bugün

gazetelerde ilanlar adi altinda yayinlanan ilanlardir.genelde cok sey isterler.bir de bunun kariyer.net yenibiris.com gibi varyantlari vardir internet uzerinden takip edilen.su gune kadar bu ilanlardan is bulana pek rastlamasam da gecerliligi vardir herhalde.bazilari da komik olur bunlarin.misal 2000 senesinde cikmis guzel bir ilan vardi.
-5 senelik office 2000 tecrubesi olan eleman alinacaktir.

gecen bir tane daha yakaladim.

-universitelerin bilgisayar muhendisligi bolumunden mezun, toplantilarda powerpoint ile sunu hazıryalabilecek personel aranmaktadir.

sen 15 sene oku, git toplanti da sunu hazirla.ya havle vela kuvvete.daha yaran varyantlari bulunmaktadir tabi.
Bu ilanlar genellikle insanların fizyonomik gelişim süreci içinde alabileceği maksimum eğitimi ve yaşadığımız ülkenin sosyo-ekonomik şartlarını göz önünde bulundurmaksızın iş arayanlardan imkansızı istemektedir.
- Minumum 3 sene deneyimli, 25 yaşını aşmamış, (erkek adaylar için) askerlik görevini yerine getirmiş, çok iyi ingilizce konuşabilen yanında tercihen ikinci dil olarak fransızca, almanca, italyanca, ispanyolca' dan biri.
özellikle üniversite bittikten sonra her pazar hatim edilen gazete parçası ve internet siteleri.
gazetelere, firmaların işci bulması için verilen ilanlar. örnek vermek gerekirse;

"şirketimizde çay getirip götürecek ikinci nesil yazar aranmaktadır. dolgun şukela verilecektir."

(bkz: ikinci nesil yazar aranıyor)
çoğu şirketin ne aradığını tam olarak bilmediğini sanmama sebep olan dolayısı ile kalifiye olmayan sürüyle insanın başvurması ile sonuçlanan ilandır. insan kaynakları departmanının derdini anlatma isimli teknikten yoksun olduğunu gösteren ilan çeşididir.
bazi kucuk capli firmalardan ihtiyaclarini tam olarak tespit edemeyenlerin, genelde rastgele verdikleri ilanlardir.
bilgisayar bilen-acmayi kapamayi mi ?
insaat muhendisi veya mimar- buyuk ihtimalle ilan veren de farki bilmiyor
C plus plus, java, asp...- genelde akillarina ne gelirse yazarlar.
kurumsal firmalarin ise basvuru yigilmasini onlemek icin gereginden fazla beceri istedigi ilanlardir.
5 sene tecrubeli...bidi.bidi...kurumsal bilmemneler bilmenesine bagli olucak....
"sosyal bilimler mezunu muhendis" araniyor diye, hem sarisin hem zenci olsun tarzi ilan verip sacmalari da olasidir.
http://www.facebook.com/profile.php?id=705454628 işe ihtiyacı olan arkadaşlar bana ulaşabilirsiniz. ;)
iş sahiplerinin ego tatmini için sazan avıdır.ciddi ciddi prezantabl görüşmeye gidenlere acıyorum sözlük.
Günümüzde iş ilanı ile köle ilanı eş değerdir. iş ilanı verenlerin bazıları aynı zamanda az muhterem çok götverendir.
endustrı muhendıslıgı mezunu ıngılızce bılen offıce programları bılen bayan SEKRETER ARANIYOR ilanı görmüştüm.

sekreter olarak endüstri mühendis aramakta ayrı bir olay.
iş çıkarmayalım hiç.
ibanımı şuraya bırakayım.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 175 Hemşire, 34 Sağlık Teknikeri, 4 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 3 Diyetisyen, 3 Psikolog olmak üzere 224 Sözleşmeli Personel Alacak.

http://www.dunyaniz.com/o...dpb-02-05-2018-2386h.html
görünce 'nereye başvuruyoruz' diye atladığım başlıktır. koşullandım.
karın tokluğuna çalışacak köleler arıyoruz. aranızdan çıkar mı ki böyle enayiler?