bugün

Limon Yapım'ın yaptığı açıklamaya göre Büşra Pekin'in diziden ayrıldığı duyurulmuştur. 13 Bölüm için katılacağı daha en başında konuşulmuş ve 26. bölüm itibari ile diziden ayrılmış.

Ben o kadar katı bakmıyordum onun dizideki yerine ancak "kötü kadın" sınıfına geçtikten sonra psikolojik olarak bir soğumuştum tabi dizideki karakterinden.

Hale'nin son bölümde yaptıkları ise yine beni benden aldı * *
Çok ince esprilerin bulunduğu eğlenceli bir dizi.
yaklaşık 20 dakika sonra yeni bölümü başlayacak olan dizimizdir.
kuzey ve güney ile birlikte takip ettiğim 2 yerli diziden bir tanesi. gülüyormuyum? evet, teferruatları sittir et!
yalan dünya gibi samimiyetsiz, yapay, arkadan gülme efektli sözde komedi dizilerine bin basacak gerçek komedi dizisi.
Geçen haftaki Şahin K bölümü ile efsane bölümler arasında yerini almış, bu haftaki bölümünü merak ettiren canım dizi. Selçuk Aydemir bu işi çok iyi biliyor ama keşke rtük denen illet olmasa da şu sansür olaylarından biraz yırtsak.
an itibari ile klarnet solosu ve rakı eşliğinde başlamış dizidir.

zevkle izliyoruz.
an itibariyle amın oğlu esteban'ı sansürlememiş dizidir.

edit:benim fesatlığımmış imam'a artı rep.
an itibariyle ağamın oğlu esteban'ı sansürlememiş dizidir. gerek yoktur zira amın oğlu değil, ağamın oğlu esteban demişlerdir. *
--spoiler--
yılın ilk kalkanını sana getirecektim ama gelene kadar hacmini koruyamaz diye getirmedim. *
--spoiler--

tükürdüm la ağzımda ki sodayı bildiğin. *
bir hafta daha yok gibi görünüyor.

27. bölümdeki bölümdeki deli senarist "süleyman nazif lisesi" dedi lan! yoksam sen de bizim liseden mi mezunsun selçük?
rakının üstüne yağmur suyunun gelmesi ve ardından kimseye etmem şikayet in girmesi ile vaaay anasını adamlar yapmış ya la tepkimi hak etmiştir.
onur'a akm tarafından yapılan adamın dibisin onur gibi yakıştırmalar sosyal medya ürünü gibi gelmiştir, ama adam adamın hası hakikaten. salı başlayıp çarşamba biten dizi, severek takip ediyoruz.

bir parantez de sadi'ye yapsın sadi şu kızı artık, yazıktır günahtır çocuğa.*
jargonuyla dikkat çeken kendini izleten dizidir.
boomcu onur için izlenecek dizi. adam felaket bir olay. *
içerisinde basit gibi görünen ama son derece yüksek zeka ürünü espirilerin bulunduğu son zamanlarda yapılmış en kaliteli dizilerden biridir.
galos muhabeti on numara olan dizi.
(bkz: fincanın etrafı yeşil aman aman)
ahmet kural abimle sürekli görüşür. hatta geçen gün, komşumuz kenan erçetingöz'ün kızıyla evlilik düğününe taaa balıkesir'e kadar bizatihi gelip davetiye verdi.

hatta kendisi bu sözlükte yazardır. ama eskisi kadar pek yazmıyor.

neyse geçen gün, bana mms ile yolladığı mesajı siz değerli sözlükdaşlarıma ulaştırmamı istedi:

"dört sezonluk anlaşma imzalanmış yapımcıyla. seneye işler güçler atv'de"
sadinin ses kaydı yarmıştır.
her bölüm gibi dünkü bölümde süperdi bana göre gelmiş geçmiş komedi dalındaki en güzel tv yapımı gerçekten kutlamak gerek.
27. bölümün tekrarı şu an itibariyle star tv'de yayınlanmakta olan en güzel dizi.
şenol: gel vedat gel, sana her zaman kapım acık.
vedat: hangarı boşalttık, ben kapıyı da kitledim ha ama anahtarı sizden alacakmış mal sahibi. alacağı falan mı ne varmış.
şenol: koy şuraya.
vedat: bak koy şuraya diyor ya, bi kafa işareti falan yap bari. tenezzül ettik ayağına kadar geldik bi hoş geldin de be.
şenol: bi hoş geldin vedat, koy şuraya.
vedat: sesini yükseltme bana ya. emir kipi, filleri de kullanma bana ya.
şenol: bah vedat ayıp oluyor ama. tamam artık patronunun sayılmam ama yaşımızın farkına hürmeten yani söylediklerinin acısı belime vurdu. ben de senin beline vursam iyi mi olur? *
şenol: ulan herkesin tribi bana mı arkadaş ya, trip baba türbesine döndüm. gelen mum yakıyor giden mum yakıyor. *
"evladım olsan baba deme diye eve gelmem!"