bugün

Aynı kasayı 6 dan beri makyajlayıp satıyorlar. Ha ben de 5 vardı, 7 aldım. Bunu siksen almam. Tek korkum Yeni güncellemelerle zehir gibi çalışan telefonumun yavaşlaması.
Hemen bunun çakmasını yapıp uydu kanalında satmaya çalışacaklardır.o halde küçük bir tüyo vermek boynumuzun borcu olsun.telefonun sağ yada sol üst köşesinden bir metre uzayan,tv anteni çıkmıyor çift simli falan değil ve sonunda x 5 x 3 gibi eklemeler yok.ifone,ipone falan filan bir marka değil.son olarak benzer yaşanmış ve hüZünlü bir deneyim için...https://youtu.be/LVYddjc7Nkk
Çok güzel olmuş, seni benim gibi seven bulamazsın apple.
Ama şuan fakirim, 10 yıl kadar sonra alacağım seni de.
iPhone 6 64gb telefonum ile 2.5 yıldır başbaşayız. iyiyiz biz, fakiriz ama gururluyuz...
2018 yılında türkiye piyasasının en pahalı telefonu olacaktır.
tasarımını beğenmediğim telefon. salt tasarım açısından s8 daha iyi. home tuşu olmayan iphone mu olur? iphone 8 4000tl mi gelecek acaba?
Eskiden iPhone ile ilgili farazi konuşurken kullanırdım mesela " ya adamın elinde iPhone x var ama 1 liraya çay ocağında çay içiyor insan cimri olmaya görsün vesselam." . Artık bunu da yapamayacağız.
S3 minide bile olan yüz tanıma özelliğini yeni koymuşlardır.
Eskisi kadar satılmıyor artık tepe modeller. Samsung s8 olsun iPhone 7 olsun g6 ne bileyim Sony zaten Bayadır tepe modelden para kazanmıyor. Fiyatlar inanılmaz arttı. Şu an asıl 1000-1500 liralık orta segmentte fena rekabet var.
görsel
görsel
Yeni aksesuarı tanıtmayı unuttular. Daha fazla güvenlik isteyenler için yalnızca 299$

(Not: Kendi tasarımımdır. Apple’dan gelecek tekliflere açığım.)
türkiye piyasasına 6000 tl olarak gireceğini düşündüğüm telefon. ulan o değil de gidin amerikadan alın böyle bir mantık var mı ya. 999$ piyasası bizim ülkede bildiğin içimizden geçiriyorlar. o sebeple git orada al kullan. tandığa sipariş vereyim bari başka çarem yok.
Bir yığın sığırın sırf iPhone diye hava atmak için alacağı telefon.
Her yeri cam olan telefondur. Evet, hem ekranı hem de arkası camdan yapılmış, çünkü kablosuz şarj olabilme özelliği olması için apple bu sefer alüminyum kullanmamış. Fakat böylelikle Koruması baya sağlam olması gereken pahalı bir cihaz haline gelmiş. Aynı zamanda ön ekranında oled teknoloji kullanılmış ve, inanmayacaksınız ama, samsung a yaptırdıklarını bildirmişler. Yeni tasarımdan home button ı ve touch id olayı da komple çıkartılmış. Face id ilave edilmiş ve karanlıkta bile yüzünüzü tanımaktaymış. Home buttonun görevlerini yanda bulunan power button a yükleyivermişler. Processorü iphone 8 le aynıymış ve 3 gig ram hızı varmış. 27 ekim de çıkış tarihidir.
ios11 ile gelecek telefon. iphone x beklentimi karşılamadı. iphone xxx yaparlarsa nasıl sikecekleri konusunda daha net fikirler elde ederiz bence. tek x bizi kesmez başgan.
ilk defa bir i phone modeli çok hoşuma gitti.

ama türkiye şartlarını düşünecek olursak en azından bu telefon bize 6000 tl den aşşağı bir fiyattan girmeyecektir. 6k yı da sokakta bulmadığımıza göre android kullanmaya devam.

belki 2-3 sene sonra android fiyatına alabileceğiz. o zamana kadar da teknoloji yerinde saymayacağına göre aynı döngüye döneceğiz.

