bugün

(bkz: at maması)
(bkz: kadının bildiği sır değildir)
erkeklerin daha çok saklayacak sırrı vardır da ondan dolayı kadınların bu yönü zayıftır. saklayacak fazla sırları yoktur çünkü kadınların.
(bkz: erkeklerin sır tutamaması)
abi saklayamıyorus işte ne yapalım. gayet de zor biş iştir kendileri. hiç öyle çok iyi sır saklarım martavallarına gerek yok. kasmayalım abi sır sak-la-ya-mı-yo-ruz. hepsi bu. başı sonu yok. erkekler hadi konuşun yine size malzeme çıktı.
beyza:ayşe, gülçini kocası aldatıyomuş, ama bak kimseye söyleme.
ayşe:aa, kime söyleyebilirim ki.
.........
ayşe:pelin, gülçini kocası aldatıyomuş, ama bak kimseye söyleme.
pelin:aa, kime söyleyebilirim ki.
...........
pelin:hatice, gülçini kocası aldatıyomuş, ama bak kimseye söyleme.
hatice:aa, kime söyleyebilirim ki.
...........
hatice:gülçin seni kocan aldatıyomuş, ama bak kimseye söyleme.
gülçin:sen ne dediğinin farkındamısın?
hatice:****??***
çok üzülerek karşıladığım durumdur. tabi ki hepsi için geçerli değildir ama çoğu sır saklayamaz. insan bu kadar mı içinde tutamaz bu kadar mı kim olursa olsun anlatma ihtiyacı duyar. bu yüzden insanı erkek arkadaş bulmaya ittiği bile söylenebilir.
içleri dışları bir olmalarından kaynaklanır. (bkz: allah in bildigini kuldan saklamamak).
bu yüzden dedikoducu olarak nitelendirilirler zaten.
bal gibi yanlış bir genellemedir. erkekler özellikle unutmasın ki çoğu zaman dertlerini dinleyen ve sırlarını tutan en yakın arkadaşları da kadınlardır.
Kadınların öğrendikleri bir şeyi saklamaya gerek olmadığı düşüncesi ve rahatlığı içinde paylaşmaktan çekinmemesidir.
doğruluk oranı %100 olan ender genellemelerden biridir. 'he istisnaları vardır tabi o ayrı' gibi bir yalaklığa girmek isterdim. ama malesef... *
sır olgusunu sadece erkeklerin duymaması gereken birşey olduğuna inandıklarından ileri gelir.

- aman erkekler duymasın, dur nejla'yı da arayıp haber vereyim. cansu'ya zaten mesaj atmıştım.

sır sadece kadınların arasında kalması gereken değil, iki kişinin arasında kalması gereken bir kavramdır.
istisnalar kaideyi bozmamakla birlikte gerçek olan genellemedir. sırrı açığa çıkarmasalar bile mutlaka bildiklerini belli eder kadınlar. pek tabi "söyleme sırrını dostuna oda söyler dostuna" deyişi de, sadece kadınlara değil her kime olursa olsun sırrınızı açarken iki kere düşünmeniz gerektiğine dikkat çekmektedir. şunu da söylemeden geçemeyeceğim: iki kişinin bildiği sır değildir.
yapacak işlerinin olmamasından kaynaklanan durum.

bütün gün evde otur kitap oku yerli dizileri izle ee bu kadar boş geçirirseler yanındaki boş kadınlarla dedikodunun mına koyarlar.
pekala saklar kadın sır. hem öyle ketum olur ki şaşar kalırsın. ama sır da sır olmalı hani. dedikodu ayrı sır ayrı, ayşenin kocası erken boşalıyormuş dersin ama ayşenin kocası mit te çalışıyormuş diyemezsin, bilmezsin ki diyesin.
(bkz: bu başlıktan karı kaldırıyoruz)

sahiplik eklerini kullanamayan insan sendromudur.

-ın , kadınların sır saklayamaması.
(bkz: yazarların başlıkları doğru yazamaması)
yanlıştır. işlerine gelirse çok iyi saklayabilirler.
Sır saklamak erdemli insan işidir, kadını, erkeği yoktur.

Evren, Ağzında bakla ıslanmayan, güven duygusunun anlam ifade etmediği nice kadın ve erkeklerle doludur.

Her olumsuzluğu kadına yüklemek, eğitimsizliğin aynasıdır ve mide bulandırır.
Genellemeyi bilemem ama kendimce yorumlayacak olursam zararsız ve duyulması şahıs için risk oluşturmayacak bir meseleyi paylaşmazsam ölecek hastalığına yakalanıyorum. Ha mühim bir mesele ve paylaşılması çevredeki herhangi birine zarar verecek düzeydeyse içimde ağırlık yapıyor, bari balkondan bağırayım da içim rahatlasın hissine kapılıyorum ya da şahısları tanımayan en alakasız kişiyle kazanı kaynatıyorum. Aksi gibi de çevredekilerce verilecek sırların paratoneri gibi birşeyim seviyorlar paylaşmayı.

Ulan ne leşmişim, Bana sır verilmezmiş bunu anladım şu an.