bugün

içe kapanık iki kelime konuşamayan bir arkadaşımın lise ve üniversite hayatında 3-4 kez gerçekleşen ve bittiğinde üzüntülere gark eden durumdur. ulan ahmet manyak mısın, ulan ahmet beynin mi yok diye diye yıllarımızı yedik, ama o hala aynı.

(bkz: online ahmet)
mümkündür ama girebilirdir.
saflıktır, boşa üzüntüdür, mallıktır, gerizekalılıktır.
fatih portakal ile çalar saat'e telefonla katılmış biridir. evlendikten 15 gün sonra eşinden şiddet görmeye başlamıştır. insanlara tavsiyesi; bir sene de olsa iki sene de olsa tanıyamıyorsunuz! evlenince gerçekler ortaya çıkıyor. *
mümkündür, ancak kabak tadı verir.
mümkündür, gereksiz paranoya esiri olursunuz.

tamamen mallıktır diyenler, mallıkta mümkündür. çünkü aşık olmak mallıktır.

edit: vay be sözlüğe mümkündür klasmanı kazandırdım. *
mizah konusu olacak bir durumdur.
+olum geçende bi kızla tanıştım facede
-nasıl tanıştınız?
+ben dürttüm onu o da bana gülücük yolladı
-eee
+sonra bunla konuştuk galiba aşık oldum lan
-ya bi siktir git
mümkündür. neticede biriyle konuşuyorsun ve varlığından haberdarsın. yüzyüze görüşüldükten sonra artık kişilere kalmış bir durumdur. ne olacağı belli olmaz. 2.5 yıl bile sürebilir.
mümkündür, evlenip mutlu olanlar bile var. hatta evlilik siteleri bile var.
mümkündür, ulaşılabilir.
mümkündür, geleceği kimse bilemez çünkü, hayatta imkansız diye birşeyde yoktur. ancak umut bağlanmamalıdır.
Hatta bu sözlükte tanışıp çok yakında evlenecek birilerini tanıyorum.
Tamamen vakit öldürmekdir, hayelleşmekdir, hayallemekdir, hayalleştirmekdir.
sanal da neredeyse felsefi kitaplar yazıp birbirlerini tavladıktan sonra, gerçekte 1 gün sabredemeyen insanların sanal aşkın fiyasko olduğunu anlaması ile sonuçlanacak hüsrandır.
eski sevgiliye yazılan binlerce nefret içerikli entry sanal birine yazılmadıysa gerçek hayatta tanışılan birine aşık olmaktan kötü olma ihtimali olmayan durumdur. sonuçta gerçekte tanıdığınız insan size imzalı onaylı garanti belgesi ile gelmiyor. ikisinde de tanıştığınız insanla daha önceki geçmişiniz 0 , yani aşkınızı da internetten yaşamadığınız sürece hiç bir farkı yok.
mümkündür hatta evlenenler bile vardır.
mümkündür ama yarraklara gelebilirsiniz.
internet Cafe çalışanının şu sözüyle son bulan aşktır.

--spoiler--
Masa 13, senin süren bitti abicim.
--spoiler--

Akabinde genç delikanlı gitmem gerek canım araba mı servisten almalıyım diyerek chat sayfasını kapatır.
mümkündür, aşk imkansızı sever.
şimdi eski entrylere şöyle bi baktım da, olamaz, namümkün çizgisinden ilerde olan birkaç insan evladı gördüm sadece. bu insan evlatları haricindekilerin hepsi olamazcı, namümküncü.

salak lan bunlar.
internet dedikleri bu mecra başlı başına bir dünya lan. adı üstünde sanal alem. bu sanal alemi hayvanlar kullanmıyor, insanlar kullanıyor. dolayısıyla insanlar kadın ve erkek olarak ikiye ayrılırlar. burasını da arkadaş ortamı gibi düşün. burayı bir sınıf gibi, bir okul gibi düşün. burayı derken sadece bu sözlüğü değil, diğer sosyal paylaşım ya da paylaşım olmayan çoklu ortam sitelerini kastediyorum.

mesela facebook'u ele alalım. ortak arkadaşınız olan, ama tanımadığın kızın birini ekledin, ya da o seni ekledi. bir ay, iki, üç ya da dört ay sonra çok samimi oldunuz diyelim. sonra buluşmaya karar verdiniz ve buluştunuz. buraya kadar her şey normal. asıl mesele ondan sonrası işte. ondan sonrası size kalmış.

görüşürsün, fiziğine, davranışlarına hal ve hareketlerine bakarsın, kafana yatmazsa bi bahane uydur bitir ilişkiyi. sonra başka bir siteden tanıştığın başka bir kızla yine buluşursun, olmazsa yine bitirirsin ilişkiyi. bu böyle devam eder gider yani.

mesela itü sözlük'te geçen hafta kızın biri mesaj attı bana, elinde iki sinema bileti vardı. davet etti ama gitmedim. yalanım varsa allah belamı versin. mesajların capsini bile alabilirim şimdi. ama ben üşengeç bi herifim. şurdan tuvalete gidip sıçmaya bile üşeniyorum. bakkala gidip ekmek alırken bile canım çıkıyor aq. o yüzden pek aktif değilim bu tür karı kız meselelerinde.

ama diyeceğim şu ki, "internetten olmaz bu işler" diyenlere kulak asmayın. he deyin gitsin.
olur olur, bal gibi olur. evlenenler bile var.
sanal aşk'dır kendi kendilerini avuturlar ve sonu çok acılı biten ilişkilerdir ayrıca karşı tarafın başka sevgilisinin olmadığı sizinle metres olarak takılmadığınıda anlıyamamaktadırlar.
internetten aşık olunmaz.. ancak buna vesile olur ve tanışırsın belki iyi arkadaş olunmasını belki de yeni bir aşkın doğmasını sağlar. kötü gözle bakılmasını gerektirecek bir durum değildir günün nerdeyse 10 saatini internet başında geçiren bir toplum için yadırganmayacak durumdur.
(bkz: heye canım geçmiş olsun)
değişik bi olay. sık sık başıma geliyor. çekiciysem demek ki. evet.
ruh ikizinmiş gibi hissediyorsan ve sürekli konuşmak istiyorsan geçmiş olsundur. buluşunca internetteki çekicilik bittiyse o kötü olur. herkesin başına gelebilir ama çok kapılmamak lazımdır.
iyice sanallaştığımızı göstermektedir. hatta bazen kandırılabilirsiniz bile. başkasına ait fotoğraflarla kendisini "ben" diye tanıtır. siz o kişiyi kafanızda canlandırır ve saçma sapan hayaller kurarsınız. ne biçim bir dünyada yaşıyoruz.