(bkz: atom fiziğine de profesörlüğüne de lanet olsun)

bi ihtimal alamanyada ki akrabalara desek alın gönderin diye 1200 eurodan aşşağı gelmez o telefon buraya hadi geldi diyelim ekstra açtırma ücreti vs de gerekecek. bugün ki kurdan hesap etmek gerekirse gene 5000 tl yi bulacak olan maliyettir. bide akrabalarla papaz olmada cabasıdır.

o yüzden çok da hayal kurmamak lazım. siz gene de çok şey yapmayın. alın androidi ücretsiz ohh mis gibi bende dahilim bu gruba tabi ki.

memlekette orta direk kalmadığı için ya fakiriz yada zengin.

zaten zengin de ultra zengin olduğu için zengine koymayacak, giren de çıkan da senin benim gibi normal vatandaşa olacak.

neyse hadi gidem de günlük yevmiyemi kazanayım. mucks.

(bkz: boş hayaller)
(bkz: hayallerim hayal oldu)
Ekrana gömülü touch id beklerdim. Face id diye bi bok çıkarmışlar ki düşman başına. Kullanan adam anlayacaktır dediğimi.

Not:çok da şey etmeyelim şimdi her bakışta tak diye açılır falan
çok büyük bir iş başarmışlar edasıyla hareket edilen ancak çok daha önce farklı bir firma tarafından daha iyisi yapılan apple'ın yeni telefon modeli.

şimdilik sadece telefonun fiyatı konuşuluyor ama herhangi bir şekilde hasar gördüğünde maliyetleri ne olacak tam emin değiliz. Bu telefonun ekranı kırılsa 1.000TL'den başlar herhalde ekran değişimi.

görsel

xioami mi mix

bu telefon geçen sene bu zamanlarda tanıdıldı. 256gb, 6.4inç. fiyat 2.699TL

diğer tarafta yeni tanıtılan iphone x. fiyatı yaklaşık 5.600TL

ve şunu itiraf etmeliyimki bir iphone kullanıcısı olarak, bundan alacağım telefon mi mix olacaktır.
acayip kıskançlık içerir bu mesajim. çevremde asla görmek istemem. yazık o kadar milyon milyarlariniz gidecek. almayin tamam mı?
dün bir ifanboy ile konuştum, devamlı iphone kullanmaktan teknolojiden bihaber yaşar hale gelmiş, üzüldüm haline gerçekten,

şu telefonda gelecek özellikler hem de oldukça kullanışlı olarak zaten s8 plus da var ve bir çok artısı ile birlikte,

inanın çocuklar daha iyisi olsaydı zengin abiniz gider onu alırdı zaten, ama ben üstün teknolojiyi çıkar çıkmaz kullanmayı severim, fanboy u olduğum marka yapsa da kullansam diye bekleyemem.
Çin malı telefon piyasasını takip edemeyen ve oradaki akıllı telefonların en az iphone x kadar iyi olduğunu bilmeyenlerin 5 kat fazla para vererek aldıkları telefon.
apple sayfasında inceledim. artık teknoloji iyice midemi bulandırdı.
neden mi çünkü bir sürü ıvır zıvır. insanlar yine binlerce fotoğraf çekecek, sonra pirincin taşını ayıklayamayacak
ve anılarınız sonsuzlaşacak adamların veri tabanında. Yaşam tarzımız, eğilimlerimiz bilmediğimiz daha birçok yönümüz adamların veritabanına girmeye devam ediyor.
sundukları yenilikler bizim için değil, onlar için.
bak toç aydi parmak izini birçok insan kullanmıyor, face id yüzümü neden tanıyacakmış?
iyice kontrol altına girmekteyiz. üstüne de para vererek...

izleyenler hatırlayacaktır:
-Matrix nedir?
-Kontrol!

örgütsüz iradesiz toplum demek köle düzeni demek.
sıraya girip alınacak telefondur ; ben ise belki x2 i alırım çünkü aldığım iphone 5s hala kullanışlı..
Applenin klasik çizgilerinden saptığı kanımca estetiğin olumsuz anlamda taviz verdiği iphone.
Aynen böyle ahahahahs
görsel
(bkz: zaytung) bizdeki inovatif etkisini özetlemiş...
Maliye Bakanı Naci Ağbal, ABD'yle eş zamanlı olarak yeni iPhone X'in vergisini tanıtıyor.
görsel