bugün

yazılımla su geçirmeme özelliği geleceğini sanan malların kullandığı telefon. sahte reklamla buna inananlar var işte ben buna inanamıyorum.
http://www.chip.com.tr/ha...irmez-yapar-mi_42847.html
bir galaxy mega değildir .
işlemcinin hakkını fazlasıyla veren , kasma yapmayan , ön kamerası iyi fotoğraf çeken ( arkasıda iyi çekiyor fotoğraf ) şık ve narin telefon .
Zengin telefonudur efenim, gösteriş meraklılarının telefonudur. kendinden daha iyi ve aynı zamanda daha ucuzları da vardır. ama iphone bu boru mu?
Genelde Sorsan işletim sistemini bile bilmeyen keko ve kezbanların kullandığı telefondur. Bu görgüsüzler telefonu ya boynuna asar yada göğüs kafesi hizasında kullanır, gösterecek ya illa.tabi bilinçli kullanıcıya lafınız yok.
1-2 saat önce kavuştuğum şahane telefonum yazacakken ayarlarda wifi başlığının hiç çıkmaması sonucu apple'ın annesinden girip babasından çıktığım telefonu. google'da iphone 5 wifi ile ilgili problemler çıkmasına rağmen benim sorunum ile pek alakalı değil. eş zamanlama - güncelleme yaptıktan sonra mı çıkacak ? bilen dostlardan acil yardım bekliyorum, teşekkürler.
tinypic sayesinde biraz önce siparişini verdiğim muhteşem telefon.

http://i.imgur.com/rozoyFa.png

tabi hemen beleşe vermediler, önce bir soru sordular bana.

http://i.imgur.com/Cs4oArh.png

tabi ki hemen apple dedim!

telefon numaramı ve adımı istediler, anında verdim.

http://i.imgur.com/MrIrj5J.png

kredi kartı bilgilerini de girdim ardından onaylama koduyla.

haftaya elimde olurmuş. beleş iphone ulan!!!
kıskananlar olmasın diye hala kullanmadığım telefonum. *
Sozlugun aplikasyonunun optimize olanadigi mobil zimbirti.
2 bin liralık bir telefon düşünün, şarj aleti o telefondan daha değerli.

telefonu kutusundan çıkardığımdan beri şarj aleti ile bağlantısı kopmadı arkadaş, nasıl iştir lan bu!
800 liraya 64 gb'lığını arkadaştan alacağım telefon.
Kalitenin adıdır. 5s daha iyi tabi.
Şarjı 2 saatte bitince wonderi sattığınız için kendinize söversiniz.
kilit tuşlarında kronik bir arıza bulunan iphone serisinin son sürümü. eğer kilit tuşunun sol tarafına basınca çalışıp sağ tarafı çalışmıyorsa hemen servise vermenizi tavsiye ediyorum. telefonu yenisiyle 2 gün içerisinde değiştiriyorlar.
wi-fi üzerinden mms göndermemesi sadece benim telefonumda mı yoksa iphonelarda böyle mi diye düşünmeme sebep olmuş telefon. zira wi-fi üzerinden kız arkadaşım sony z1 ile gönderebiliyorken iphone 5 göndermiyor...
gittikçe sapıtmaya başlayan telefon. özellikle telefon görüşmelerinde. kendi kendine kapanmaya başladı, görüşmenin ortasında ekran kilitleniyor. gelen aramayı reddettiğinizi sanıyorsunuz ekran normal görünüyor ama karşı tarafın söylediğine göre sizi sonuna kadar çaldırıyor. bazen görüşme sırasında bitir tuşu işlevsiz basılmıyor. arada gelen aramayı cevaplandıramıyorsun. bazen karşı tarafın veya sizin sesiniz robotik bir biçimde gidiyor, kapatıp yeniden arıyorsunuz düzeliyor. 2000 TL'lik telefon için ne kadar çok "arada" "bazen" var, bıktırıyor "bazen".
bir akıllı telefonun yaptığı özellikleri yerine getiren ama sizi şaşırtmayan, normal telefondur. yani ekstra kendisini farklı kılacak bir özelliği yoktur. satayım mı ne yapayım anlamadım gitti.
şarj problemi dışında, artık bir organım olmuş olan akıllı çocuktur. Lakin, bir eksiği vardır. Ertelemeli mesaj atmadır. şöyle ki saat geç olmuş bu saatte mesaj atılıp, rahatsız etmek istenmemektedir. Sabah da erken saatlerde uyuyor olunacağından atılamayacaktır. öyle bir özellik olsa rahat edilip, uykuya dalınacaktı.

Not: yıllar öncesinde bir arkadaşımın sony marka tel. inde bile vardı.

Edit: bilmiyorsam, ogretmemek ayip bir mesaj kadar yakinim.
sms ile ilgili sorunları olduğunu düşündüğüm telefon. şöyle ki:

siz birisi ile sürekli mesajlaşıyorsunuz ve ekranı kapatmadan o şekilde bırakıyorsunuz, ekran belirli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor haliyle. o esnada size sms geldiyse telefon size uyarı vermiyor. bu durumda mesajın geldiğini ancak telefonu tekrar açıp baktığınızda görüyorsunuz. çünkü kilitli ekranda da görünmüyor. o yüzden size özellikle sevgili "mesaj attım neden cevap yazmıyorsun" der ise sebebi budur. ne yapılabilir bilmiyorum ama. çok ilginç bir durum. bug buldum lan koşun.
Optimus vu kullanan ve onunla cok mutlu olan biri olarak gecenlerde arkadasta gordugum sey. Oncelikle cucuk kadar boyu var bildigin kiz telefonu.. ayrica arkasindaki boyanin aninda sokuldugune dair bir bilgi aldim arkadastan... adam plastik bir kilifla korumaya almisti aleti.. 2 milyarlik alet yap boyasi aninda sokulsun.. ayip be.. bunlar disinda isletim sistemi butun telefonlarin aminakoyacak cinsten hizli hakkini yemeyelim gece cekimi diger butun 8mplere gore cok ustun.. ama butun bunlara ragmen buna vereceginiz parayla alabileceginiz o kadar guzel telefonlar var ki hatta 2 akilli telefon alinabilecekken buna para bayilmak akil isi degil. Iphone4sle arasinda daglar kadar fark yok. Tam anlamiyla para tuzagi cihaz.
Cebinde minibüs parası olmayanın bile elinde olan telefon.

(bkz: ben bunu gördüm)
alıp almamakta kararsız iseniz, almamanız gereken telefon.

çünkü iphone alacak kadar emin olmanız için mal olmanız gerekir.
ilk çıktığı hafta almıştım mal gibi.ilk seri üretimlerin tuş kilidi ve bataryası bozuktu.Ama apple 2 yıl sonra farkına vardı ve ilk üretim iphone 5 leri ücretsiz tamirat veya değişim için geri çağırdı.Abd den alınmış cihazlara türkiyedeki apple store bakmıyor.Avrupaya ya da abd ye yollamanız gerekiyor.
Bluetooth la sadece iphone marka bir telefona veri aktarımı yapabilen çağ dışı bir telefondur.

Arkadaşım başka bir şey al. Sony sony xperia z2 al, samsung s5 al ne bileyim a.q ericsson a1018 al lan.
4s alın tek farkı inceliği ama kasası daha saglam sahsen ben kullanıyorum ilk defa bi telefon bana 4 ay gitti.