bugün

finalinde mert karakterinin ölmesi gereken dizi.
mutlu son olursa sürpriz olur bu vakitten sonra.

sonu iyi olmaz ise benim için final 38 dir.
Lan burnunun dibinde araba patlıyor. Bizimkinin gözlüğünün camı bile kırılmıyor.
--spoiler--
Amına koyduğumun senaristleri.
--spoiler--

inandı di mi şimdi bunlar Celal'in yandığına?
arabanın patlaması dizinin kırılma noktasıydı. artık kendini toparlasa diyorum...
Hodor= minik.
en kötü bölümü finale saklamışlar.

ulen mal, celali öldürmeyip ters köşe yapacağın belli zaten. fragmanda bile var olay. sahnede polis gelince davutla celalin paniği ney amk? kendilerini mi havaya sokuyorlar?

neyse spoyler sayılmaz, tahmin;

sarp davutu, celal sarpı, mert (umut) celali öldürecek gibi duruyor.

finalde umutla o kızın çocuğu olmuş, adını sarp koymuşlar falan artık.

öyle sikik finale böyle son olur anca amq!

ya hu, filme sadık kalsaydiniz ya, anayı bacıyi ne karistirdiniz? mert tombik polisle sarpi indirseydi, yeni müdür de mertin kafaya sıksaydı ya bi güzel...

ayrica asansör sahnesi olmadan bu film olur muymuş amq!
Senaristlerin ve yönetmenin sikip attığı dizi.

Hiç siper almadan ortada durarak 10'larca adamla çatışmak nedir ya? Yaralanmaları için, ölmeleri için böyle salak bir sahne mi gerekliydi illa ki?
aslında sarp ve mert tuzlukmuş helal olsun burak aksak.
not:izlemiyorum sadece kücük kuzenim izlemek istediği icin maruz kaldım bu işkenceye.
Celal baba sapıttı.

--spoiler--
Celal baba : Sen ölmedin celal.
--spoiler--
Ulan iyiydi hoştu, en azindan aşk meşk, holding dizilerinden sıyrılıp konusu olan bişey izledik.
Ancak bir filmin finalinde de böyle sıçılmazki.
Celal baba içerde misin?
celal'in kafayi cizmis hali sadece bana mi gollum'u hatirlatti *
finali de samanyolu filmleri gibi olmuş. Kötüler cezasını buluyor falan filan.. Bi kere de gerçek hayatı yansıtın, bi kere de kötüler kazansın beee..
Salça ekmek ne kadar duygusallaştırabilir sorusunun cevabını veren dizi .
Finalde kardeş fotoğrafları paylaşılan dizi.
eylem ile sarp kismini biri aciklasin. o neydi lan oyle.
(bkz: baldız baldan tatlıdır)
Celal hücrede kendini nasıl astı amk? Çok saçmaydı. Ama ne olursa olsun izlediğime deydi. Ülkemizde umarım cıvık aşklı meşkli filmler yerine bu tarz adam akıllı filmler yapılır.
sarıyordur Belki falan ayrı ama polislerin sıka sıka gezdiği ve arabanın 10 km/saat ile kaçmasından sonra gülerek kapattığım dizi.celalin içerde olmadığını da anlamıştım. Sonra zaplarken kalıp evlenme teklifi edeceğini önceden tahmin ettim. yine kapattım. En son da salça ekmekte açtım.
demek istediğim, o çekimler freestyle mıydı? ov yeah man. ov yeah!
Sana puanım 9 kanka.

sahiden bu kadar sevilen bir yapımın bile klişelerle dolu olmasını görmek gerçekten can sıkıyor.
Sarpla eylem evlendi ve işte mutlu son. Olan umuta oldu. Çetin Tekindor çok iyi oyuncu.
Finalinde gollumun kendini astığı dizi.

O değilde Abi-kardeş polisiye dizi olarak devam etselerdi kimseler itiraz etmezdi.
Bir ezel değildi.

Ters köşe yapıp mutlu sonla bitmesi bence güzel oldu yoksa çok tepki alacaktı..

Davutun kafasına sıkması şahaneydi.
Bu da böyle bitti umarım güzel diziler böyle devam eder.
rezalet bir final olmuştur.

sanki bir propaganda filmi gibi:

'iyiler hep kazanır, polis suçluları her zaman yakalar ve kötüler ne yaparsa yapsın asla galip gelemezler.'

senaristler resmen nabza göre şerbet vermişler.

iyi yanları yok muydu?

çetin tekindor ve uğur yücel gibi ustalar döktürmüştür.

dillere pelesenk olmuş replikler peydah olmuştur.

'vay vay vay'
'deeaaaamiieeeeettt'
'kebapççiieeee'
'caalaaaal'
'nebbiliim aabiieee'
'adios celoşşşş'

ve türk dizi sektöründe bir dizi tam zamanında final yapmıştır.

bize düşen diğer dizilerden sıkıldığımızda 1. bölümden başlayıp bu diziyi baştan izlemek olacaktır.
Salçalı ekmekle final yapan dizi.
Keşke ekmeği içerde yeselerdi ve içerde miyiz? oley oley falan deselerdi.
Yahu cidden mutlu son olmasına üzüldüm çünkü Türk dizileri mutlu sonla bitmeyince daha fazla akılda kalıyor; sonuçta Erdal bakkalın tuzluk olduğunu öğrenince hayata farklı bakmayı öğrenebilen bir seyirci kitlesi var karşında şimdi bu sonla dizi 20 güne unutulur gibi.