bugün

artık ölü sayılabilecek tarayıcı.

(bkz: mozilla firefox)

(bkz: google chrome)

(bkz: opera)
tam bir baş belası olan saçma sapan browser. opera ve hatta google chrome varken kısayoluna bir bakış bile zaman kaybıdır.
hangi versiyonu çıkarsa çıksın aşağıdaki özelliklere sahiptir.

*her durumda çökebilme
*amansız bir yavaşlıkla çalışma
*saçma sapan kitlenme, stabilitenin s'sinden habersiz olma

allahtan tanrı opera diye bir browser yollamış.
firefox'un eline su dökemeyen browser.
osuruktan tayyare, selam söyle firefox'e. firefox'tan başka kuş tanımam.
yıllar sonra edit: artık chrome'un iron'u var.
Firefox kullanıcısı olarak kullanmak zorunda bırakıldığım garip browser. Son sürümü de olsa hata veriyor sonra da "göndereyim abi belki bir çözen bulunur bak" diye soruyor... Garip ne diyem.
sozlukteki tech savy wannabe insanlarini ortaya dokmus tarayicidir.

hayir anlamadigim su, her tarayicinin teknik acidan farkli ustunlukleri varken ve "bilgisayarinizda sadece ve sadece bir tane tarayici bulundurabilirsiniz" gibi bir kural an itibariyle yokken nedendir bu "ahahahhaa salaga bak, X tarayicisini henuz bilmiyooooo, gidiyo ie kullaniyoooo" disavurumlari anlayabilmis degilim.

farkli tarayicilarin farkli teknik ustunluklerini kullanip bunlari tavsiye seklinde insanlara sunmak farkli seydir, farkli browser kullaninca kendini hacker sanmak farkli seydir. ulan ne bitmek tukenmek bilmeyen "bilgisayarci olma" arzunuz varmis be.

hayir sadece ie'den farkli browser kullaninca kendini internet aleminin krali sanan bu hackercik kucuk mucahitlerimiz bir de ucundan kiyisindan bir formel egitim alsaydi ne olurdu dusunmek bile istemiyorum.

sizi netscape'e havale ediyorum.
kullanırken bir daha düşününüz.
http://www.sabah.com.tr/h...44CF98600BE17B7BDE13.html
(bkz: boktan browser)
bugün microsoft un yayınlayacagı yamayla son günlerde cıkan kritik acıgı kapanacak olan* tarayıcıdır.
firefox, opera gibi sağlam alternatifler varken kullanılması saçmalık olan internet tarayıcısıdır. firefoxa göre aşırı yavaşlığı bizzat tecrübe edilmiştir.
sürekli olarak hata veren ve doğru düzgün çalışmayan, mozilla'ya oranla çok vasat olan web tarayıcısı.
hiç hata vermeden çat diye kapanan kod çöplüğü.
bill gates paradan puldan şöhretten başarıdan çok sıkılmış olacak ki bu denli insanları windows'tan soğutmaya çalışacak kadar boktan bir yazılımı her geçen gün dahada iğrenç hale getiriyor. hem kullanışlı değil, hemde çok ağır, bazen donuyor. ne diyelim inşallah günün birinde ayıracak param olurda apple platformuna geçebilirim..
(bkz: yedigi tabagı tekmelemek) te diyebiliriz buna.
sadece internet kafelerde kullanmak zorunda kaldığım ve internet tarayıcıları arasında en kötüler listesine rahat alınabilecek bir microsoft yazılımıdır. ayrıa bunu firefox solda sıfır bırakır.
gelmiş geçmiş en kötü internet tarayıcısıdır.
firefox, opera ve chrome'la aynı siteler açıldığında resimleri yüklenirken bu microsoft tarayıcısıyla aynı sitelere girilmeye çalışıldığında resimler yüklenmemekte, bazı scriptler çalışmamakta, dolayısıyla web sayfaları berbat bir şekilde görüntülenmektedir.

not: cache temizlenerek, ayarlar sıfırlanarak denendiğinde de sonuç değişmemekte.
şurda çaylak halimizle başlıkları karştırırken habire sayfayı kapatan ve hata raporu gönder/gönderme diye seçenek sunan zamazingo.

gönder ulan ne gönderceksen!
asla kullanmayın onun yerine ie nin ikinci versiyonu maxthon 1 2 ya da 3 ü kullanın daha hızlı güvenlidir. operada olabilir tercihinize bağlı.

ie'nin eksileri :

yavaş, uzun sürede kapanıyor, ram'i kasıyor, bilgisayarı yavaşlatıyor...
çoğu bilgisayarlarda (windows yüklü olanlarda) boşa yer kaplayan web tarayıcısı.
amı götü dağıtmış tarayıcıdır. bilgisayara yüklenen, messenger plus, winamp vb. programlar ile araç çubuğunun ebesi sikilmekte ve göt kadar yerde internette gezilmektedir.

(bkz: opera)
(bkz: google chrome)
(bkz: mozilla firefox)
safari ve chrome varken ne gerek olandır.
firefox ve operadan sonra tarayıcı demeye bin şahit isteyen windows eklentisidir.bin şahit mi ? pardon milyon filan yahu.böyle dandik program görmedim ben hayatım boyunca.
chrome kurduktan sonra bir daha hiç kullanmadığım windows internet explorer.