bugün

benim gözlerimdir.
iğrençtir.
ne yeşil ya da mavi gibi coşkunluk veren ne ela gibi tatlı bir ikindi güneşi kıvamında ne siyah gibi karanlık ve derinlik veren göz rengi. sıradan işte.

sıradanlığından kelli göz gibi gözdür. öyle bir güzel gözdür ki yoğun güzelliğinden dolayı sıradan insanların bakışlarından korunmaya daha müsait bir içkinliği ancak gerçek estetik bakışa sahip olanlara sunar.

öylesine sıradandır ki ışıltılar kapladığında renginden çok hale gibi aşk sarar renginin etrafını. öyle sıradandır ki ancak bu göz rengi olanların gözlerinden ruhuna doğru akan nehirde yıkanıp ruhunuzu temize çekersiniz.

öyle sıradan bir göz rengidir ki ayna işlevini en iyi görendir. öyle sıradandır ki süslenip püslenmeden salt güzelliğini dışa vuran cevherini sıradan bir su bardağında sunarak sizi esrik düşlere salmakta zorlanmaz. sıradanlığından aldığı güçle ışıltısını yitirip ruhuna akan nehrin debisinde azalma olduğunda uçurum kenarında yetişmiş yalnız ağaçta şarkı söyleyen yaralı ve ürkek bir serçenin düşmesi gibi yar'ın gözünden düşüşü yaşarsınız.

ne zaman kahverengi gözlü bir yaren buldun sarılıver sımsıkı. daha sana ait, daha sıradan, daha yalın ve saçma benzetmeler için kasan yeni yetme şairciklerin hülyasından uzakta kalmış.

şiirlerde kahve gözleri göremediniz çok fazla, çünkü kahve gözler kendilerini şiir yazamayacak kadar çok seven insanlarla sıradan bir şekilde yaşamayı seçtiler. sıradan.
uğruna çöllere düşülecek gözlerdir.

büyük kahverengi gözlü kadınlar sevdim hep; güldüklerinde en güzel, ağladıklarında en masum, kızdıklarında en vahşi bakış onlarındı çünkü..

Ve Eğer kahverengi gözlü birine aşık olmuşsanız topraktan gelip toprağa gitmişsinizdir.
Olurda rastgele iskandinavyaya yolunuz düşerse , yabancıların hoşuna gidecek gözdür.Ayrıca türkiyede sıradan olmasına rağmen en asil duyguların gözüdür.Daha bir masum kendi halinde efendidir.Değilsede lütfen tersini ispatlamaya çalışmayın ben böyle ikna ettim kendimi.*
Derindir. Duygular en iyi kahverengi gozden okunur. kendine baglar gozlerinizi bir an ayirmak istemezsiniz sicak renktir.
En çok görülen göz rengi.
"Gözlerinin kahvesinden koy ömrüme, kırk yılın hatırına sen kalayım"
(bkz: Cemal Süreyya)
Sahip olduğum göz rengi. Ama bayanlara ne yazıkki çok yakışmamaktadır. Ela gözün yerini asla ve asla tutamaz.
Samimi göz rengidir.
En manalı bakışlardır ayrıca.
en güzel gözdür. nokta.
Açık kahverengi ise En güzel göz rengidir.
Sağlıklı gözdür.
herkeste olduğu için bir önemi olmayan göz rengi.
iri kahve gözlü birini görünce öylece kalakalıyorum. Hele ki boncuk boncuk olanlar.
göz rengimdeki kodun son harfini de f yapsak siyah olacak koyu kahverenginin tanımı yeniden yapılacak bir renk tonu.

şaka bir yana #330033 tonundaki renktir.
Yanlış bilmiyorsam en sağlıklı göz rengi. Diğer bütün renklerin ondan türediğini okumuştum bir kere.
insanın yüzünü çirkin gösteren bir detaydır. insanı soluk gösterir.

mavi lens takın efenim. hemen yüzünüz gözünüz açılacak ve bakışlarınızın bir anlamı olacak.
Genelde çoğu kişiye göre renkli gözlerin yanından sönük kalan gözdür. Bilmezler ki önemli olan renk değil bakışlardır. O gözlerin içine baktığında ne gördüğündür.

Büyük ve siyaha kaçan tonda gözler hoş duruyor. Daha samimi.
sarışın kıvırcık arkadaşların güneş altında muazzam görünmesine sebep olan olgu, varlık ve organ. bende mavi göz var ama pek bir numarası yok, bilimsel olarak da bozulma olasılığı kahverengiye göre daha yüksek.
görsel
Kadında en sevdiğim göz rengidir.Birde o gözler anlamlı bakıyorsa çok çok güzel olur.
En sevdiğim ve sahip olduğum göz rengi.
Hiçbir numarası yok.
görsel
Bilimsel olarak en sağlıklı gözdür.