bugün

Müzikleri ile begenimizi kazanan ne kadar da tatlı bir o kadar farklı dizi.
fragmanla bile bu kadar güldürdü ya helal olsun. ayrıca göndermeler hafiften bir leyla ile mecnun havası estiriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=91Ijc-2LYMg
6. bölüm fragmanı yardı resmen. bizimkiler survivor adası'nda. kazıkta tutunmuşlar diskoya kim gidecek davası görülüyor.
klasik röportaj sahnesi:

ahmet: valla sadi ve murat arkadaşlarımız gönüllüler adasından arkadaşlar, tabi belli bi geçmişleri var.
murat: valla sadi celil cengiz arkadasımız adeta insanlıktan çıktı, yani olayın özü bu.
sadi: ahmet aslında iyi çocuk ama acıkınca kimyası değişiyor. ( ahmet elinde bir yengeçle ortaya çıkar ) *
sahneler arası geçişleri mükemmel , dizi gayet eğlenceli ve komik , senaryo olsun, oyunculuklar olsun harika e daha ne olsun bizede izlemek düşer. izlemeyen varsa tavsiye ederim.
1. bölümden gelsin.

--spoiler--

ahmet, biz senin arabaya gitmek için taksi falan mı tutsaydık lan.

--spoiler--
--spoiler--
anaaaam 3 gapılı arabaya bineceeeeem.
--spoiler--
dizilere hayatında pek yer vermeyen biri olarak dün umutsuzca ' bir bakayım' dediğim, sonuç olarak beğendiğim dizi. tavsiye edilir. takip edilir.
ahmet kural'ın dizideki başarısı sadece kendisini değil, böyle bir adamla evli olabildiği için eşi yeşim salkım hanımefendiyi de gözümde bir yerden bir yerlere taşımıştır.

edit: yeşim salkım kendisi ile değil hakan eratik denen ahmet kural a benzeyen oyuncu ile evli imiş. uyarı için teşekkürler.

neyse yeşim salkım hala eski yerinde gözümde. iyi bari.

edit: lan dünkü bölümde şok bir şekilde şu sahneyi izledim, tv programına ahmet kural çıkmayınca şimdi ahmet kural yerine diğer konuğumuz hakan eratik'e bağlanıyoruz dedi sunucu.

wallaha burayı okuyor bunlar.
sadi celil cengiz in kapı gibi sözleşmesi için ;
görsel
an itibariyle starda tekrarı olan dizidir.yine yeni yeniden izlenmelidir.
--spoiler--
saaadiii düğüne gidiyoruz.
--spoiler--
kafamın içinde çınlıyor sürekli korkmaya başladım lan.
--spoiler--
5.bölümde ki şu espriyi de duyduktan sonra bazen bana manasız gelen cümlelerinde aslında inceden bir espri olduğunu ama anlamadığı hissettirip, bir nevi beni depresyona sokan harika dizi

Hadi bitirelim şu işi
Ben bomba atıyorum.

(bkz: counter strike 1 5)

--spoiler--
http://www.sacitaslan.com...e---sbt-rating_61837.html

arka sokaklar tekrar 3, akasya durağı tekrar 4 olmuş. olum kanal d para mı veriyor lan agb midir nedir ona?? lan yoksa bunları izleyen...???
hastası olduğum dizi. ahmet kural'ın yeşim salkımla evli olduğunun yazıldığı entry'i okurken kan beynime sıçradı, oh yooo ambiyaaaans diye bağırasım geldi. * ahmet kural yeşim salkımın eşi değil ya nerden çıktı bu? kadın 68 doğumlu ahmet kural ise 82. ayrıca yeşim salkım Hakan Eratik'le evli.
inanılmaz bir başyapıt, Türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdırmaya doğru ilerlediğini söyleyebilirim. Oyuncu kadrosu senaryo herşey mükemmel....
türk televizyon tarihinin başarılı işlerinden biridir. devam etmesi dileğiyle.
Üsküdara giderken in yeniden denenmesidir. O da cok guzeldı ancak dramaya onem veren halkım absurd komedıyle ılgılenmıyor. Umarım bu dızı hakkıyla sonuna kadar devam eder.
geçen ntv de gece gündüzün doğaçlama sunucuları olarak çıktı dizi oyuncuları. valla pek bir fırlama pek bir bizden çocuklar. biri diyor oğlum sunucu benim siz konuk ona göre hizada durun beni yeşim salkımın kocası sandılar falan.biri başlarına gelen komik olaylar anlatılırken benim hayatım genelde trajik olaylarla kesişiyor diye falan güzel bir muhabbetti ama diziyi seyretmedim yalan yok.
son dönemde absürt Leyla ile Mecnun dizisinin çok tutulması ve sanal ortamda tam bir fenomen haline gelmesiyle birlikte diğer kanalların da bunu kıskanıp absürt komediye el atması sonucu ortaya çıkan star tv de yayınlanan gayet başarılı bir projedir. Yalnız tüm absürt komediler güzel olacak diye bir şey yoktur kaliteli dizi yapmak her yiğidin harcı değildir kanımca.
yaz dizisi olarak başlamış fakat yeni sezonda yerini sağlamlaştırmış komedi dizisi. *

kanalı açtığımda nikah memuru ile röportaj sahnesi vardı. o kadar gerçekçiydi ki şu an -kpss ye girip nikah memuru mu olsam acaba- diye düşünür oldum.
7. bölümünde gülhan şen in konuk olacağı mükemmel dizi.
eleştirel esprileri, elit kesimce anlaşılmasına karşın toplam izleyici grubunun tutmadığı yeni nesil komedi dizisi.
leyla ile mecnun la aynı kefeye koyduğum iki diziden biridir. Tabi merak edenler için diğer dizi:
(bkz: Behzat Ç)
rezalet bir yapım. bunu izleyen insanlar da var ya memlekette... şaşıyorum gerçekten.
(bkz: dizi eleştirisinde git akasya durağı izle eşiği)