bugün

her intihar bir cinayettir.
Bir uzaktan kaleyi düşünmek değil.
Bunu düşünenler şunu unutmasın. Bu dünyaya ademle havvadan beridir zaten cezalandırılmaya gönderildik.Bu dünyada hiçbir zaman gerçekten mutlu olamayacağımızı,acı çekmeye gönderildiğimizı aklimizdan çıkarmamak iyi olur. Eğer bu düşünceler bir türlü geçmiyorsa gidin bir psikiyatriste.Varsa sorunlarınız çözün hiçbir şey bu dünyada sizden önemli değil.
Bu aralar sürekli düşündüğüm aklımdan bir türlü atamadığım olay. Yolda yürürken sürekli atsam şu arabanın önüne kendimi diye düşünmüyor değilim veya başka yöntemleri aklımdan geçirmiyor değilim. Beni ne mi durduruyor? Tabii ki ailem...
kişinin, sevgiyi beraber yaşayıp, paylaşabileceği birisi yok ve inançları umursamıyor ise alacak olduğu en mantıklı karardır.
Ezikliktir. Kimseye değmez açıkcası bu zayıf hareket.
6 saatte yazdığım kod 15 dk da veto yiyince düşündüğüm eylemdir.
hiç aklımdan çıkmıyor ama henüz götüm yemedi. bir gün kafam güzelken gaza gelirsem neden olmasın.
genç werther'in acılarında, goethe muhtemelen -ki muhtemelen değil kendi düşünceleri- şöyle diyor mealen, ''kişinin bedeni hastalanınca bir süre sonra dayanamıyor ve ölüyor. ruh hastalanınca çözümü intihar''. mealen diyorum zira tam tamına böyle değil ama bu anlamı mündemiç. ol sebepten ötürü, ruhu daralan her insanın fikrinden en az bir defa ''acaba'' diyerek geçmiş ve bir tefekkür başlamıştır.
intiharı düşünen bir insan için en kötü şey kendisini öldürmesi değil, bunu düşünüp yapmamasıdır.

alışkanlık haline gelen intihar düşüncesine yol açan manevi çöküntü kadar aşağılık bir şey yoktur.

cesare pavese
Acı çekmeden ölmenin yollarını aramaktır. Bilen pm.
Ölmek için fazla sivaslıyım.
hangimiz düşünmedik çoğumuz türlü nedenlerle yapamadık bari çocuk yapmayıp onu kurtarabiliriz .
(img:#1851882)

Hayatın anlamının sorgulanmasıyla ve kişinin kendi anlamsızlığıyla oluşan gelişen düşünce.

Nasıl olsa bir gün bitmeyecek mi?
Ülkenin halini gördükçe bu ülkenin bana ihtiyacı olabilir diyerek hiç aklınıza getirmeyebilirsiniz.
depresyon belirtilerinden biridir.
uzman desteği almak gerekir.
Uygulamanın bir adım öncesi. Psikoloğa veya Psikiyatriye gitmekte fayda vardır. Unutulmamalıdır ki Dünyada ölümden başka herşeye çözüm vardır.
Yaşanılan ülkenin artık yasanilamayacak bir yer olduğu farkedildiginde düşünülen eylemdir.
uyu geçer diyeceksin bunu düşünenlere.
çok da abartılacak bir şey değil. herkes hayatının bir yerinde intiharı düşünmüştür. geçiniz.
2.5 senedir içinde bulunduğum vaziyet. zehir tarzı bir şey olsa direkt yaparım. hiç beklemem. kararlıyım bu konuda.
edit: yukarıda yazdık böyle diye hemen aşağı intihar etmek acizliktir,şizofrenik vakadır diyen olmuş. ağız tadıyla intihar bile etmeyi düşündürtmüyor aw esekleri.
pes etmek acizlerin yapacağı bir iş olduğundan gereksizdir.
Şizofrenik bir vakadır. Tedavi olsa kurtulur.

Tedavisi var yani.
Ölünce yok olunacak olsaydı problem olmayacak bir eylem. Ancak ahiretin varlığı ve bizim dediğimiz canımızın asıl sahibinin bizi bu konudan men etmesi yüzünden yaşamak zorundayız.
Zaten öleceksin. Hayat çok kısa. Az daha bekle.