bugün

Mestan ölünce izlemeyi bıraktığım dizidir.
Uzun zaman sonra Senaryoda hareketlenmeler başladı.
Dizide ilk 3 bolum disinda sadece bu bolum heyecanli olacak gibi fragmanda mert karadagin calalin adami oldugu ortaya cikiyor. Kesin ruyadir amk.
Berbat oyunculuklarla dolu varoş dizisi.
izleyen her 10 kişiden 9 kişi kanser oluyor.
bu diziyi ispanyollar da izliyor galiba...

- ¿Estás en?
+ estoy en.
Şahsen bu ülkede çıkar davasına bitirilen o kadar güzel varken bu dizi onların ancak gölgesinde kalır buna verilebilecek en güzel örnek 46dır.
Senaristinin acilen degismesi gereken dizi.
Dünkü bölüm; Melek'in öldüğü, Yusuf müdür'ün çıldırdığı, Alyanak'ın dayak yediği ve Mert'in de Faka bastığı bölümdü.

Düzeltme: o değil de selim ne salak ya ?
Düzeltme 2: Uğur yücel'in rolü hiç bitmesin.
dün geceki bölümde

--spoiler--
mert'in joker'den esinlenilmiş mimiklerle fena psikopata bağladığı dizi. ayrıca selim'in her türlü ayarı hakettiği dizi, artistik hareketle mert'i dövüyorum derken onyılın delilini kaptırıp yalan etti aymaz herif. o kadar sert ve becerikli olan serkan'ın sonu (tavırları, kolayca kudret'in yerini söylemesi) tiplemesine yakışmadı, ama can pazarı tabii, ne denir. coşkun'un yine sırlarla devreye girmesi dikkat çekiciydi. bu arada kudret'in olur olmaz anlarda aniden olduğu yerde 360 derece dönmesi de (fiziki anlamda; herif oturduğu sandalyede olmadık anda kendi ekseni etrafında döndü resmen) yarıyor.
--spoiler--
son sahneleri ile mafyalar kapışmasına dönüştüğü, çekimlerde ayrı bir teknik denenen dizi.

ancak yine de klasik türk dizisi esintileri sunmaktadır.

1- yavaşlatılmış çekimler
2- aşk yüzünden delirenler
3- mafya
4- silah

ulan bıkmadınız be şiddetten!
hayır şiddeti kınamıyorum ama arkadaş bu kadar da basit olmayın be! adama kurşun geliyor bir sansür hemen!
coşkun'un sövme (özellikle celal'e) içeren tiradlarının kesinlikle sansürsüz versiyondan izlenmesi gereken dizi.
diziyi fazla takip etmiyorum ama zaplarken coşkun çıktı mı kitleniyorum?
- Lan manyak Sarp! Sidikli ölmüş?
dün geceki bölümde, mert'in polis kimliği ve tabancasına el konuluyor ama emniyetin altına çektiği araba hala mertte kalıyordu. yapacağınız diziyi sizin.
Dizinin ilk bölümünden beri kafama takılan bir şey var. Bu sikimsonik sakalları olan şişman komiser nasıl polis oldu amk. O vücutla nasıl fiziki yeterlilik sınavına girdi, hadi girdi diyelim nasıl kazandı amk?
ilk bölümlerden itibaren bir tahminim var ve finalde büyük ihtimalde öyle olacak.

mert ile ilgili gerçek açığa çıkar sarp ölür, fisun dükkanın adını sarp ev yemekleri olarak değiştirir.

at fava bekle.
(Bkz: Allah'im sabır verir misin güçlü kalamıyorum.)

Senarist bey rica etsek de kanser olmadan bir şeyler iyi gidebilir mi?
Sarpcığımın füsuncuğumun yüzü gülebilir mi? Umutcuğumla dünya gözüyle sarılabilirler mi? Calal geberebilir mi?!
Dizi bittikten sonra inşallah Youtube'a baştan sona geniş özetini koyarlar. Hani hızlı anlatılırsa tek bölümlük sürede previously on içeride gibi her şey anlatılabilir.
Bence bu sefer guzel bolumdu.
saçmalıklar daniskası olan dizi. mert açığa mı alındı? açığa alındıysa niye gözaltına alınmadı? ne kadar saçma. evet.
bokunu çıkara çıkara bir hal oldu lan dizi. amk bi an kanal 7 oynayan elif dizisini izliyorum zannettim.
Senaristliği ben almış olsam bu dizi ülkede breaking bad etkisi yapmıştı ters köşenize sokayım.
Sigara yok, içki yok ve bir iki bölümdür adam akıllı kan da yok. Ulan bu nasıl mafya dizisi amk.
Beyin yakan mantık hatalarıyla dolu olan dizi.

Sadece son iki bölümdeki mantık hatalarını yazacak olursak

1)- Yusuf müdür açığa alındın dedi. Mert gitti soruşturma bitmeden mafyaya karışı verdi. Hemde devletin verdiği egea ile.

2)- Dünkü bölümde cezaevi sahnelerinde cep telefonları havada uçuşuyor. Bugün en taşaklı mahkum bile cezaevinde telefon kullanamaz. Kullansa bile ondan başkası bilemez. Ama Rüstem koğuşun içinde aleni telefonla konuşyuyor.

3)- Kudretin tam tuvalette öldürüleceği sırada gardiyanlar kurtarıyor. Gardiyan Kudreti kurtardıktan sonra yine cep telefonuna sarılıyor. Cezaevine telefon sokmak 5 yıl ceza gerektirir.

4) Gardiyan kudreti kurtardıktan sonra Yusuf müdürü arıyor. Yusuf müdürle arasında hiç bir hiyerarşi yok. Birisi iç işleri bakanlığı, gardiyan ise adalet bakanlığı memuru.

Diziyi kısaca anlatmak gerekirse.

Mafya polisin içine adam sokuyor, poliste mafyanın. Polisin içindeki mafya deşifre olurken, mafyanın içindeki polis olmak üzere. Ve birbirine karşı olan bu gençler kardeş. Hepsi bu sadece birbirlerini bilmiyorlar.
tartışmasız 2016-2017 dizi sezonunun en iyisi...

oyuncu kadrosu on numara
müzikleri (bkz: toygar ışıklı) toygar baba varken sıkıntı yok.
ay yapım on numara.

işte karşınızda (bkz: içerde).
not:kurtlar vadisi pusudan sonra düzenli izlediğim ilk dizi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar