bugün

Ruhun bedenden boşalma arzusudur. Bunu özendirme veya ergence bir depresiflik olsun diye söylemiyorum kesinlikle. Ama mental olarak maddi dünyayı kaldıramadığımız noktada fiziki varlığımızdan kurtulmak isteriz. Her ne sebeple olursa olsun acı verici bir tablodur bu. Burada irdelenmesi gereken insanların bu aşamaya nasıl ve neden geldikleri. Evet muhsin her olayda gelişmeler farklı olsa da bu aşamaya bizi getiren insandır. Bazen insan olan kendimiz, bazen sadece bedenen insan olan insanlar. Neyse muhsin at yarışı oynayacaktık biz. Gülbaturdan ne ara buraya geldik yahu.
nilgün marmara'yı hatırlatan sözcüktür.
şöyle diyordu intihar mektubunda:
... çocukluğun kendini saf bir akışa bırakması ne güzeldi. yiten bu işte! bu tükenişle hiçbir yeni yaşama başlanamaz, bu nedenle tüm sevdiklerime elveda diyorum. ben'i bağışlayın!... "
dibini sıyırırcasına yaşayın abi. dip bitti yapacak bir şey yok diyince de tavayı midenize indirircesine yaşamaya devam edin.yiten bir şey olacaksa gözyaşlarınız olsun.
"kendini öldürmek" demektir. vitamin içip ölmeyen gerizekalılar "2 kez intihar ettim" derler. o mallıktan intihar eden insan ölmüştür. ölmemişse intihar girişiminde bulunmuş ama başaramamış demektir.
en büyük alışkanlığımızdan, yaşamaktan vazgeçmek.

'' Sartre' a göre ' intihar dünyada var olmanın bir başka yoludur ' Çünkü kişi bir eylem olarak ölümü seçtiğinde, kendi varlığının farkına vararak, varlığının tanımını hiçlikle yapar. ''

Nilgün marmara
kendi canına kıyma şeklidir.
Akliniza bile getirmeyin kurtulus degildir geriye biraktiklariniz da yari ölü halde yasamaya çalisiyorlar ve buna kimsenin hakki yok.
Mutsuz değilim. Hatta şu anda dünyadaki en mutlu insan ben olabilirim. Hayatın bir anlamı yok. Bazıları çok zengin olduğu için bazıları da çok fakir olduğu için intihar ediyor. Benim intihar etme nedenim çok farklı belki de değil. Çocukluğumdan itibaren birçok yalanla kusatildigimi anlamaya başlıyorum. Devlete dine ve hiçbir ideolojiye inanmıyorum. Yaşamım bir yalandan başka bir şey olmayacak. Tek gerçek tek kurtuluş ölüm.
kısa bir süre önce teşebbüs ettiğim eylem. 10 tane vermidon'u ağzımda eriterek içmiştin sonunda az bir mide bulantısı ve baş dönmesi dışında birşey olmadı, parasetamol zehirlenmesinden veya ilacı ağzımda eriterek içtiğim için beyin kanamasından ölmeyi bekledim ama 1 saat sonra kafayı koyup yattım.
Günahtır.
Hayal kuramamaya başlamaktır.

Aklımdan çıkmıyor sözlük, mücadele ruhumu kaybettim. Rahatım belki ama bilmiyorum, sürekli bir can sıkıntısı içindeyim.

Sonum bu olacak bunu biliyorum, bu zamana kadar ertelemek için bir çok yol buldum. Kendimi meşgul ettim, iş gezilerine gittim, kız arkadaşlar edindim, muhteşem kadınlarla tanıştım. Fakat ilerisi?
intihar zayıf insan işi, güçsüz insan isidir
çıkmazdaysan, çaresizsen son deme kadar beklersin yine olmazsa kendi haline bırakırsın
ölürsen iki gün ağlarlar, 3. gün ismini bile hatırlamazlar.
her insan elbet bir kere intihar eder. kimi hayatından vazgeçip hayallerinde kimi de hayallerinden vazgeçip hayatının orta yerinde.
Etmeyiniz.
Yaşamanın aslında zahmet etmeye değmeyen bir eylem olduğunu anlatmaya çalışmaktır.
Bir orhan veli şiiri.

"Kimse duymadan ölmeliyim
Ağzımın kenarında
Bir parça kan bulunmalı
Beni tanımayanlar
Mutlak birini seviyordu demeliler
Tanıyanlarsa Zavallı demeli
Çok sefalet çekti
Fakat hakiki sebep
Bunlardan hiçbirisi olmamalı"
görsel

Camus reise kulak vermek gerek.
her zaman mevcut olan bir seçenek.
zaman zaman insanın aklına gelen, gerek çaresizlik gerekse hiçbir şeyin yoluna ve rayına asla oturamayacağını düşünmek veya bilincinde olarak "bu saçmalığa bir son vereyim, en azından ölümümün kontrolü benim elimde olsun" diye giriştiği, benim de yıllardır isteğini duyup susturmayı başardığım ancak kısa süre zarfı içerisinde deli gibi artan ve muhtemelen kısa bir süre zarfında gerçekleştireceğim hayat sonlandırma eylemi.
her zaman düşündüğüm ama henüz götüm yemeyen şey.
Hayatında devamlı olarak yolunda gitmeyen şeyler olunca insanın ister istemez aklından geçirdiği, cesaretli olanların eyleme döktüğü, sevdiklerini düşünenlerin ve cesaret edemeyenlerin vazgeçtiği seçenek. Bazen öyle bir an geliyor ki tek çıkış kapısı oymuş gibi hissediyorsun. Ama değil, hayat ne kadar kötü olursa olsun yaşamaya değer. Mutlu olma umuduyla yıllarca hayatta kalıp, intihar etmeyip, mutlu olamadan ölme korkusu taşısan bile deneme. Belki güneş bir gün senin için doğacak. Belli mi olur?
Son günlerde "her şeyi bırakıp gitme" isteği karşı koyulamaz bir şekilde alıkoyuyor beni.

Mutluyum sözlük, *.
mutsuz olmaya başladığın anların mutlu olduklarının çok üzerine çıktığını anladığında hayattan kopma isteğinin gerçek bir eyleme dönüşmüş halidir.
Ne salaklıktır ne de zekilik, ne korkaklıktır ne de cesur olmaktır, ne kaçıştır ne de kurtuluştur. Ama saygı duyulması gereken, uçsuz bucaksız ve anlamını intihar eden kişinin sır tuttuğu gizemli bir eylemdir.
mutsuz olduğun anda değil de gerçekten mutlu olduğun anda bile aklına geliyorsa eğer mutlaka bir uzmana muayene olun.

t: terzi kendi söküğünü dikemez atasözünün çıkış noktasıdır.
Ölümü yüceltmek hayatı değersiz kılmaz intihar bir seçimdir ve insan seçimlerinde özgürdür
Benden bu kadar.