bugün

sene 2009 falan. türkiye'nin ve beyoğlu istiklal caddesinin uzatmaları oynadığı yıllar. üniversite 2. ya da 3. sınıftayız falan. araplar daha musallat olmamış, nargilecenin n'sini bulamayacağınız o senelerden bahsediyorum evet. vakko romalar, christian diorlar daha kimler kimler. parfüm kokan o sokaklar. nezih insanlar, esnaflar. daha yazamayacağım içim kan ağlıyor. batı kültüründen nefret edenlerin arap teması faktörü sonucunda güzelim caddenin bugün geldiği nokta maalesef artık yürünebilir halde değil.
görsel
fotoğrafa sığan 28 kişiden 27 tanesi erkek! nefret ediyorum her yerde erkek görmekten...
bugün geçtim bir sürü sakat olan olmayan dilenen insanlar vardı. tabi ben zerre kadar para vermedim. istiklal caddesi bile dilencilerle dolmuş.
2013-2014'e kadar metalci, rockçı, tikky mekanı elit bir yerken 2013-2014'ten sonra suri afgan m*lteci, k*ko, görgüsüz k*ro, s*pık, t*cizci, esr*rcı, mekanına dönmüştür. bir ara canlı bomba saldırısı bile olmuştu orada, ve aynı koordinatta, patlama olmadan 1 hafta önce oradaydım. ciddiyim. benim de başıma gelebilirdi.
istanbul'un en ünlü caddelerinden biri.
hala yer yer tarihi binaların görülebileceği, pera palace oteline çok yakın cadde.
peşaverleşmiş, kaybedilmiş bir bölgedir.

allah belanızı versin.
https://www.youtube.com/watch?v=NY9bYT_odtM
Türkiye nin nerdeyse Her ilinde bulunan semt. Çoğu caddesi huzursuz eden insanlarla doludur. Emin olabilirsin.
Afganindan, surisinden ve pakisinden gecilmeyen cadde.
ADININ 15 TEMMUZ şehitler CADDESi OLARAK DEĞiŞTiRiLMEMESiNE HAYRET EDiLEN CADdE.
taksim meydanı'nın yanında bulunur.
Ne hale getirdiler terör ayrı Arap işgali ayrı 20 senede bok ettiler.
ölenlere allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. daha 1 ay olmadı 42 madenci vefat edeli. ne kadar çok insanımızı kaybediyor ve ne kadar hızlı unutuyoruz.
bundan sonra gitmeye korktuğum bir yer ancak bu olay başka bir yerde de olamaz mıydı? dünya'da yaşamayalım o zaman.
Ah be ağbi.
https://www.sabah.com.tr/...roristin-evi-goruntulendi

Taksim istiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı. Saldırgan yapılan baskınla yakalanmış Umarım en ağır cezayı alır. Olan onca masumun hayatına oldu. Çok acı gerçekten Allah bir daha yaşatmasın.
2011'den 2019'a kadar hemen hemen her hafta 2 kere gittiğim yer. Güvenlik yetersiz. Giriş çıkışlarına avm'ye girer gibi x-ray cihazları mı koyuyorsunuz napıyorsunuz bi şekilde bunun olması gerek. Evet çok giriş çıkış var ama gayet de yapılabilir.
sans eseri yasiyoruz valla. hafta sonu gidecektim arkadas hafta içi bulusalım dedi de erteledik.
iyi ki de taksim'e gitmedim. Ablamın kaynanasında olduğumuz için gitmedim yoksa gidebilirdim ama yarın buraya hodri meydan yapsam mı acaba?
insan unutuyor. iki gün sonra gene dolar taşar oralar. ama ruhsuz bir yer. alışveriş işim yoksa uğramazdım.
güvenlik önlemi alınmasından sonra bugün gitmeyi düşündüğüm cadde.
istanbul da en sevdiğim yerdi.besiktasdaki dershaneden sonra oraya gidip gezerdik.
akşam oradayım. götü yiyen varsa gelsin bombalasın...