bugün

Yüz yüze çok hayrını gördük sanki. Neden olmasındır.
(bkz: doğru değil)
aşık, "ol" denilince olunmuyor. olacağı zaman olunuyor. dünyadaki milyonlarca insanın internet bağlantısı var. demek ki doğrusuyla yanlışıyla insanlar bu alemde. o kişi ile buradan da tanışabilirsin. tanıştıktan sonra her bok olunabilir. ak diye başlayıp bok da olunabilir.
Olmamak daha hayırlı gibi.

Bir düşünce.
nerede ve nasıl tanıştığın değil de birlikte nasıl olduğu önemlidir insanların. internette tanışmanın sokakta karşılaşmaktan ne farkı var.
bir iletişime sonuç odaklı başlanmamalıdır. aşık olmak planlanabilecek birşey değildir. kişinin fiziksel görüntüsüne kapılıp ilk görüşte çok heyecanlanabilirsiniz fakat bu aşk değildir.

ayrıca tanışılabilir diye düşünüyorum. eğer yeterince ve güvenli platformlardan bir süre boyunca bir sağlıklı bir iletişim kurulmuşsa.
internet üzerinde kalmıyorsa ve yüz yüze görüşülüyorsa bir sakıncası yok tabi...nereden tanışıldığının bir önemi yok. eğer ki o kişi kaderinde yazılıysa internet olmasaydı başka bir şey vesile olurdu tanışmanıza...bilmiyorum, ama bu şekilde inanıyorum.

ancak...bütün gün internette, telefonda aylarca konuşup görüşüp erkek olan taraf küçücük bir fedakarlık yapıp kızla görüşmeye gelmiyorsa bence iletişimi kesmek daha doğru diye düşünüyorum. kızın değeri zaten erkek tarafının kendi için aldığı bir internet paketi ile mı sınırlı...

o yüzden değerlendirmeyi yaparken şöyle düşünmek faydalı...internet üzerinde mi kaldı aşkınız (!) yoksa reel hayatta gözlerinizin içine bakıp birbirinizin yüreğini görmeye fırsat tanıdınız mı kendinize? eğer ki internet üzerinde kaldıysa o büyük sevdanız (!) saatlerinizi, aylarınızı hatta yıllarınızı harcamayın asla. gözünüzün önünde sizi seven biri varsa onu görmeyi deneyin, o zaman çok daha mutlu olursunuz. asla sizin için fedakarlık yapmayan biri için vaktinizi daha önemlisi umutlarınızı harcamayın.
istisnasız sonu hüsran.
Dokunmadan aşık olunacağını sanmıyorum. Hormonal denge söz konusudur. Aşık olmanın tiple zekayla cartla curtla alakası olmayıp vücutların yaydığı kokuyla gerçekleşir.
(bkz: Çocuğa bak kıza bak amk)
onu geç hacı abi... sence aşık olmak doğru mu?
Bırakalım artık 'ama gerçek değil' muhabetlerini tanışmak için artık en normal yer sanal ortam kaldı ki artık sanal ortam en gerçek en içten kimliğimizi yansıtıyor.
Duygularımız teknolojiyle değişir günümüz aşkları 200 yıl öncesine nasıl tuhaf geliyorsa teknoloji ilerledikçe herşeyin değiştiği gibi bunun da değişmesi çok normal fakat maalesef sığ kalmış insanlar tarafından insanların olması gereken normal yaşam tarzı eleştirilebiliyor.
bunun doğru olup olmadığı ancak yüz yüze görüşüp hala işler yolunda mı değil mi
buna bakarak anlaşılır.

yolundaysa doğrudur bu kadar net.

bu devirde internette tanışmakla bir cafe de tanışmak arasında pek fark yoktur zannımca.
kesinlikle yanlış olan hadise.
karşındaki kişinin kokusunu, tadını bilmeden nasıl olacak o iş?
o dediğin aşk değil abazanlık.
git bi masturbasyon yap aklın başına gelsin öyle konuşalım.
Güven meselesi. Ben aşık olmazdım. Sonucta hicbirseyini bilmiyorsun. Doğru söylediği meçhul.
Hayat bu emin olmadan konuşmamak lazım. Yorumsuz.
Internetten tanismakla, yuzyuze tanismanin ne farki var? Ben pek fark goremiyorum.

Internette tanistiginiz bir insan cok kotu birisi olabilir, yuzyuze tanistiginizda oyle.

Internette tanistiginiz sapik olabilir ama yuzyuze tanistiginizda oyle.

Yuzyuze tanismissinizdir cok iyi kalplidir ama netten tanistiginiz birisi de cok iyi birisi olabilir.

surekli netten tanisilan insanlar cok kotu, potansiyel sapikmis da yuzyuze tanistiklarimiz cok iyi, hersey yolundaymis gibi gosterilmesi sacma bence. Nette bir nevi tanisma ortamidir ve bu tanistiginiz ortama baglidir. Mesela uludag sozluk gibi bir ortamda abaza olmayan erkekle tanisma sansiniz cok dusukdur.
Mesafelerin bazen hesaba katılmamasını ve aşık olmak için gözle görüp dokunmanın hiçe sayıldığı durumdur. Çoğu reel aşktan daha masumdur.