bugün

Acil gerekli olan şeydir.
Ozentiler amerikaya tasinsin hem bayragini da giyiyolar.
mutlaka yapılması gereken uygulama. ayranı yokken pastadan söz eden insanlarla dolu.

onlarada üzülüyorum ama aptal olmaları, faşist tarafımı alevlendiriyor.

(bkz: hitler i anlamak)
diğer şehirlere eşit oranda dağıtılsın.
geç kalınandır.

(bkz: ayrılıkçı istanbullular)
Atom bombası.
hayaldir.
istanbula alternatif bir megakent oluşturursak nüfus artışını azaltabiliriz.
bana göre bu potansiyel mersinde var.
liman,sanayi,tarım hepsinden birazcık olan bir kent olduğu için devlet özel sektöre vergisiz avantaj sunarsa büyük iş kolları kurulup göç dalgasını mersine çevirebilir.
bayram tatillerinin sayısı ve sıklığı arttırıldığı takdirde otomatikman gerçekleşecek olay.
Dilencilerin surulmesi gerekir herkes için iş var ülkede sadece yanlış yerlerde ekmek ariyoruz. Bir sürü üreticiye ihtiyacimiz var şu istanbula gelip dilencilik yapanlara kirsalda ekmek aş verip uretmeleri saglanmali.
her şeyin merkezini istanbul yapma sevdasından vazgeçilip almanya modeli kentleşme planı uygulandığında mümkün olacak olandır. bu plana göre örneğin finans sektörü ankara'da, ticaret sektörü izmir'de, sanayi sektörü kayseri'de, müzik-sinema ve medya sektörü adana'da merkezleşecektir. böylece insanların iş için istanbul'da yaşama zorunluluğu ortadan kalkacaktır.
öte yandan chp'nin seçim vaadi olan merkez türkiye projesi de iktidarda kim olursa olsun hayata geçirildiğinde bunu sağlayacaktır.
Hiçbir şekilde azalmayacaktır. Istanbul sıradan sadece güzel bir şehir değildir. Türkiye'nin diğer Güzide şehirleri olmasına rağmen ne izmir Antalya ne de bir Ankara'dır. Istanbul gibi konum, tarih, kültür ve imkanların olduğu bir şehir yoktur. Dünya da Eşsiz olan bir şehirden bahsediyoruz.
Napolyon bile 'Eğer dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti istanbul olurdu' demiştir.
Asıl işin komik tarafı da bu nufüs azalmasını talep edenler şuan gelmekte olan insanlar gibi eğitim iş refah için gelmiş olanlar olması. Bunu talep etme hakkını 1 sene önce gelmenizde mi buluyorsunuz. Buyrun siz gidin şehir rahatlasın.
Not: eğitim sebebiyle geçen sene istanbula gelmiş birisi
Bunun tek çaresi amerika gibi istanbul için (bkz: green card) uygulamak.
Nolur yapın dedirtir. Önceliği şişmanlara verin hatta. Tek vücut ama çift kişi gibiler. Alınma gücenme yok şimdi lütfen. Siz de hoşnut değilsiniz bu durumdan.