bugün

Kafasına düşen elmaya küfretmek yerine icat çıkarabilen bir kişiliktir.
küçük yaşlarda uçurtmalara merakı olan ve yaptığı uçurtmaların kuyruklarına geceleri fener bağlayıp, halkı panikletmekten hoşnut olan psikopat kişilik.*
1704'te "optik" adlı kitabını yayınlamıştır.
utanan, başkaları karşısında konuşmaktan çekinen, kısaca asosyal bir deha. tenkit edilmekten çok korkardı. bu sebeple bilimin akışını değiştirecek görüşleri ölümünden yıllar sonra açığa çıkabildi.

(bkz: john nash)
ingiltere' de karizmatik kişiliği ve bilimsel çalışmalarının önemli sonuçları sonucunda sir ünvanı kazanmış, 23 yaşında yerçekimini keşfetmiş, londra' da dev bir heykeli bulunan ünlü fizikçi.
Buna bakan bunlara da baksın:

(bkz: William Rowan Hamilton)
(bkz: Joseph Louis Lagrange)
GOOGle'ın bugun hazırladığı açılış sayfası ile doğum günü olduğunu öğrendiğim ünlü fizikçi.
yer çekimini icad eden kişi.
ondan önce atalarımız havada duruyorlarmış.

(bkz: şahitler var)
google'da elma düşüren insan.
sözlük için hz. muhammed ve hz. isa'dan daha önemli şahsiyet. hoş artık dini bayramları kutlamayıpta ilginç bir şekilde isaac newton'un doğum gününü kutlayan zall, küçük küçük torunu izlenimi vermiştir.

düzeltme: öyle izlenim yaratan yazarlar var ki aramızda, boklarından enerji ürettikleri kanaatine vardım. sözlüğü bilimle bağdaştırmışlar bir de. ulan sözlük işte, bak sol frame'e, kırmızı külottan kolları kaslı kadın'a kadar başlık var. dostum sen iyi misin?
doğum günü kutlu olsun bilim adamıdır.
zall'ın doğum gününü kutladığı ünlü türk düşünürü..

ishak alaton ile alakası yoktur bu kişinin.
sakarlığı sayesinde meşhur olmuş bir ademoğlu. ben de ona özenip kafamda karpuz kırdım ama tek hissettiğim başağrısı oldu, evreka diye ünleyerek çıkmadım duştan. sorun ne anlamadım...
her ne kadar tanışmasak da doğum gününü kutlamak istediğim yazar.

(bkz: mutlu yıllar)
sakarlığı sayesinde "meşhur" olduğu düşünülen insanlığın gelişimde çığır açmış büyük bilim adamı. ajdar mı lan bu meşhur olacak veya olmayaçalışacak. evet anasını satayım, mekaniğin temel prensiplerini de çikita muza benzet bari. sanki, newton sadece kafasına elma düşmesi sonucu yer çekimini bulması "hikayesi"nden ibaret. yoksa mekaniğin temellerini oluşturmamış, diferansiyelde bir çok buluşa imza atmamıştır kendileri.

ulan adam hakkında fazla birşey bilmiyorsunuz bari susun da kemikleri sızlamasın!
(bkz: happy birthday)

sağlıklı mutlu huzurlu aşk dolu bir yaş asjksdlsad.
gelmiş geçmiş en büyük fizikçi ve en büyük iki matematikçiden biri.
mühendislik okuyan vatandaşların ilk sınıfta kanka oldukları matematikçi.
benim için hz isa veya hz muhammed'den daha önemli kişi. sözlük için de öyle olması normal, sözlük* duayla değil bilimle çalışıyor çünkü.

doğumgünün kutlu olsun canciş.

edite karşı edit: bilimin birike birike ilerlediğini bilmeyenler bir zahmet fiberoptik kablolara nasıl geldiğimizi öğreniversin. bilgisayarların içinde birer melek yok öyle birbirine data aktaran.
bilgiye ulaşmak yada onu üretmek önemli değildir. önemli olan onu pazarlamaktır zihniyetinin en parlak örneğidir kendisi.
zira yer çekimi, kütle madde gibi kuramları kendisinden yüz yıl önce söyleyen bir sürü bilim adamının üstüne çıkarak bir elma mizanseniyle konuyu sahiplenmiş, servetiyle vakıflar kurmuştur.
helal olsun. el cebir de adam olsaydı oda mizansen kurusaydı. gemisini yürüten kaptan. tebrik ettik kendisini doğum günü vesilesiyle.
sir ünvanına sahiptir kendisi. onun sir isaac newton ruhun şad toprağın bol olsun.

(bkz: oğlak burcu erkeği)
doğum günü çocuğu.
yer çekimi kanunu o olmasa da bulunurdu zaten. en büyük insanlar sıralamasında 5oo'e giremeyecek bir adamın moderesyon tarafından doğum gününün kutlanması çok şaşırtıcı.
bugün doğum günü olan fizikçi. *
bilimadamı olmuş ama....

zamanında elmayı kafaya düşüreceğine gelip manhattan 200 dönüm yer alaydı....