bugün

almak icin minimum aylik 60$ lik hat almak gereken telefon. is boyleyken ben neden t-mobile ile cok daha ucuza yaptigim konusmalardan vazgeceyim. 40$ gibi bir fiyata cok daha fazla bedava dakika alabilecekken neden bir ekranindan yonetilen bir telefon alayim. ayrica mesaj yazmak icin ekranda beliren klavyeyi kullanmak cok zor ayni anda iki harfe basmak isten bile degil.
4 gigabyte'lik modeli 499, 8 gigabyte'lik modeli ise 599 dolar olan icat.
okunuşu "ayfon" olan cihaz.
türkiye'de 1.000 ytl seviyesinde satılan (ve satın alınan) nokia telefonlar göz önüne alındığında ucuz telefon.
kullanmadan yorum yapanlardan duyulup aynı dez-avantajları sayarak çıkmadan kötülenen yeni bir cihaz.tek kötü yanı böylesi elden düşmeyecek bir aletin şarjının kısa olmasıdır.
amerikada musterilerine ucretsiz internet saglayan, lakin avrupada basta vodafone olmak üzere bir sürü telekomun kucagina dusen ve "hayır benim musterilerim bu telefonda interneti ucretsiz kullanacak" diye dava acmaya hazirlanan sirketin telefonumsu icadi. * merak konusu şu, bizim ülkemizde de aynısı olacak mı ?
bir cok iyi ozelliği olan telefon:
-zil sesi tonu vardır. zil sesi olmayan telefon nasıl olur anlamadım.
-oyun safari uzerinde web 2.0 ile developers arkadaslara kalmıstır. olur.
-java'ya ne gerek var demek istiyorum. aleete her program vr zaten. e yine web de cabası.
-burda abd faktoru giriyor. herifler zaten wireless neeti radyo gibin kullanıyorlar. bizim beyoglu misali.email varken yemisim mms'i.10 saniye videoyu paylassam ne olur email varken.
-klasik apple tavrı bu. belki bir yazılım ile halledilir. ama muhtemelen halledilir.
-wireless ve bluetooh tabi ki var.
-Apple zımbırtısı işte. ama sarj suresi ve kullanım omru uzun. ipod da boyle işte. ona da dediler yok soyle yok boyle pili gayet iyi. 2 ay sonra acılıyor. cosuyor.
-avrupa için kotu.
-8-4 gb neyimize yetmiyor?

Bu haliyle abd'De yasıyor olsam gozum kapalı alırdım. ama turkiye'de asla.
tamamiyle balon çıkan apple ürünüdür. kaç aydır hayalini kuruyordum, gerçekler su yüzüne çıktı. mp3 player olarak da zen alcam zaten.

(bkz: tekelciliğe hayır)
iphone shuffle modeli beni benden alan telefondur.

her seferinde başka birini arayın sloganıyla yola çıkmışlar.
iki ayda 1 milyon adet satılan tüketim malzemesi.
http://www.haber10.com/haber/91723/
avrupa'ya duyurulan cihaz. 9 kasım'Da ingilterde 02 ile sozleşmeli cıkıyor.
bugün itibariyle ingiltere ve almanya'da da satışa sunulan alet.
1 ayi askin suredir kullandigim inanilmaz keyifli aygit.
Telefon degil adeta bir hobi.
2 yıldır gecemi gündüzüme katarak dinlediğim aygıt. öyle mutluyuz ki kelimeler kiyafetsiz kalıyor. ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız adeta.
bugün simfree'si t mobile ile almanya'da duyurulmuş alet. ancak kaç kişiye satmayı umdular bilemiyorum, lakin fiyatı 1000 euro. evet yaklaşık bir macbook fiyatı. peki özetle ne demek istemişler? simfree olanı da var demek için çıkardık arkadaşım...
ingiltere de 289 * paund tan satilan dehset ul vahset bir alet. ipode un tum ozelliklerinin yani sira internet ve telefon ozelligi vardir. youtube a kisa yoldan baglantilidir. fotograf makinesi oldukca kalitelidir. kisacasi asrin aleti diyebiliriz.

ingiltere de sadece o2 ile kullanilabilmektedir su an, bunun icin de telefonu aldiktan sonra 02 ile en az bir yillik antlasma yapaniz gerekiyor, bunun da maliyeti en az ayda 30 paund, tabi bedava konusma suresi veriyorlar. eger bu yola basvurmak istemiyorsaniz telefonunuzu unlock yaptirmanin yollarini aramaniz gerekir.
yeri geldiğinde bira bardağı, yeri geldiğinde popcorn makinası, yeri geldiğinde de traş makinası olabilen alettir. bir kısmı için:
http://www.hottrix.com
artık sarkılarda lyrics, çok kişiye mesaj, gps tarzı çalısan google maps ve değiştirilebilir menu ile geliyor.
cep telefonu mezarlığı olan sevgili ülkemde bir hafta içerisinde milyonlarca satabilecek ve aynı hafta içerisinde ayağa düşecek multimedya manyağı şey.
1.14 firmware ı (165 mb) indirilmeye sunulmuş ürün. itunes üzerinden ulaşılabilir.
yeni nesil büyük çocuklar için oyuncak. kullanılamayan özelliklerinin yanında kullanılabilen özellikleri insanda tutku haline getiriyor. adeta kopamıyorsun.
görüntüsü kusursuzdur lakin bluetooth, mms gibi özellikleri yoktur.
journey man dizisinin resmi telefonu.
daha indirilmeye sunulmayan firmware 2.0 sürümü hacklenmiş cihaz.

http://www.ceplab.com/hab...e-20-firmware-de-kirildi/
büyük, kocaman ekrana sahip, incecik hassktr lan bozarım fikri uyandıran * bi aletmi$.
dokunmatik olması dolma parmaklı insanlar için sadece yazı yazarken sorun olabiliyor. ama sonra hemen alı$ılıyor.
sim kartındaki numaraları kaydetmemesi ise büyük ayıp.

6 ya$ından beri bilgisayar kullanan neslin bile hayal gücünü zorluyor.

okuyan araştıran bilen karde$imiz iphone her seferinde yeni sürümlerle karşımıza çıkıyor, sürekli eklentiler çıkıyor.

ke$ke pil olayına da bi çözüm bulsalarmı$. sim kart giri$i tepedeymiş, açmak için ataç itin, pıt diye açılıveriyor.

edit: 1.14 ile bluetooth hemen geliyor,mms için de eklentiler var