bugün

asıl başlık: alkolsüz içeceklere gelen ötv vergisi zammı iptal edilsin kapmanyası olacaktı ancak malum 50 karakter sınırına takıldı.

bildiğimiz gibi limonata, gazoz ve kola gibi alkolsüz içeceklere %10 ötv geldi. bu içecekler lüks tüketim veya sağlığa zararlı olmadığı halde ötv alınırken pırlanta gibi değerli ürünlerde verginin %0 olması ayrı bir ilginç. devletin daha fazla para için amacı dışında vergi almasını anlamıyorum. vergi millete hizmet etmek için belli bir ölçüde alınır, ancak devlet daha fazla para için her şeyfen vergi alıyor. vergi almayan bir devlet olmaz ancak bu vergilerin de bir ölçüsü, bir sınırı olmalı.

ayrıca konuyla alakalı change.org da da kampanya başlatabiliriz, iyi olur.
Ülkenin içinde bulunduğu durumda öyle kararsızım ki sözlük bir şey diyemiyorum. Yeri geliyor “ulan ülke zor günler geçiriyor, tabii ki vergiler yüksek olacak, biraz anlayışlı ol” diyorum yer geliyor “ ülkenin içine ettiler, şimdide vergilerle ebemizi s*kiyorlar” diyorum. Neredeyim, kim haklı, kim haksız tam bir muamma.

Dua ediyor ve bekliyorum.

Ama bence bu kadar vergi alınması fazla. Maaşımın 40-50% ‘sini vergi olarak ödüyorum. Maaşımın netiyle gidip aldığım eğlence, yeme-içme, kıyafet gibi giderler için ödedim kdv’yi de sayarsanız.
katılmadığım.
içkiye gelince ahahlkjdlgşgkg.
içeceğe gelince rörörörör.