bugün

(bkz: istanbul trafiği)
sağa sola bakmaktan kaza yaptırmaya meyilli hareketlerdir.

yavaşça direksiyonu bırak, kontağı kapat ve aşağı in.
barbie bebek oynasın gitsin amk. bok gibidir.
ayna mühim evet. ehe.
en azından trafikte daha sakinler. kavga çıkarmaya, levyeyle adam kafası kırmaya fıtratları uygun değil zaten.

dikkatleri çabuk dagılıyor, sağ şeritte tosba hızıyla gidiyor hatta traktör ardında hiç istifini bozmadan gidenleri gördüm. sola geçince araba bir apaçi sıtayla bas bas bağırıyor.

ama iyi kullananları da var şimdi allah için. (yazar kişisi kendinden bahsediyor)
korna calarsin tepkisizce öyle ileri bakarlar. trafiğin içine sıcar. Örnek :kavşakta kirmizida öyle bir duruş dururki sagdan dönecwk arabalari engeller. sonra basarsin kornaya napacagini şaşırır. kafasini yere eğer 60 saniye biyunca bekler yeşilin yanip ileri gitmesini yeşil yanar oda ne , ilerleyecek yer yok. hadi ac acabilirsen trafigi
millet kadınların araba kullanma tarzlarını konuşmaya başlamış ben hala direksiyonu düz tutamıyorlar zannediyordum. büyük gelişim tebrik etmek lazım.
koltuğa yaslanmamaktır. iki eli direksiyonda koltuğa yaslanmadan kullanırlar. korkuyorlar sanırım.
Koltuk direksiyona yapışacak şekilde ileri alınır. Bir telaş, panik ile sürülyeme çalışılır.
Araba kullanmak tamamen pratikte alakalı bir durumdur.

Bizde de genellikle arabayı kullanan erkek olduğu için, kadınlarda pratik eksiği mevcut. Trafikteki fantastik hareketleri çoğunlukla kadınların yapıyor olması da bu yüzden.
Kullana kullana beceri gelişir.

Sevgili kadınlar, Kimseyi takmadan sakin bir şekilde trafiğe çıkınız.
Ben daha yeni sayılırım ama annem 25 yıldır araba kullanıyor. Çoğu erkeği donunda sallar.
Benim gördüğüm genelde öne doğru abanıp gergin bir şekilde oturuyorlar.
Sıkışık trafikte azap.
100 derece Yatırın koltuğu. Kafayı Arkaya yaslaya yaslaya gidin. Korkmayın. Bir şey olmaz.