bugün

iphone ailesinden, en popülen olan cihaz. Nedeni ise son modeli olmasi.
Ben biriktiriyim 4bin tlyi babamda 2-3 koyup kartal alacağım amk.
Daha yeni almama rağmen, denize düşürüp servise verdiğim telefon..
Içim gidiyor.
Ocak ayından beri kullandığım telefon. Şarj ömrü 6 saat olmasa hiçbir kusuru yok aslında, ios 11 ile yağ gibi akıyor.
ben hala 4 'deyim. bozulunca iphone 20 alıcam.
iyi hoş ama fiyatını kesinlikle hak etmiyor. yakın fiyatlara her bakımdan çok çok daha üstün özelliklerde android telefonlar var. en son gözüme çarpan "Xiaomi Mi 6 128 GB" muhteşem özelliklere sahip. yani 3 bin tl iphone'a vermektense benzer tasarıma sahip xiami'yi almak çok daha mantıklı gibi gözüküyor.

lakin, iphone almak istememin tek sebebi siri olayı. mesela bugün arabayla gelirken birini aramam gerekti ve çıkarıp aramayı gerçekleştirene kadar akla karayı seçtim. az kalsın kontrolü kaybedecektim.. (kullandığım telefon moto g5). çok takoz kullanması biraz zor bir telefon. hiçbir konforu yok... neyse, o an aklıma gelen şey, bi siri olaydı da hemen şunu ara dediğimde arayabilseydim...

bilemiyorum, iphone'da beni cezbeden tek şey siri. kolayca not almak, alarm kurmak, mesej çekmek ve arama yapmak için çok pratik. ama bir tek bunun için de o parayı versem mi diye neredeyse 2 haftadır düşünüyorum. diğer taraftan xiaomi var...
hoş kasası hariç hiç bir esprisi olmayan boktan telefonumun marka-modeli. bi de ekranı 1 tık iyi diğerlerinden. bataryası küçük ama herhangi bir androidden daha verimli. bunun dışında tırt.
gayet güzel telefon. beğenmiyorsanız pahalı geliyorsa maçanız yemiyorsa almayın arkadaşlar zorla mı aldırıyorlar? beğenen alır kullanır. evet.
balon telefon.
Bunu her gördüğümde matkapla delen gerizekalılar aklıma geliyor.
son güncellemelerden sonra kafasına göre wifi açmaya başlayan mal telefon. wifi açmak istersem ben açarım zaten hırbo.
güncellemenin ardından bildirim sorunu olan telefon.
apple'ın kakaladığı telefon. aldık salak gibi. şimdi eldende çıkaramıyoruz. iPhone x'i alacaktık ne güzel.
şu ana kadar apple ile uzaktan yakından ilişkisi olmayan benim telefonum serviste. para iadesini onayladıklarında gelen paraya para ilave edip bu telefondan alıp apple dünyasına girmeyi düşünüyorum. hala alınabilir mi bu makine? veya bir fikri , görüşü, önerisi olanlar mesaj kutuma uçsunlar.

not : alabileceğim telefonlar vatan bilgisayar ile sınırlı. bu sınır olmasaydı daha farklı telefon hayallerim vardı.
görsel
düşük güç modunu hiç kullanmadan ve oyun oynamadan ortanın biraz altı parlaklıkta sadece internette vakit geçirerek pil performansı gayet tatmin edicidir. 2 aylık telefondur.

Edit: görselde şarjı %5 kalmıştır.
yetkili servisteki telefonuma para iadesi yapıldığında üzerine para koyup almayı düşündüğüm telefon modeli.

ilk defa apple kullanacağım.
iphone'nun 3gs, 4s, 5s, 6, 6s plus ve 7 serilerini kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki 5s ten sonraki serilerinin tamamının yazılımları aynı olduğu için kullanım olarak da aynıdır. yazılımlarında hayati ya da olmazsa olmaz denilebilecek hiçbir ek özellik yoktur.

mesela birinin ekran çözünürlüğü biraz farklıdır, bataryası az daha güçlüdür, siri birinde şarjdayken "hey siri" ye duyarlıyken diğerinde her an duyarlıdır. birinin ana ekran tuşu basmatik iken diğerinde dokunmatiktir filan. ha bir de 7'lerdeki ip67 su geçirmezlik var tabi.

