bugün

alıp almama konusunda gidip geldiğim telefon. bir sürü yorum vs okudum herkes şarjdan yana dertli. bide çizilme ve renk değiştirme olayı var tabi.
arka cepteyken oturuldugunda kirildigi iddia edilen telefon modeli.
Ayda 135 lira ödeyerek 32GB modeli http://magaza.turkcell.com.tr den edinilebilecek olan güzel telefondur. 2 günde getiriyorlar.
Bi note 2 olamaz.
fırsatı olan hemen alsın. pişman etmeyen apple ürünü. şık ve kullanışlı. iphone 4'ü 3310 kıvamına düşürdüğü için pek sevilmez bazı insanlar tarafından. kulak asmaya gerek yok.
Note 2 kullandım 3 ay civarında iÇinde 2 gb ram 4 Çekirdek vb. Vardı bende bu bizim pc den bile hızlı diye geÇiniyordum. Taa ki rehberi 4sn de aÇmaya , oyunlara girişlerde yavaşlamaya başladığını görene kadar. Onu iphone5 ile takas ettim ve gayet memnunum. Sarjıda 2 gün gidiyor genelde. Sürekli nette gezmeyen adamlar 3g yi konum servisini bluetooth u wifi yi neden aÇık bırakıyorsunuz ? Kullanmayınca kapatın onları. Sonrada 1 gün bile gitmiyo diyin peff. Kız arkadasımla mesajlaşma arada oyun facebook falan 2 gün Çıkıyor ve en güzelide Çok Çabuk şarj oluyor. Note 2 den sonra iphone5 e geÇmemden anladığım şey , android e ne kadar ram , ne kadar Çekirdek , ne kadar işlemci koyarsanız koyun asla bir ios olamaz.s4 Çıkmış şimdi yeni olaraktan , bakalım o rehberi kaÇ saniyede aÇacak ? Yada arkadaşlarımın s3 leri gibi 2 3 aydamı , daha kısa süredemi pert olacak.
fakir olanın değil aklı olanın bok attığı telefon.
+biraz daha hafif. biraz daha iyi resim çekiyor. biraz daha hızlı. çok az... 1 saniye bile farketmiyor resimler mesajlar vs. gibi durumlar. oyun performansı mı? geçenlerde iphone 4 üme metal slug ve final fight yüklemiştim. 1-2 kere baktım sonra sildim gitti. telefonda üst düzey oyunlar oynanmaz zaten. yoksa telefon bildiğin alev topuna dönüyor. verimsiz olması da ayrı bir etken.
-biçimsiz şekilde büyük. yani dizi izlerken , nette gezerken bir avantaj getirmiyor büyüklüğü. enine de büyüseydi bir anlamı olabilirdi. ama şu haliyle ha bunda izlemişsin ha iphone 4 de farkı yok.
-çok daha dayanıksız, çiziliyor ve hatta yamuluyor.
-sim daha ufak olduğu için acil bir durumda şapa oturursunuz, başka telefonlarda kullanamazsınız.

şunlar mıdır iphone 4 ile arasındaki farklar?
özet geçiyorum. biraz daha iyi resim çekiyor biraz daha iyi video çekiyor. tek bu fark için 2 kat fiyatı hakediyor mu?

haketse bile aldığında hangisi daha çok dayanır? ben kardeşime 4 senelik telefon olan iphone 3gs yi aldım. kullanıcı hatası diyebileceğim yere düşmeler sonucunda ekranı çatladı-değiştirildi. ve hala çatır çatır çalışıyor kendisi.

iphone güzel, stabil, iyi kullanıldığı takdirde 4-5 sene rahat gidebilicek bir telefon lakin yeni modelleri ile, heleki iphone 4 den sonrası tamamen aynı, sadece azıcık resim kalitesinde gelişme var ki onun için değer mi? bence değmez. alıcaksanız hazır 1000 tl ye inmişken iphone 4 alın mutlu olun. inanın aynı şey.
görsel
Son yıllarda android in yükselişi ile yusuf yusuf olmaya başlayan apple firmasının ürünüdür. stabilitesine bişey demem. malzeme kaliteside bazı firmaların 2000 liraya sattığı cihazlardan daha iyidir çok doğru. bir telefonu yatırım aracı olarak görenlerede değerini kaybetmeme açısından yine bişey demem kendisi bilir.
ama dostlar şarjı android telefonlar kadar gidiyor diyenlere (bkz: hassiktir be rifat abi).
yaklaşık 3 aylık iphone 5 ve yaklaşık 1 haftalık galaxy s4 kullanıcısı olarak diyorum ki; s4 havada karada diker bunu.
beklenen ilgiyi görememiş, popüler kültür zırvası.
alın benimkiyle telefon görüşmesi yapın sevgili apple fanboyları hahahahahaha.
4s derim baska da bisey demem. tecrube konusuyor. iphone 5 lerde sebeke cekme problemi var ve kasayi hafif yapmak icin aliminyum kullanmislar buda dabelere karsi daha dayaniksiz yapiyor.
milletvekillerine 700 tlye verilen cihazmış. anlaşmışlar. ayrıca 20 tl'ye paket vermişler.

