bugün

iki temel sorunu var insanlığın;

Adaletsizlik ve anlamsızlık.

Birine karşı hukuk'u bulduk, diğerine karşı sanatı. Ama insanlar hukuk'a ulaşamadı...Ve sanat insanlara.
empati
aslında herşey birbirimizi biraz anlamayla çözülebilecek şeyler ve bunun en iyi yolu empatidir. insanlar birbirini daha iyi anlayabilirse dünya daha yaşanır bir hale gelecektir.
insanlık, insan olma bilinci.
kendilerini ifade edememeleri, yanlış anlaşılmaları. yani açıkçası ''iletişim''.
paradır.
insanoğlu para kazanmak için sıhhatini verir. sonra, sıhhatini kazanmak için parasını verir.
istikbali düşünürken insanoğlu yaşadığı günü unutur. böylece: ne bugünü yaşar ne istikbali.
aslında, ölüm yokmuşçasına yaşarken: yaşamamış gibi ölürler.
dalai lama

edit: sözün konfüçyüs'e ait olduğunu sanıyordum. yanlış biliyormuşum kultursuz dinazor a düzeltme için tekrar tekrar teşekkürler.
Vahşet, savaş, tecavüz, tahammülsüzlük, empati yoksunluğu, yozlaşma, tek tipleşme, önyargı, adaletin olmayışı vs. Bittik biz.
Dunya adina amaçladığımiz her sey dünyayı tek bir zihin tek bir düşünce yapmak adına ve kesinlikle radikallerin içinde dünyayı iyileştirme gücü yok dünyayı iyileştirme gücü sevgidir. Ve sevgi inanin yada inanmayin her kesimi sevmek ve dinlemektir ben her kesimi dinledim. Her ideoljiyi dinledim ve hepsinden bir sey kaptim birinden iyiliğin anlamı birinden gerçek sevgi birinden susabilmeyi ve ama benim için en önemli olan tum bunları ele alabilecek anlayışa ve geçmiş ve gelecek insanligini ayakta tutmaya yarayan enerjinin kaynagi olan anlayıştır. Dünya zitliklar birliğidir. Kimseyı kendi yolunuza çekmeye calismayin kimseyi dindar yada ateist yapmak istemeyin çünkü dişsal dünyaya hizmet eden her şey insanı mutsuz eder. insan kendine kendi öğretsin.