bugün

insanları kullanmaya zorunlu kılan bir devirdeyiz. Yoksa çok da gerekli bir meret değil açıkçası.
Ne demiş ergen:
instada storyler paylaşıyom
WhatsApp ı sorma yeminle yanıyom
Facede onu bunu like lıyom
Bi kere de anlayın be!
benimdir.

henüz lânetlenmedim.
buğun de çirkin, ezik ve asosyal bi tip olduğumu öğrendim.

daha önce de dediğim gibi saol sözlük bana çok şey katıyorsun..
Kullanmıyorum, hiçbir sosyal medya hesabı kullanmadım ve son zamanlarda artık sana ve senin gibi düşünenlere hak veriyorum.

Devir teknoloji devri, biriyle tanışırken ilk sorduğu şey "instagramın var mı" oluyor. insanlar çocukluktan itibaren tüm arkadaşlarının kaydını sosyal medyada tutuyor. Kendimi neden bu kadar salak saçma bir şekilde bu uygulamalardan soyutladım bilmiyorum. Artık dönemiyorum da.
özgüvensiz olma olasılığı bir hayli yüksek olan insandır. evet.
ajan olabilir.
olması gereken insan türü.
diğer insanların ne yediği, içtiği; nereleri gezdiği beni ilgilendirmiyor.

tiple ya da özgüvenle bir alakası yok.
instagramda herkes hayatını birilerinin gözüne sokarken, o buna gerek duymayacak kadar yüce bir varlık, cool bir insandır. onun kimsenin fotoğraflarına bakacak vakti, oradan gelecek beğeniye ihtiyacı yoktur.
Bir yerim eksilmedi hiç instagramım yok diye.olsa idi ne artısı olurdu merakta etmiyorum.
twitterdan sonra bunu da kullanmaya başlamıştım ve demiştim ki;
-bunlar türkçe olursa boku çıkar.

öyle de oldu. 10 yıllık twitter hesabımı bırakıp arkama bile bakmadan uzaklaştım oralardan.
instagramı ise seçkin fotoğraflarımı paylaşmak için kullanıyordum (bkz: monocrom) (bkz: simetri) vb.
ama oradan da soğumam uzun sürmedi ta ki (bkz: story) saçmalığı çıkana kadar.
oradan da derhal uzaklaştım ancak fotoğrafçı çevrem hatrına hesabıma dokunmadım.
yukarıda sözünü ettiğim iki uygulamayı kullanmıyorum facebook ise zaten pasifize modundadır.
kullanıyorum ama
az
önemsiz bir şey
tipsel yetersizlik ve hava atma yarışı bu mecranın ana damarı
hava atmayı sevmeyen insansanız zaten önemi yok
popülist velet veya zekasızsanız o zaman tam size göre.
dünyanın 4te 1 afrikayı saymazasak 4te 3 kim kime hava atıyor ne yapmaya çalıştıklarını çözen yok aptal ordusu yemin ediyorum.
Sosyal özürlüdür.
şahsımdır.

hesabım olmasına rağmen aktif değilim. hoş hiçbir sosyal medyada aktif değilim.
gerekli görmüyorum.
belirli avantajları ve dezavantajları bedeninde tek seferde toplayacak insandır.

-kanaat önderi olarak- kanaatimce gereksiz gördüğüm akımlardan bihaber yaşayacak en başta, yalan haberlere karşı da dirençli bir hale gelecek bunun yanında. Kitlelerin beynini uyuşturan ve hatta onları belirli şekillerde yönlendiren bu uygulamayı kullanmıyor oluşu sanal bir sosyal çevresi olmayacağı anlamına da geliyor.

güzel şeyler olmuyor mu oluyor elbette en başta yıllardır görmediğin ve denk gelmenin de pek mümkün olmadığı bir yüze rast geliyorsun bu uygulamada, bir selam bir gün bir çaya dönüveriyor hemen, kısacası önayak oluyor, sonunu bağlayamıyorum o yüzden bu da böyle bir anekdot diyerek sözü bitiriyorum.
yakışıklıyım ama kullanmıyorum.
tipe göre mi belirleniyor.
Şahsen ben kullanmıyorum. Kullandığım zamanlar dünyada ne kadar mal varmış deyip günlük küfür dozajımın üstüne çıkıyorum.
kullanmıyorum. kafam rahat. kimseyi görmek zorunda değilim kimse de beni görmek zorunda değil.
efendim?
Çaya şeker atmayan insanla paralel duyguda insandır. "Sağol canım ben kullanmıyorum" favori cümleleridir.
Ben kullanıyorum, yeri geliyor sözlüğü de öyle kullanıyorum.

Keyfimin kahyasımı var aq?
Kullanmıyorum evet.
Daha iyi zaman harcamak için bir belgesel izlerim daha iyi.
Bana bir şey katmayan ortamda işim olmaz.
anasını sikim instagramın.
gruplarda taşak muhabbeti olmasa hiç girmem bile.