bugün

Bence kusmak. Kusmak kadar kötü bir şey yoktur.
çaresizliktir. birçok kötü hisler var. sevdiğin insanları kaybetmek, kavuşamamak gibi. başına gelebilecek kötü şeylerden biri de çaresizliktir. en kötü şeyden ziyade en kötü hislerden biri de şudur bence. hani her olumsuzluğu kendim ettim kendim buldum olayından olduğunu idrak edip, hayatını doğru düzgün hale getirmek için hem çabalar hem de sabretmeye çalışırsın ya, işte hem zor ve kötüdür, bir yandan da mücadele etmektir aslında. 26 yaşına gelip bu kadar hatayı hayatıma sığdırdığıma inanamıyorum. şu hayata hepimiz bir kere geliyoruz. bir can borcumuz var. o borcumuzu verene kadar hayatımıza çeki düzen vermek için hep bir son şansı isteyelim yaradandan. ama isterken de aynı hataları tekrarlamayalım. son cümle ile bitirmek istiyorum. ya çaresizsinizdir, ya çare sizsinizdir. ya ümitsizsinizdir, ya ümit sizsinizdir. haydi göreyim sizi diye bir motivasyon cümlesi de iyi olurmuş buraya. swh.
umudunu tamamen yitirmesidir.
Yalniz kalmak olabilir ama beterin beteri vardır.
annenin ölmesi.

kolum kırıldı, trafik kazası geçirdim, 20 kişiden dayak yedim, teyzemi, amcamı ve birçok yakınımı kaybettim, babamı ağlarken gördüm, aç kaldım, sevgilimden ayrıldım, kucağımda en yakın arkadaşım öldü, yan odamda çalışan masum mesai arkadaşımı fetcü diye gözaltına aldılar ama hiç bu kadar canım acımamıştı. çok zormuş lan annenin olmaması. artık kimse arayıp nasılsın oğlum demeyecek. sıcak bir şeyler iç muhakkak demeyecek. nasıl olacak lan nasıl?
Bana göre (bkz: evlat acısı)'dır.
Kardeş acısı.
Hz. Adem'in oğlu Kabil'in başına gelen şeydir.
Özetliyorum; Habil ve Kabil iki kardeştirler. Belli olaylar sonrasında Kabil, Habil'i kıskanır ve onu öldürür. Bu ölüm dünyadaki ilk ölüm olacaktır . Habil'de cennete giden(şehit) ilk insan olacaktır. O günden sonra işlenen her cinayetin günahının bir kısmı Kabil'in defterine yazılacaktır.
fakirlik

21 yıl önce başıma geldi hala çekiyorum.
meteor düşmesi başa , başa gelebilecek en kötü şeydir...
kemalist kızla evlenmek. evet..
Sıfır arkadaş,
sıfır sevgili,
sıfır aile,
sıfır sevgi,
sıfır mutluluk,
Sıfır umut.

Bundan sonra paranız bok olsa neye yarar.
(bkz: parasız kalmak)

neyse ki benim başıma hiç gelmiyor.
yeni alınmış çorapla ıslak tuvalet terliğine basmak.
yalnızlık.
başlığı 23.59'da açmak.
En sevdiğin kişilerin çaresizliğine çare bulamamaktır.
Yanlislikla arkadasin babasina " cuvara var mi?" diye mesaj atmak.
1- annesiz veya babasız kalmak
2- dışlanılmak, hor görülmek
3- parasız kalmak, maddi eksiklik olması
4- ayak serçe parmağını masaya vurmak
5- hapşurunca burundan fışkıran sümük
6- aç kalmak
7- işkenceye maruz kalmak
8- telefon ve internetsiz kalmak
9- hastalık (özellikle ciddi olanları)
10- tam tuvalette sıçarken deprem olması.
yıllarca peşinden koşup elde ettikten sonra seni sikleyemen sevgili.
hayaller kurmak ve onların birer birer yıkılması. ardından işlerinde rast gitmemesiyle bedevi şanslı bir insana dönüşmek. *
aldatılmak kazıkyemek .
(bkz: damsız almıyoruz birader)

girmek istediğin yere alınmamak.
tuvalette işin bittikten sonra elini musluga atip suyun kesik oldugunu farketmek.
misafirliğe gittinizde, tuvalette büyük ihtiyaç giderdikten sonra tek parça tuvalet kağıdı kaldığını farketmek.

gece boyunca ultra prima reklamları aklınıza gelir, keşke altıma bez bağlasaydım da kuru gezseydim dersiniz:

(bkz: çişimi ediyom çişimi ediyom popom kuru kalıyo)