bugün

kadın ölümlerinin çoğu namus cinayetleridir, çok namuslu toplum olduğumuz için öldürüyoruz ya ondan var. adam her haltı yiyor kadın aldattığında direk öldürüyor, işte ataerkil toplum bir yandan da bu demek.
Cezaların yetersiz kaldığı ülkelerde yaygındır ülkemizde dahil.
Kadinlarsiz bir dunya cekilmez ve cok degeesiz olurdu. Kadina siddete HAYIR !
Ülkemde yapanın yanına kalan. Cezasız bırakılan.
2 gün içerisinde 3 yeni cinayet haberi daha. ve savunumlar çok benzer 'namus için ağabey'.
durdurulması için kültürel bir devrim gerekendir.

zaten toplumumuzun os'unun bazı bölümlerinin rewritelenmesinin zamanı gelmiştir. artık stabil çalışamamaktadır, outdated olmuştur birçok component. hatta taban bile değiştirilebilir.

not: bilerek ingilizce terimler kullandım.
Aslında erkeklerin ne kadar aciz olduğunu gösterir. Erkek kendini her zaman bir bok sanar. Ayrıldığı eşini öldürmeler yok namus temizlemeler falan. Hop abicim noluyoruz kadının namusunu temizlemeye çalışmadan önce bir bak bakalım hangi namussuzluğu yaptında bunlar oldu. Yok ama bakmazlar erkek için namus kadına aittir sanki onu öldürünce namusu temizlencek gibi. Hayır abicim namus temizlenmeyecek senin şerefin diplere düşecek.
abartılmaması gereken hadisedir.

ülkede sürüyle cinayet oluyor. elbet üç beş tane kadın da ölecek. eşitlik var ama farkındaysanız daha fazla erkek ölüyor.

o zaman orospuluğuyla piyasayı kavuran türk kadını ölüyor diye ağlamamak lazım.

illa adamları anlamak için boynuz mu yemelisiniz amk?
ne yazık ki ülkemizde sık karşılaştığmız ve çok üzüldüğüm durumlardandır.
Ölenler belkide ölmeyi haketmişlerdir. Bilirsiniz kadınların salak salak konuşmaları, bir erkeğe söylenmeyecek sözler sarfetmeleri falan filan tahrik etmeler o bu şu.

Kimse kimseyi durduk yere öldürmez.
Iktidarla paralel mevcut durumdur bastakilerin kadina yaklasimi ne ki cumhurun ne olsun amk.
türk erkeğine öfke kontrolü yerine, türk kadınına insanlık eğitimi verilerek çözülebilecek sorunlar bütünü.

her siki bildikleri için ölmüyorlar mı zaten. iki dakika susun amk.
Bir cinayetin hakli sebeplerini arayan ulan götun oglu sende bir katil adayisin ibnenin evladi seni.
televizyon radyo gazete bu kadar kadın cinayetleri hakkında sanki magazin haberi gibi haber yaptıkdan sonra daha çok kadın cinayetleri işlenir.
korkak ve pısırık sözüm ona erkeklerin namus kılıfı ile işlediği cinayetler! senin namus mantığına sıçayım şerefsiz hayvan!
bin belasını bulsun işleyenler! Adalet sistemi de artık yüksek cezalar versin! karısını öldürmüş hayvana takım elbise giydi diye iyi hal indirimi veren hakim olmamalı artık!
polisten bir beklentimiz yok zaten! onlar keyfi şiddet ile meşgul olabilir!
Tüm cinayetlere karşıyken bir kadının öldürülmesi de ne? Evet efendim kadın ve erkek eşittir fakat demokraside. Kimse bir kadın ve bir erkeğin kuvvetlerinin eşit olduğunu söylemesin bana. Buna bağlı olarak kadın cinayeti işleyen kişilere erkek demek onlara biraz fazladır . Hayvan demek bile fazladır. Bu yolla başlatılmış bir çok kampanya vardır. Destek veriniz efenim.
geneli namus nedeniyle işlenir.

bunu işleyen en adi namussuz şerefsizdir.

ülkemizde de artmaktadır. hükümetin de kadınlara verdiği değere ve kadın katillerinin aldıkları -almadıkları- cezalara da bakılırsa, artmaya da devam edecektir.

gücü sadece karısına yeten, kendini erkek sanan götlerin, kadın katillerinin ben ta sevgi koyayım. pislikler.

not: erkeğim.
bir yılı aşkın zamandır buradayım. bu başlığa yazmamak için çok direndim. ama artık yeter.

