafasına koymuş levent cesareti bu. Kalbindeki balerini yüzük parmağıyla çevirecek kudreti hep bu umutla, yek bu tutkuyla bileklerinde taşır. O bir dilber, erkeğine geminin palamarlandığı iskele gibi bağlanacak, dudaklarının ateşini bu cabbar cevval atakan adama bırakacak, ebediyen sevişecek izdivaç sahipleri olacaklar. Kelamım kelam, kıyamım kıyam, dest-i izdivacına en koyu aşk ile talibim.

Ellerimi her gece senin sıcacık kalbine koyup orda ısıtıyorum yoksa ben bu beklemelerle donarım.
kafasına koyması yeterli olmayacak olan erkektir.

kadının da koyması lazım zira.

sonuç: kafayı siker.
helal olsunu haketmiş erkektir.
Zira kimisi zenginini,
kimisi güzelini,
kafasına koyar.
azcık da kafasını değiştirse.. denilesi erkek
(bkz: serebral dolasimi olmayan adam).
kalbindeki kadınla duyguları karşılıklı ise kesinlikle doğru yolda olan ve ailesinin bulduğu kızla evlenmek olsun diye evlenmeyi seçmeyip kalbini dinleyen erkektir. helal olsundur.
Bir ilişkinin ciddiyetinden evlilik anlayan erkektir.
kafama koydum. evleneceğim onunla.
her gece yatmadan önce boşta olsa yüzük parmağını öpendir.
kalbine koyacağına kafasına koymuş erkektir. bu erkek aşil tendonuna veya uyluk kemiğine koyması gereken şeyleri kim bilir neresine koyacaktır zaman gösterir.
önünde kimsenin duramayacağı erkektir. Net. En korkağı bile kalbindeki kişi için bir kaplan kesilebilir.
Fakat evlilik işi sakat devleti filan karşısına alırsa bok evlenir. Onu biz kavuşma olarak niteleyelim ve diyelim ki:
Sevdiğine kavuşmak için her şeyi yapacak erkektir.
babayı alacak olan erkektir. nah bulur.
bekar kalir...