bugün

dc comics tarafından hazırlanan bir çizgi romanın, tv dizi uyarlaması olacak yeni yapımdır. konu itibariyle biraz saçma görünsede, aslında eğlenceli olacağa benzemektedir. kesin bir bilgi olmamakla beraber, 2014 yılının son aylarında yayın hayatına başlaması beklenmektedir.

ana karakterimiz Gwen Dylan ismindeki kız ölmüş ve bir zombiye dönüşmüştür. hayatta kalmak ve hafızasını yitirmemek için ayda bir kez beyin yemesi gerekmektedir. bunun üzerine ölü insanların beyinlerini yiyerek hayatta kalır ancak yediği beyinler, gwen in başka bir özelliğini ortaya çıkarır. gwen, yediği beyinlerin sahiplerinin hatıralarınıda öğrenir. bunun üzerine gwen, öldürülen insanların son anlarında neler yaşadığını öğrenerek katilleri yakalama yoluna gitmeye karar verir. bunun içinde dedektiflerle anlaşma yapar.

imdb sayfası ; http://www.imdb.com/title...501584/?ref_=ttrel_rel_tt

görsel
Pilot bölümü olsa gerek, yayınlanmış dizidir. Cumartesi günleri the cw'de.
ilk bölümü fena olmayan dizi. gerçi başroldeki kız için bile izlenir bu. böyle tatlı bi zombi varsa gelsin beni de kemirsin.
ilk bölümünden alınan itibar ile, çok bağlayıcı olacağa benzememekle beraber, vakit geçirmek için güzel bir dizi olacağa benzemektedir.
--spoiler--
"etrafta gördüğü eşyaları niye çalıyordu şimdi bu zombi ? sonra geri yerine bıraktı ama var bunun altında bir şey" diye düşündürmüştür ilk bölümüyle.
--spoiler--
ilk bölümü ile dikkatimi çekmiş dizi.

let's follow.
ilk sezonunun butun bolumleri yayinlaninca izlemeye baslayacagim dizi. zaten bu cw ne koyarsa izliyorum. icimdeki ergen daha buyumedi sanirim.
yorumlara bakarak izlemeyi düşündüğüm dizidir.
dizilab'da gezinirken karşılaşıp göz attıgım izlenilebilesi dizidir. başrol oyuncusunun guzelliği dizinin izlenmesinde onemli etken saniyorum.
kasvetli dizilerden sonra ilaç gibi gelen eğlenceli dizidir.
yemek yenildigi zamanlarda izlenilmemesi gereken dizi.
ya cw buna da 2. sezon onayini vermis. allah belanizi versin ulan bir tek constantine iptal olursa intihar ederim. mid season replacement mi yapacaksiniz yaz serisi mi yapacaksiniz bir yere sikistirin iste su constantine'i 22 bolum olmasa da olur. 13 bolumle idare ederiz yine.

bir dizi.
rose mciver'ın oynadığı, ilk çıktığı günden beri izlediğim türkiye'de iyi bir çıkış yakalayan dizidir, diziye david anders'ın verdiği umursamaz hava yansımış, david beyciğimi izlemek keyifli oluyor. ayrıca bradley james'in gelmesi ile dizi güzel bir seyirci kitlesi kazandı. umarım dizi devam eder.

--spoiler--
ayrıca son bölümde dr. ravi'yi (rahul kohli) zombie fare ısırınca heyecanlandım, dizi çok farklı bir hal alacak.

--spoiler--

Dizinin boku çıktı o son bölümden sonra bıraktım, yeter artık aq. başarılı yapımların ağzına veriyorlar
9. bölümü fena bitti.

--spoiler--
dizide bariz bi mantıksızlık olduğunu da sezmedim çünkü önceki bölümlerde de seri katilin beynini yediğinde onun etkisinde kalıp iş arkadaşını ölüme terk etmek üzereyken kendine gelip kontrolu devralabilmişti. şimdi de durum aynıydı yani. beynini yedi diye o kişi olmuyo onun gibi düşünüyo onun yeteneklerini alıyo ama kendi benliği tamamen devre ışı olmuyor
--spoiler--
aynen katılıyorum Ravi için izlenmeye değer. Adamın aksanı süper, komik karakter. Sezon finali de verdi zaten.
klasik zombi hikayelerinden farklı. netekim hoşuma gitti.

işler karışıyor, blain dergahını kuruyor, herkes yavaş yavaş zombi oluyor...
normalde zombi yapımlarını hiç sevmem, ama bu dizi cidden iyi. ravi'nin sevimli hareketleri mi desem, dizide çalan müziklerin güzelliği mi desem bilmiyorum, ama izlettiriyor kendini.
dizide en sevdiğim olaylardan biri de her bölüm farklı stillerde hazırlanan beyin yemek menüleri. Bazen güzel fikirler çıkıyor tabi beyin yerine kuş başı ya da kıyma kullanıyorum.
aklımızdaki tüm "zombi" imajını -iyi ki- darmadağın edip gönlümüze taht kurmuş dizidir. son bölüm itibariyle "vay be! nereden nereye..." dedirtmiştir. son zamanlardaki en özgün yapımlardan biridir. helal olsundur.
Rose mciver dışında pek bir numarası olmayan; zombilere farklı, güldürülü bir bakış sunan dizi.

Yoklukta gideri var dalında mansiyon ödülüne aday.
Klasik zombi, polisiye dizilerinden sıkılmış olan, eğlenceli bir dizi arayanlar için muazzam bir seçenek. izlerken kesinlikle yormuyor, sıkılmıyorsunuz. öyle merak da uyandırmıyor. safi mutluluk dizi. iki bölüm atıyorsun, kapatıyorsun, hop mutlusun. tabi bunda rose mciver ın katkısı çok büyük. ayrıca kendisinin zombi halindeki hal ve hareketleri, bakışları, gülüşleri kesinlikle benim güzellik tanımım.

tekrar belirtmek gerekiyor. zombi, beyin yeme, cinayet çözme diyince aklınızda kanlı, gerilimli, dehşetli bir dizi canlanmasın. chuck izlediyseniz aynen o tarzda bir dizi.
3. sezonu salı günü başlayacakmış. heyecanlı yerde kalmıştı. başlasın artık tabi.
2.sezon finali bölümü , yeni sezonun heyecanlı geçeceğine yönelik izlenimler bırakmıştı. fena olmayan bi dizi. ayrıca bir insana ölü beyazlığı bu kadar mı yakışır yahu. aşkımsın liv.
4. sezonu başlamış ya. kimse de haber vermiyor. chase graves aşkımsın.

(bkz: jason dohring)