bugün

Are you disco?
ingiltere'ye yolculuk yapıp londra'da bir marketten ihtiyacım olanları alabilir, bir kafede çay, kahve isteyebilir, ve birazcık da sohbet edebilirim. üstte saydıklarımı rahatlıkla sözle dile getirebilirim ama sohbet kısmından şüpheliyim. biraz eğitime ihtiyacım olabilir.
Sevgili yazarlarimizdan oneri bekliyorum amacim ingilizce okudugum metinleri anlayacak kadar ingilizcem olsa yeter kisa ingilizce hikaye okuyup kelimemi tarayayim dizi film şarkı ne kadar faydali? Hale hazirda hatirlarim diye gordugum anlamini bilmedigim her ingilizce kelimeyi kalıbı cevirip ogrenenmeye calisıyorum.
Are you Cola? Are you sex? Do i press you? Yeter de artar. Adam olana çok bile..
Derdimi anlatacak kadar.
Derdin ne ?
E ingilizce bilmiyorum...
ingilizce seviyem ortadadır.
iş görür.
şöyle böyle idare ediyoruz bu ülkenin öğretmenleri çok kötü yetiştiriyor...
hayatta kalacak kadar.
Bi hi desem yeter.
ingilizce seviyesi yds veya bizim müfradatımızdaki herhangi bir sınavla ölçülemez çünkü bunlar ezbere dayalı ve sadece mevcut sınavı geçmeye yönelik ezber kalıplar barındıran ama dil öğretmeyen şeyler. Kendiniz de öğrenebilirsiniz ama uğraşmanız gerek. Ben konuşmada iyi değilim ama iddia ediyorum ki bu sınavlardan yüksek alanların çoğu benim okuduğum kitapkarı okuyamaz ve benden çok kelime bilemezler.
(bkz: intermediate)
çok üst düzey bir ingilizce.

(bkz: kamusal mizah)
Kendimi övmek gibi olmasın ama son seviyedeyim. Açıklayacak olursam:

- Beginner
- Elementary
- Pre-Intermediate
- Intermediate
- Upper-Indermediate
- Advanced
- melek yargıcı
arkadaşlar ben b2'yim ama şöyle diyeyim burdaki c1 ile londra'ya git a2'sin. o derece yani.

akıcı konusma, aksan ve listening konusu bambaşka.

ingilterede en az 2 yıl kalman lazım yani türkiye'de kurslardaki seviyeler aldatıcı.
Are you Cola. Are you disko. What are you. Şüphesiz Balıkesirli ingilizce bilir.
iş görüşmelerinde sorulan sorulardan biridir. genelde isterseniz ingilizce devam edebiliriz diyerek çok güzel kontra atak yapmamı sağlar. insanlar işe girerken kendilerine bu soru sorulduğunda gerilir. ama inanın işverenler de kendileri ingilizce konuşmaya davet edildiğinde geriliyor.

bir de alternatif olarak ingiliz aksanı mı yoksa amerikan aksanı mı konuşmamı istersiniz diye sorup üstüne çikolata gezdirmişliğim de vardır. tabi sizin kendinize güvendiğiniz bir ingilizceniz yoksa böyle atraksiyonlara girmeyin yine de. gidin öğrenin.
Dertsiz başıma dert alacak kadar.
ana dil seviyesinde.
orta seviye sayılır. okuma ve anlama iyi derecede konuşmada. günlük konuşma dili %90 tamam( gittim,geldim aldım tarzı) ama bir konu üzerine yapılan derin bir konuşmayı anlamıyorum.

ortaokul ve lisede yatkındım ingilizceye iyiydi. oyun sevdamda çok yardımcı oldu. ingilizce oyunları anlamak için daha çok öğrendim. tabii ki izlediğim dizilerde telaffuz ve cümle kurmamı geliştirdi.

2 senedir yaptığım kasiyerlikte bir baktım araplarla birbirimize espriler yapar hale gelmişiz.
ingilizlerin türkçeye seviyesine oranla daha yüksektir.
ingilizcem bir ingiliz ile 15 temmuz darbe girişimini tartışacak seviyede fakat sevişmedikçe kullanmıyorum.
babaannemle aynı.
i go see, beautiful likes buts thinks you know that i m tryna bitch cuz i'm fucking with you all...

Once Upon a time, there was a litle girl in the forest..
Fire in the Hole.