bugün

hicbir seyi düsünmediginiz, gözünüzün görmedigi andir. 3-4 yasindaki cocugunu bile göremiyorsan o esnada baska bi tanimi olamaz.
cesarettir.
denemesi suç falan değildir, askerde değilseniz. salak salak konuşmayın o yüzden bilmediğiniz konularda.
2.defaya bırakılmamalıdır.
neden sorularıyla kaynayan boş evrene karşı bir isyandır. hayatın ne kadar boş olduğunu ve bu boşluğu sanatla aşkla meşkle doldurmaya çalıştığımızı fark eden biri için kaçınılmaz eylemdir. tek engel tanrı inancıdır*. tanrıya inanmak insanı yeniden "bağlayıverir" hayata...
yürek ister, gerçekten yürek ister.birdahaki sefere dememek için yürek ister.
Vazgeçmektir.Herşeyden , herkesten ve en önemlisi kendinden vazgeçmek , kendi ellerinle kendi nefesini sonlandırmaktır.
Ardında kalanlar yıllar boyu düşünür durur neden diye...
kendi hayat sözleşmeni tek taraflı olarak fesh etmektir.bu dünyadaki dertlerinden kurtulmak, etrafındakilere yaşattığın acılarıda son kez en büyüğünü yaşatıp artık onları da daha fazla üzmemektir.
durun lütfen, müsait bir yerde öleceğim.. diyerek camdan aşağı atlamak istiyorum.
hayatimda bir kez bu kadar dibi gordum.bir daha gormem diye dusundugum eylem.aklimdan gecmis olmasi bile ruhumda ne yaralar acti.iyiki kendimi tuttum.cana kiymak,sendekine yada baskasininkine...gercekten buyuk gunah.
bu durumu akla getirecek olaylar silsilesinin içinde yaşamak kadar kötü bir durum yok. zaman zaman içinde bulunulan durumdan kurtulmak adına yok olmayı tercih edip icraata koyulur. lakin dinimizce yasaklanmıştır bu durum.
yaşamaktan korkanların başvurduğu yöntemdir.hemde bu yola başvurana dörtbaşı mamur cehennem kazandırır.
Ölümü istemeyin! Çünkü bir kişi iyi ise, yaşadıkça iyiliği artar. Kötü ise, hatalarından dönüp doğru yola gelebilir. (bkz: imam i buhari)
çözüm değildir. insan birikmiş öfke, dirençli depresyondan dolayı harap olabilir ancak hayatın yaşanması adına güzel bir şeyler mutlaka vardır, bulunmalıdır.
intihar kaçış değil, reddediştir, demiş Jean Paul Sartre.
ölümden sonra hiçbirşey olmadığını kesin olarak bilsem, depresyon vakitlerinde belki başvurabileceğim çare olurdu. zamanla düzelir umudu çoğu insan için avuntuyu öteye geçmiyor. neyse ki esaretin bedeli filmi var.
Hayatta maddi manevi yapılacak bir şey olmayan büyük sorunlardan kurtulmanın yolu. Kişisel seçimdir. Hak veririm yargılamam. Olaya sebebiyet veren sorun veya sorunlar hakkında kendisininde yapabilecek hiç bir şeyi olmayan hatta neler hissedildiğini bile anlaması imkansız olan diğer kişilerin ''kolayını seçti korkakmış'', ''çok zayıfmış'', ''ben olsaydım blablabla'' diye ahkam kesmelerinide gıcık olurum.
overdose olarak denenir fakat başarısız olunur.
beni engelleyen ne, beni durduran, ihtimaller mi hayır peki neden, kaybetmiş olarak yaşamaktansa oyundan çekilmek bazen en doğrusudur. (bkz: sadece biraz cesaret)
tanrının suratına tükürmektir. allah'a karşı yapılan en büyük saygısızlıktır.
tanrının suratına tükürdüğünü sanmaktır. affedilmeyen günahlardan bir tanesi.
aklımı meşgul eden düşüne yığını. cesaretim olsa az buçuk, deneyeceğim. ramak kaldı sanırım.
ölenlerin kesinlikle cehenneme gidileceği söylenilen eylemdir. bence burada bir yanlış vardır.kimin nereye gideceğini yukarıdakinden başkası bilemez. ayrıca kişi ay hadi bi öldüreyim kendimi diyerek canına kıymıyor; bilinçsizce, farklı bir haldeyken oluyor tüm olanlar. bu yüzdendir ki tanrıcılık oynamayı kesiniz.
canından vazgeçmek.
acizlikten başka bişey değildir. zengin, fakir farketmeksizin bir çok kişi tarafından gerçekleştirilmiş ya da teşebbüs edilmiş hayata son verme isteğidir.