bugün

iran'ın almış olduğu kararla gazze'ye yardım için yola çıkacak ve büyük ihtimal ile iran devrim muhafızlarının eşlik edeceği 2 gemidir.
yolu açık olsun efenim. sapasağlam yerine ulaşır inşallah.
muhtemelen bu haftasonu yola çıkacak gemiler.dünyanın ilgisini tekrar gazze'ye çekeceği gibi bölgeyi de oldukça hareketlendirecektir efendim .öyle ki israil askerlerinin olası müdahahelerine karşı gemilere eşlik edecek olan iran devrim muhafızlarının olası bir müdahaleye nasıl karşılık vereceği merak konusu olduğu gibi,israil'in de iran'ın yardım gemilerine ne tarz bir müdahale edeceği de ayrı bir konudur.
israil şu ana kadar tüm yardım gemilerine müdahale etmiş, gemiler ve içerisindeki siviller israil askerleri tarafından tutuklanıp gözaltına alınmıştı.peki şimdi aynı müdahale iran'a yapılabilecek mi? israil iran devrim muhafızlarına müdahaleyi göze alabilecek mi ? eğer cevap evet olursa o zaman çarşı karışacak dostlar.
hayırlısı.
savaş habercisi öncü gemi.
canı kavga isteyen gemi. Bu gemide 'delikanlıysan vur bana' mesajı içeriyor kanımca.
Bunun faturasının yine bizim götümüze kaçıcağı bir eylem.. (mazallah)
"al ulan sıkıyosa vur" dercesine tüm dünya'ya olayı duyurmuş iran adımıdır. israil'in dolayısı ile "yahudilerin" nasıl korkak olduklarını tüm dünya'ya gösterecektir. bir yandan pkk'yı yıllardır bize müsallat eden, tüm dünya'yı siyonizm'le ele geçirmiş bir lanetli topluluk, diğer yanda ise yıllardır bizlere çirkin gösterilip iran'ı hor görmemizi tembih eden, ülkede 50-60 yıl önce yaşanan ve islam'da yer almayan kelle kesme görüntülerini hala yaşanıyormuş gibi gösteren yahudi dallamaların, aslında ne denli "korkak" bir kavim, bir nesil, bir topluluk olduklarının göstergesi olacaktır bu durum. öyle korkarlar ki korkudan altlarına işerler böyle bir millet bunlar.
bizim gibi direk ablukayı yıkmak maksadıyla doğrudan gazze'ye değil, mısır'ın refah kapısına gidecektir.
sikiyorsa pardon sıkıyorsa müdahale etsinlerde görelim. dinsizin hakkından imansız gelir. sen hukuk tanımıyorsan bazılarıda seni tanımaz.
iranın açık açık hadi gel demesidir israile. Ayrıca koruma gemilerininde bulunması açık bir şekilde gel öpeyim seni yahudi güzeli demektir. Sonuna kadar desteklenmesi gereken bir harekettir. Ama bir yandan üzüntüde vermektedir. Bizim insanımız ölsün bize baya baya kafa tutsunlar ama yapılması gerekeni iran yapsın. Türkiye yine anca laf kalabalığı yapmaktadır. içinde bulunduğumuz durumda bize tayyip gibi boş laf eden deil ahmedinejad gibi harekete geçen lider lazımdır. Neredeyse aynı koşullar altında bulunmamıza rağmen bizim her zamanki gibi ezik durumumuz can sıkmaktan başka bi işe yaramaz....

edittt: Ahmedinejada söylediklerim kesinlikle yaptığı şu hareket üzerinedir. Yoksa uyguladığı rejim ve halka davranışlarını kesinlikle haklı görmüyorum. Takdir ettiğim dış politikadaki cesurluğudur.
(bkz: struma)
pkk nın 1991 de kuzey ırağa yerleşmeden önce lübnandaki bekaa kampında filistin kurtuluş örgütü tarafından eğitildiğini,
iranın zamanında pkk nın en okkalı destekçilerinden biri olduğunu bilmeyen cahil cühela takımın, iran yalakalığı yapmasına sebep olan gemilerdir. nerde bu gemiler. gitmiş de ne olmuş
iran'ın hala PKK yı beslediğini sanan ilkokul çocuklarının abuk subuk eleştirilerde bulundukları gemiler. iran'ın topraklarındaki PJAK ile yaptığı mücadeleyi bilmeden, geçmişte pkk yı destekledi zırvalarıyla atıp tutmak kolay. Ülkeler kin tutarak değil, menfaatler kollanarak yönetilir. Otadoğu zirvesinde topraklarım bombalanıyor diye Türkiye'nin kapısında ağlayan Lübnan'dan PKK ya destek mi kaldı.