lafa gelince erkeksiniz ama çalışıp eve ekmek getirmeyi bilmezsiniz.
çocuklarınızın başını okşamayı, eşinizin elini tutmayı zayıflık zannedersiniz.
erkek olduğunuz bir tokat atarken bir de yatakta tepesine binerken aklınıza gelir.
ha tepesine binmek derken de ciddiyim. karşıdaki insanın istekleri arzuları önemli değildir sizin için. işiniz görülsün maksat. sonra sırtınızı döner yatarsınız.
kıskançlığı elden bırakmazsınız. ama kira için arayan ev sahibinin telefonunu da açmazsınız. eşinizi arar ne hikmetse.
tembellikte marka olursunuz. ama kadıncağızın kazandığı parayı kahvede orada burada piç etmekten de vazgeçmezsiniz.
yorgun argın gelen kadının yaptığı yemeği beğenmez sofrayı tepesine geçirirsiniz.
tüm bu hakaretlere bir gün gelip ses ederse o masum kadını önce döver sonra susturursunuz.
allah korusun bir de "boşanmak istiyorum" derse, önce çocuklarıyla tehdit eder sonra namusuna dil uzatırsınız.
yok her şeyi göze almış belli gidiyor elden altın yumurtlayan tavuk.
o zaman da cinnet geçirir kafasına sıkarsınız.

aldığınız nefesi alem s*ksin.
(bkz: kadınlar da vardır/#26015203)
sapık, cani kocaların eşlerini öldürme eylemleri.

devletin yeteri kadar konu ile alakalı yasası, desteği olduğunu biliyoruz. sıkıntı şurada; cezai işlemin farklılaştırılması. yani bu caniliği yapanın sonu herkesin bildiği gibi hapis. ama hapis yeterli değildir. çünkü bu normal bir öldürme değildir. bu katildir. caniliktir. hayvanlıktır. banyo yaparken otuz beş yerinden bıçaklamak ne demektir biri bana allah rızası için açıklasın. ben şizofreniyi falan kabul etmiyorum kimse bahane bulmasın.
anasını sattığımın hayatı bu kadar ucuz mu, insana kıymak bu kadar kolay mı soruyorum. biride gider boşandığı eşine kaleye çağırır tartışırlar sonra vahim son. kadının boğazını keser. boğaz kesmek. bu çok ciddi soğuk kanlılık ister. insan ceset parçası görmeye dayanamaz allak bullak olursun gel gelelim bizim vatandaş boğaz kesiyor ve oracıkta bırakıp gidiyor. bu soğuk kanlılığın çok çok ağır bir cezası olmalı, bedeli olmalı. yoksa kanun, devlet güvencisi vs. bunlar bir noktaya kadar. bunun bedeli de hapis değilidir onu söyleyeyim. müebbet vs. traş. benim aklıma gelen birkaç yöntem var;

1. hadım edilmek.
evet evet. bir erkek bunu hayatı boyunca unutamaz. hemde kamusal bir alanda. öyle hastane de ameliyat yapar gibi değil. bir meydana platform kurulacak ve halka çağrı yapılacak. şu tarihte şu saatte bu isimli vatandaş. suçu şudur cezası şudur. her şey açık ve net olacak. gizlilik olmayacak. hadım işlemi eski usul olacak. keskin bir bıçakla kesilip kezzap basılacak. sonrasında müebbet hapsa atılacak. bu halkın gözü önünde yapılacak. akıllı adam bundan ders alacak.

2. kadınlar tarafından taşlanmak.
aynı şekilde ilanı yapılacak ve katılım sağlanacak. 2 mt 2 mt açılan bir çukura anadan üryan bir şekilde mahkum bırakılacak ve çevresine doluşan kadınlar tarafından tepesine taş atmak suretiyle taşlanacak. ölesiye taşlanacak. taşlarla gömülecek oraya. o çukur mezarı olacak.

3. aynı şekilde katledilmek.
suçlu eşine hangi yöntem ile kıydı ise ne fazla ne eksik aynı şekilde suçluya uygulanacak. ve sonu bu olacak.

bu maddeler daha da ağırlaştırabilir, arttırılabilir.
yukarıdaki maddeler yasa ile sabitlenecek. kitapçığa girecek. bak bakalım öyle şizofreniyim deyip kadın kesilebiliyor muymuş, namus meselesiydi deyip kadın boğazlanabiliyor muymuş.
bu söylediklerim yürürlüğe girsin bakalım kim böyle bir hayvanlığa yelteniyor. bir değil seksen kere düşünür.
tüm haber bültenlerimizin sonunda hava durumu, döviz kuru haberleri gibi rutin izlediğimiz ve alışmamaya direndiğimiz cinayetlerdir. eskisi gibi şaşırmıyor mu halk? osmanlıcayı korumak kadını korumaktan daha önemli bu topraklarda artık.
Cleanfamilygirl ler ve gibiler yüzünden cüzi bir artış göstermesi beklenen cinayetlerdir.
eğitim eğitim eğitim şart...
Osmanlıca bilmesek de zulme uğramış kadınların mezar taşlarını okuyabiliyoruz.
artmasında önemli etkenler olarak günümüzde insanların psikolojisinin bozuk olması, ekonomik anlamda yetersizlik, sıkıntı ve yetiştirilme tarzıdır. sanmayalım ki ülkemize özgü bir durum bu dünya genelinde de var kadın cinayetleri, tabi ülkemizde hiç olmadığı kadar bir artış gösterdi bu durum.

evliliğin, çocuk gelişiminde düzgün bir psikolojiye sahip anne babaların ve aile içindeki sevginin, iletişimin önemli olması bu yüzdendir. bunlar günümüzde artık önemsenmeyen şeyler haline gelmeye başladı ve sonuç ortada.