bugün

sonu tam anlaşılmayan,vcd'sinin alınıp tekrak izlenmesi gereken film.
--spoilerımsı esprmsi--
bunu izleyen apaçi ve emolar kendilerini rüyaların mimarı sanabilir. çünkü onlar yolda yürürken herkesin bakışları onlara yöneliyor.
--spoiler--
(bkz: başlangıç) anlamındaki ingilizce kelime.
imdb top 250 ye 3. sıradan girmiş. benden de bi 9 puanı kaptı kerata.
bir christopher nolan şaheseri. bana göre memento'dan daha iyi. normalde imdb en iyi 250 film listesine böyle tepelerden giren yeni filmlerden nefret etsemde, bu bir başka, bu ciddi anlamda bir başyapıt. imdb listesine 3. sıradan hemde yüksek oylanma oranıyla girince, ister istemez merak ettim. nolan filmi olduğunu öğrenince de sinemada izlemeye karar verdim ama memento'dan bile daha iyi bir film olacağını açıkcası beklemiyordum.
şaşırtıcı, sürükleyici,ilginç ve muhteşem bir film. belki tüm zamanların değil ama son 3-5 yılın en iyi filmi.
vay arkadaş dedirten bir yapıttır. en az bir kere daha izlenmeyi kesin olarak hak etmiştir. herşeye tamam diyeyim de o kızcağızın hazırladığı totem neden filmin geri kalan hiçbir karesinde kullanılmamıştır onu merak ettiğimle kalmışımdır. acaba filmin bir ikincisi gelir de oraya mı saklanmıştır? sonuç olarak pek ala bir film olmuştur, afferim.
matrix tadında bir filmdir.

filmin sonundaki karlı sahneleri call duty modern warfare 2 den esinlenmişler.
ana tema şudur: kadın sözü dinle!
spoiler okumamak için kendimi zor tuttuğumdur. işten vakit bulamayıp, filmi izlemeye gidemeyen bünyenin feryadıdır bu entry.
-tüm rüyaların senkronize bir şekilde gelişmesi?- dışında bence kusursuz bir film olmuş. gerçi son mutlu son muydu? ondan da emin değilim ama, olabilecek en mutlu son oldu sanki. son da olmadı gerçi, ya totem düşseydi? totem düştükten sonra ne olacaktı? böyle beyin fonksiyonlarını yaktırır işte bu film.
--spoiler--
-bu iş için, havalimanı elemanlarını bağlamamız gerekecek. tabi uçağıda ayarlamalıyız.
-ben başka bir şey yaptım.
-ne yaptın?
-havayolunu satın aldım.
--spoiler--
Kardeşimle 'The Last Air Bender'ı Türkçe dublaj diye reddedip hadi buna girelim dediğim filmdir. Ağzım bal yesin. ne de iyi söylemişim. leonardo di caprio'nun oyunculuğu müthişti. karısına kıl olmamak elde değil. her yerden çıkan eşi ve çocukları gerilimi alt seviyeye indiriyordu. tabi iş birliği yaptığı adamla rüya da görüşmesi mükemmel bir sahneydi. ilk başta anlamakta zorluk çekseniz de izlemeye devam ettiğinizde taşların yavaş yavaş yerine oturduğunu hissedeceksiniz. ve bu filme doyamayacaksınız.
bence
--spoiler--
cobb'u hiç uyanık oalrak görmüyoruz. başından sonuna kadar onun rüyası bizim izlediğimiz.

(bkz: ariadne)

(bkz: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=909665)
--spoiler--
--
ayrıca,

şu anda uyanık olduğunuzun garantisini kim verebilir?
bu kadar sayfa entry var daha film yok vizyonda ilginç doğrusu.
amerikada 2 hafta önce, türkiyede 4 gün önce vizyona giren film.
filmin açıklaması *
http://www.smartfaqt.com/ViewQAPage.php?qaPageID=1

bu da özet geçmiş
http://www.cinemablend.com/new/An-Illustrated-Guide-To-The-5-Levels-Of-Inception-19643.html

p.s: ikinci linkteki tablodaki level 4 ve 5 1. linkte farklı anlatılmış.
cobb uyuyor, biz büyüleniyoruz, iyi iş.
--spoiler--
dünya, rüya içinde rüyadır. *
--spoiler--
çok gereksiz, son yılların en berbat filmi. verdiğim paraya acıyorum. her anlamda berbat. seneryo, oyunculuk, yapmacık hareketler, aksiyon özentisi sahneler...
evet film güzel hoş. fakat bana kalırsa bu kadar mükemmel bulunması abartı. bir kere film ilk başladığında matrix'ten büyük ölçüde esinlenildiği ortada -ki senaryoyu matrix'i izledikten az bir zaman geçmesinden sonra başlamış nolan- ayrıca merak uyandırayım derken konuyu oldukça dağıtmış. sözün kısası evet film güzeldi fakat bir matrix gibi lord of the ring gibi star wars gibi kült yapımlar arasına girebileceğeni söylemek zorlama olur.
orjinal bir senaryo olmasıyla beraber çözünürlüğü yüksek olan film, filmde ki en büyük kargaşa yaşanılan alemin rüya mı yoksa gerçek mi olduğu, rüya içinde rüyalar ile belirsiz bir döngüye yol açan senaryo haklı olarak ilgileri üzerine çekmekte.
yardırmış filmdir,o ne kurgudur arkadaş?
tek seferde izlenerek anlaşılması beklenmeyecek filmlerden birisidir . muhteşem bir kurgusu vardır , sadece izlemek yarar getirmez ekstradan kafa yormak da gerektirir . helal olsun dedirtmiştir .
beynim sağolsun bir kere de izleyip mükemmel bir şekilde anladığım mükemmel filmdir.

anlamayan arkadaşlar büyük ihtimal rüya katmanları arasında kaybolup gittiler. yoksa onun haricinde zor anlaşılacak hiçbir şey yok kanımca.