bugün

alışveriş anında sinir bozan eylemler bütünü. efendim bugun yine yalıdan erken ayrılarak, biraz normal insanlar arasına karışmak ve alışveriş amacıyla dışarı cıktım. cok yakın bir dostumun sahip oldugu magazalar zincirinden birine girdim. şimdi isim vermiyorum neyse.
bir kravat alıyorum fiyatı 800 dolar mı neydi .tamam bunu paket yap kocum dedim. tam bin doları masaya bırakıp gidecegim sırada, abi indirim yapıyoruz 750 dolar bunun fiyatı sesiyle sinir harbine tutuldum. lan fakir, lan gotveren sen kimsin lan bana indirim teklif ediyorsun. yakın dostumun markası olmasa (bu arada o ıbneye de sermayeyi ben vermistim surunuyordu pezevenk) zaten buraya adım atmam gider ozel yapım kravatlarımı takarım boyle fakir gibi magaza mı dolascam. o sinirle baktım buna vurmaya başlamışım. abi yapma falan diye aglıyor bu tabi. nişanlısı mı ne o da orda çalısıyormus o varosda aglıyor bir kosede.magaza sorumlusu geldi beni gorunce zaten oglum ne yaptın sen social hazretlerine o denir mi diye saydırıyor. neyse bu baktım bayılmıs. üc bes tane disi ortalıga sacılmıs. atın bunu dedim arka kapıdan cop tenekesine bırakmıslar.
800 dolara kravat mı?

(bkz: arkadaş neresi orası)

eğer gerçekten böyle bir yer varsa iflasa mahkumdur.
para değil, zeka seviyenizi gösterir.
en iyisidir. adam kalkmış fakirlerin arasına karışmış herifin dediği lafa bak lan ayıp ya bu insanları anlamıyorum hayır zaten 800 dolar ne gerek var indirime. sen özel yapım giy elit insan.
(bkz: sen beni güldürdün allah da seni güldürsün)
(bkz: kafa izni)

bu ironiye iyi gelebilir diye düşünüyorum.