--spoiler--
Cihazın piyasa değeri 2 bin TL civarında. Milletvekilleri 2 yıl aynı GSM operatöründe kalma garantisi karşılığında ayda 20 TLye; 5 bin dakika grup içi, 3 bin dakika her yöne konuşma yapabilecek, 5 gigabayt internet ve bin SMS kullanabilecek. 700 TL, milletvekillerinin ceplerinden, 20 TLlik harcama faturası ise TBMM bütçesinden karşılanacak.
--spoiler--
içine en az 2000 mah batarya koymadıkları sürece ve her halt içinde itunes ya da ona benzer program zorunluluğunu ortadan kaldırmadıktan sürece sittin sene almayanacağım telefon.

(bkz: sittin sene)

edit: bir m harfi neler değiştiriyor.
yamulan telefon.

(bkz: iphone 5 in yamulması)
bi' iphone 4s kadar karizmatik değil. 4s'i elinize aldığınızdaki ağır abilik, 5'te kendini hissettirmiyor.
Son 1 haftadır dokunmatiğinde bir problem olduğunu düşündürten telefon. Mesela mesaj geliyor dokunuyorsun bi 3-4 saniye kadar bekliyor, eskiden böyle değildi bu. Acaba son güncellemeyi yapmadığım için mi böyle? Bilen biri aydınlatsın valla delirtti.
gelir farkı gözetmeksizin herkesin sahip olabileceği telefon. tek fark kimisi 1625371623573172361783 taksitle alıyor, kimisi trinkk diye çıkarıp neyse veriyor parasını alıyor.
2 hafta önce almış olduğum telefonum. hafifliği, ele oturuşu inanılmaz güzel olan bir telefondur. menü geçişleri oldukça başarılı olup, internette gezinmesi çok keyif vericidir. tabii her apple ürününde de olduğu gibi eksi yanları bulunmaktadır. örnek verecek olursak, jb'siz kullanılan iphone özgürlüğü kısıtlamaktadır, zaten bu en büyük sorundur.
galaxy s4, xperia z gibi telefonların yanında piyasada olması gereksiz olan apple ürünü telefon. diğer apple ürünleri kadar kazık fiyata satılır ve fiyat/performans açısından da kötüdür.
koruma kullanılması gereken telefonmuş... önden arkadan, sağdan, soldan vs... sandığa kilitlesen daha mantıklı... o değil de telefonu olduğu gibi kullanmak gerek. kırıldığı zaman yenisini alacak paran yoksa da bulaşmamak lazım... kapitalizm budur zaten... kullan, eskit ve at, yenisini al. baki olan allah'tır...
amen.
galaxy s3 kullaniyorum aylardir, bu telefonu da fazlasiyla begendim. tek el ile rahatca kullanilabilir, galaxy gibi on parmak kullanmaniza gerek yoktur. almak isteyenler almalidir, olmus telefondur.
Almayi dusundugum telefondur.
Bende 4s var lakin burda yorumlari okudum caydım bira bir telefonun yamulması ne demek asıl olarak bu telefonu pasaport kayıtsız aldığımızda turkcell e gidip kayıt yaptirabiliyormuyuz pasaportumuz olmasada acil yardim gerek tesekkurler simdiden kullanan bi arkadas varsa oda iletisime gecerse sevinirim.
Pasaport kaydı olaylarini bilmedigim icin almaya korktugum telefondur. Kayitsiz telefon alıp para karsıliğı kayiıt yaptırılabiliyormu mesaj atarsaniz sevinirim
16 gb, beyaz olanını 1 aydan beri kullandığım telefon. şu ana kadar herhangi bir problem çıkarmamıştır. ses kalitesi takdire şayandır. yalnız kamerası daha iyi olabilirdi. alacaklara tavsiyem, kesinlikle koruma kılıfı edinin, milyarlık cihaz bir düşüşte paramparça olabilir.