bugün

Trafiği insanı çıldırtır. En basitinden vapura binerken bile önündeki insanlardan vapur gözükmez nasıl bu kadar insan sığıyor anlamıyorum.
Kekeler gitse mis gibi şehir istanbul bir de Laz mütahitler uzak dursa.
Benim için kürkçü dükkanı olan şehir. Yolun sonu hep burası oluyor. Nefret etmek için binlerce sebebim olsada "ev" hissini veren, doğup büyüdüğüm, benliğimi kazandığım, sokaklarında birçok insanın evinde hatta yatağında hissettiği kadar rahat hissedebildiğim garip, huzursuz, çirkin ama çekici şehir.
artık gitmemin şart olduğu beni çağıran şehir. az kaldı.
dünyanın en yozlaşmış şehridir. insanları sabırsız ve zeka sorunludur. nükleer şart.
vizeler sonrası ara tatil için gidiyor olduğum evimin olduğu türkiyenin metropolü. 10 gün kadar istanbul ben'li olma şerefine nail olacak.
Seni tasarlayan ziraat muhendisini de, kaldırım muhendisini de, şehir planlamacısını da sikeyim.
Folloş metropol. içinde kimi barındırdığı belli değil. Yüzlerce etnik var. hangisinin niyeti iyi; hangisinin kötü belli değil.
insanlar saygısız, sevgisiz. Kimsenin birbirinden haberi yok. Zenginin ağaçlı sitelerde, fakirin betonda yaşadığı “metropol."
Her haltın döndüğü kürt mekanlarından biridir. Anadolu yakası cennet gibidir. Kanarya, halkalı gibi semtlerinden uzak durulması gerekir.
beni bazen korkutan şehir.
https://img-s1.onedio.com...3e3ea008a826138c121a.webp

vay anam vay serhat ya. insanlar neler neler yapıyor amk.
Metroda ya da caddelerde yururken bomba search'ü yapmaktan kendinizi alamadiginiz yasamak icin kesinlikle fazla guvenli bi sehir.
Artık bu şehirle ilgili birçok kitap yazılmaya başlandı . Sanırım şehir elden çıkınca , kitaplara girmeye başladı .
Gezilecek şehir.
Artık yaşanılacak bir şehir değildir.
Çok şükür 2.5 senedir izmir de yaşıyorum.
Siradan bir cumartesi gununde bostanci'dan kozyatagi'na araba ile 1,5 saatte gittim. Benimle ayni anda taksim'den cikan arkadasim metroyu kullanarak benimle hemen hemen ayni saatlerde vardi.
istanbul hep bir kaos ama ayni zamanda da yuva.

görsel
en sevdiğim sahil kenarı. vapura binmek de yüzme bilmediğim için ürkütücü ama onu da seviyorum.
istanbul izmir e benzemez. Öyle iki vurup gidemezsin.
Aşık olursun, üzülürsün, ağlarsın, o sana vurur.
Sen de izmir e tamah edersin.
konut fiyatlarının 1 yılda yüzde 21.37 arttığı metropol.

http://www.posta.com.tr/e...rtti.htm?ArticleID=339940
Afesersiniz ama yarrak gibi şehirdir. Bu şehiri seviyorum diyenlerin zeka testine ihtiyacı var amk.
paran varsa çok güzel şehir.
Asla yasamayi dusunmedigim sehir.
Nedenini bilemediğim bir şekilde sevdiğim, ama kadıköyüne aşık olduğum ki ben bir trabzonluyum fenerbahçenin başkentidir kadıköy,ciddi anlamda gezilesi ve bence Türkiye'nin ve dünyanın gözbebeklerinden olan bir şehir. Sevgili gibi,evlat gibi nefret etsende içten içe seversin onca şiir boşa yazılmadı
Osmanli devletine Yukselme doneminden itibaren başkent olan şehrin diğer isimleri;

(bkz: islambol)

(bkz: payitaht) nasıl da hoş. Tahtin ayaginin bulundugu yer anlamina gelir.

(bkz: dersaadet)

(bkz: asitane)
Bu günlerde hava durumunun bi acayip olduğu şehir :/ sabah tişört yeter diyoz akşama doğru bi taraflarımız donuyo >{
Osmanlı sayesinde gen havuzu olmuş şehir.