bugün

Ömrü hayatımda hiç kullanmadığım uygulama. gerek de duymadım, eksikliğini de hissetmedim.
(bkz: aptal kutusu)

bildiğin kutudur.

sanki bir illüzyon var orda, kilitlenip kalıyorlar. allah kurtarsın.
evde pijamayla kanepede yatıp "pariste otel odasında viskimi yudumluyorum" havasına girenlerin anlık paylaşım platformu.
(bkz: tv izlemiyorum yeaa deyip instagram dan çıkmamak)
O starbaks kutularını götünüze sokmak istiyorum ama diyemiyorum işte.
instagram bir esnaf dükkanı olmuştur.
sadece bakıp çıkıyorum ben de evet..

millet nelere gülüyor diye bakıp gülünmesi gereken şeyler listesi oluşturuyorum kendime..

böyle de anarşik bir bünyeyim..
Şuan burası da tam facebook gibi oldu çöküşü yakındır millet yeni arayışlara başlar.
iki güzel kız göreyim içim açılsın diye giriyorum, biriniz tombul şişe efes atmışsınız, öbürünüz mevlana sözü paylaşmışsınız. anasını siktiniz oranın da.

t: bir mobil telefon uygulamasıdır.
Birkaç hafta önce sildiğim ve, gram pişmanlığını duymadığım uygulama.

Bi' huzur geliyor, bir rahatlama geliyor arkadaşlar tavsiye ederim.
Silmek istiyorum ama yapamıyorum sözlük sevgililerin harika aşklarını izlemekten,yeni doğmuş suratı emojiyle kapanmış bebeklere bakmadan günüm güzel geçmiyo.
Kullandığım uygulamadır. Link bio'da, gt adamına göre. #bye. Kantçılar yazmasın.
cnn sizin kadar canlı yayın yapmadı amk.

t: bir uygulamadır.
modayı yada trendleri takip ettiğim platformdur. anlayamadığım nokta tesettürlü kardeşlerimin hesaplarını nasıl herkese açabildikleridir. Hesabımı herkese açtığımda bir kac dakika açık kaldığı süre boyunca bile kendimi cok kötü hissettim. Vicdanım el vermedi ve tekrar gizliye aldım.
Yürünecek ateşli kızlar çok. iyi de iş görüyor. iyi karılar mevcut.
hesabımı dondurduğumdan beri bir rahatlama geldi. zaman öldürücü uygulama.
Keşfet bölümünde cringe komasına girdiğim doğrudur.
Önce facebook çıktı kumduktaki bebeye face sayfası açtılar
sonra instagram geldi face kullanılmaz oldu
herkes insta kullanır oldu
çoluk çocuk insta sayfası açtı

şimdide tiktok çıktı
instagramin pabucu atıldı dama
gerçi aynı islevi görmüyor ama..

yavaş yavaş eski popülizmini kaybetmeye başladı diyebiliriz..
yukarıdaki sıra yanlış. önce mynet çıktı, kullanmayan ayıplandı msn kezosu gibi adlandırmalar yapıldı. sonra yakın aralıklarla youtube ve facebook çıktı. o sıralarda tanışma siteleri vardı meşhurdu. facebook üyeleri milleti o sitelere üye olan ezikler olarak suçlamaya başladılar. ve twitter geldi. tüm twitter kullanıcıları biz enteliz siz cahilsiniz edasıyla gezmeye başladı. ve birkaç sene önce de, ıyy twitter mı? boş beleş swinger yuvası lafları gezmeye başladı ve instagram hesabı olmayanlara kız verilmemeye başlandı.

bakalım sonraki adım ne olacak.
ibnelerin bizi dinlediği uygulamadır. Fiilen değil mecazen ibne bunlar.

Biz de arkadaşlarla hangi konuyu konuşursak onun reklamını görüyorduk. Aslında güzel bir taktik ama ortam seslerinin rahatlıkla dinlendiği gerçeği insanı huzursuz ediyor. Umarım tüm sosyal medya dünya çapında kaldırılır.
bu sıkıcı ve monoton hayattan uzaklaşarak, ne kadar acın olursa olsun insanlara ben çok mutluyum, siz beni ilgilendirmiyorsunuz diye reklam yapılarak kıskandırılan program. bir nevi kendini pazarlama platformu.
Hala dahil olamadığım bir mecra.
Hergün 5 ya da 10 kızın beni takip ettiği uygulama. 1 fotoğraf attık, kızlardan başımızı alamıyoruz.
yapılan bir araştırmaya göre instagram kullanıcısı kızların kızlık zarı diktirme oranı baya bi yüksekmiş.

hayırlı bir şey değil yani kısaca.
An itibariyle patlamış uygulamadır.