5 ile 5s geçişinde parmak izi eklediler, 5s ile 6 geçişinde sadece şekil değiştir, 6 ile 6s geçişinde siri her daim göreve hazır hale geldi, 6s ile 7 geçişinde su geçirmezlik ve dokunmatik ana akran tuşu geldi, 7 ile 8 geçişinde hızlı şarj geldi.

adamlar resmen aynı telefonu şekil değiştirip değiştirip piyasaya sürdüler ve sürmeye de devam ediyorlar.

3gs'in ve 4s'in bendeki yerleri ayrıdır. en çok onları kullanmayı sevdim.

telefonunda sadece whatsapp, facebook ve instagram gibi uygulamaları kullananlar için inanın bana 5s ile 8 arasında tek fark yoktur.

en son kullandığım 7'yi eşime hediye ettim kendim şu an huawei mate 10 lite kullanıyorum ve bununla gayet de mutluyum. iphone 7'den hiçbir özelliğin eksikliğini çekmiyorum, hataa birkaç artısının da keyfini çıkarıyorum diyebilirim.

inanın işim gereği e-mailimi sürekli takip etmeye ihtiyacım olmasa ve whatsapp'ı müşteri iletişimimde kullanmak zorunda olmasam akıllı telefona ihtiyacım bile yok. bir gün bu işleri bırakır bir bakkal manav kuruyemişçi gibi bir şey açarsam ilk alacağım şey sadece arama yapabilip, mesaj atabilen ve şarjı bana 6-7 gün yeten bir telefon almak olacak.

kişisel kullanım ve keyif için gerçekten çok pahalı aletler. sadece facebook kullanmak için nedne bir insan en güzel kameralı telefonu ister, neden çılgınlar gibi ram, işlemci depolama alanı peşine düşer anlamıyorum.

oyun mu oynayacaksın al kardeşim bir xbox, playstation, olmadı mı 4500 lira iphone 8'e veya 4000 lira samsung s8 veya note 8'e vereceğin paraya al bir tane notebook bak keyfine.

he kamera için mi lazım, 1500-2000 liraya ömürlük kullanılabilecek onlarca fotoğraf makinesi var piyasada ve inanın bana en kötü fotoğraf makinesi bile sizin elinizdeki en iyi kameralı telefondan çok daha iyi fotoğraf çeker.

şimdi birileri diyecek ki; hepsini bir arada tek cihazla yapıyorum işte ne var yani? her şeyi yapmaya çalışan her şeyi yarım yapar kardeşim. ve yarım şeylerden alacağın keyif de yarım olur.

yok amiral gemileriymiş, yok uzay mekikleriymiş vallahi bu telefon çılgınlığına bir anlam veremiyorum, yeminle bak.
satış rakamı iphone 7 plusla birlikte 38.9 milyon olan cep telefonu.
2016 yılının en çok satan telefonu.
50.8 milyon adet satmıştır.
Güncellemeden sonra ne kadar kasıyor olsa bile Samsung la kıyaslanamaz.
Şuan entry girdiğim telefonum.
Ağırlığı da pek yok ama sürekli düşürüyorum, en son arka kamera camını çatlattım, bu sebepten yakınan çok kişi var. Hayır anlamadığım o küçücük cam nasıl kırıldı?
çöp. apple'dan telefon alan adam engellidir. net.
1 yıldır kullandığım telefondur . Jet Black rengi hoşuma gittiği için almıştım (onca söylenene rağmen ) . Apple kullanan adam bu çiziklere pek takacak biri değildir . 3-4 yıl daha kullanıp Samsung ya da Huawei ye geçiş yaparım .
Beni apple müptelası yapan cihaz.