bugün

ergenekon,balyoz iftiraları ile silah arkadaşları ve emrindeki en değerli askerler bir bir, hukuksuzca içeri alınırken o koltuğunda oturup bütün olanlara sessiz kalmıştı. şimdi de kahraman edası ile hapisten çıkmak için gün sayıyor. ee ilker efendi... o değilde şerefi ile intihar eden ve amirin olduğun ali tatar albay seni yukarından izliyor ve eminim şöyle diyordur: "allahtan bu adamın komuta ettiği bir ordu ile harbe neyim girmemişiz, yoksa iki günde bizi teslim eder kendisi de temize çıkardı"
daha düne kadar ilker paşa vatan hainiydi. kime göre, yeni şafak, yeni akit gazeteleri ve çalık holdinge bağlı gazete ve medya kollarınca. hatta tek marifeti vatan hainliği değil bölücülük, terör örgütü kurmak, din düşmanlığı yapmak, darbeye teşebbüs, tehdit, şantaj, gladio'nun köpekliği gibi vasıfları da vardı ilker paşa'nın. bugün ne değişti, bir günde oldu bizim law silahı sallayan ilker vatanperver. kime göre, az önce adı geçenlere göre.

allah kimseye bu medya kollarının dönekliğini vermesin. kimin kucağına oturacaklarını şaşırdılar, sahi sizin babalarınız kim?
"bu silah değil borudur" dediğinde yerden yere vurulmuştu. mahkum edilmesi tam olarak bu sebeptendir.

ve o silah değil gerçekten borudur. law silahı tek atımlıktır ve ikinci kez kullanılması çok zordur.

(bkz: insan gerçekten hayret edemiyor)
(bkz: ben ergenekonun savcısıyım)
2014 chp,mhp,bdp ve gulen cemaatinin sazan tarafinin cumhurbaşkanı adayı olacaktir... Sonuçta asker daha demokrat.
darbeciler, 28 şubat, başörtü, postal yalayıcılar diye 12 yıldır ağlayanlara bugünlerde postallarını yalatan paşa.

nasıl bir dil varsa amına koduğumun lamalarında bir türlü aşınmadı amk!
tahliye edilen komutan.
tahliye edilmiştir. gözümüz aydın ola...

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
an itibariyle serbest bırakılmıştır.
https://twitter.com/metin...42008159323185152/photo/1
operayonların en karanlık dönemlerinde sahte delillerle yurtsever subayların içeri alınmasına sivil vatandaş halimizle karşı çıktık, hala içeride tutulan bir çok mazlumun hakkını savunduk...

o yapmadı...

şimdi mağdura yatıyor.

kabahat bunlarda değil, bu millette...

(bkz: arkadaşlarını aslan yerken mal mal bakan zebra)

tayyip'in bunla işi bitince (komuta kademesini israil'in dikte ettirdiği komutanlarla doldurunca) cemaate yem ediverdiydi. şimdi bu adamı kahraman gibi karşılayanlara da kafam girsin....

hakkaten lanet olsun bu ülkeye de insanına da...
Adalet, adalet, adalet istiyoruz diyerek tahliye konuşması yapmıştır. Baba adam.
Bizi savunduğumuza pişman etti silah arkadaşları yalan ve iftira ile hapishanelere atıldığında izlemişti devletin namusu olan kozmik odaya girildiğinde izlemişti şimdi tahliyeler sadece bizim için değil kck(pkklılar) tutukluları içinde olsun diyor.

bizi temsil eden Engin alan ve şerefli subaylardır.

dansöz kılıklılar değil.
akp'li hukukun mağduru olmuş paşadır.

özgürlüğüne kavuşması çok sevindirici. darısı diğerlerinin başına.
Dik duruşunu bir kere daha gosterdı suçsuz arkdaslarım da cok yakında tahlıye olacak yoksa benım çıkmamın bir anlamı yok dedi...Acık ve net Şimdi gündemimizde paralel devlet var Ergenekon sonlansın dediler. Neyse oyle ya da boyle komutan artık özgür darısı diğer suçsuzlara. Ne kadar dogru bilmiyorum ama adalet er ya da gec yerini bulacak.
büyük ihtimalle fethullah gülen, yarın akşama doğru bu adamı arayıp "benim bu dava ile bir alakam yok" gibisinden bir şeyler söyleyecek. önceki serbest kalanlara yaptığı gibi.

az önce de rte aramış.

peki o zaman ben sorarım kardeşim, bu adamı kim içeri attırdı lan?

ben mi yaptım?

ben adım gibi eminim kimin yaptığından. birinin ceza almasını istediği zaman adalet bakanını arayıp "bu adam mahkum olsun" diyenler kimlerse onlar. ellerinde olsa başbuğ'u çoktan bırakmışlardı.

başbuğ darbecilikle suçlandı. cemaate darbe yapmakla değil, hükümete darbe yapmakla. hükümet istemese böyle olmazdı. bunu herkes görüyor. bu saatten sonra kimse bunlara inanmıyor.
askerleri ve temsil ettikleri militarist düzeni pek sevmememe rağmen haksız yere içeride tutulduğunu düşündüğüm eski genelkurmay başkanı.

okudukça anlıyoruz ki aslında silah arkadaşları bir bir içeri alınırken elleri pek de armut toplamamış. hukuki sınırlar içinde elinden geleni yapmış.

darısı diğer haksız yere yatanların başına.
cumhurbaşkanı olması gereken şahıs.
Hayırlı olsun, uğurlu olsun, Cumhurbaşkanı Olsun. Allah yolunu açık etsin.
adam gibi adam.
son gelişmelerden sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını* düşündüğüm eski genelkurmay başkanı.
yeni cumhurbaşkanımız olmayı hak eden zat-ı muhterem.
kenan evren den sonra asker kökenli birinin halk tarafından cumhur olarak görülmek istenmeyeceği için cumhur olamayacak eski asker.
Erdoğan ın karşısına zayıf bir başkan adayı lazımdı. Bulundu.
cumhurbaşkanlığının en çok yakışacağı isimdir bence. 26 ay haksız yere hapis yatıp, bu kadar sakin ve soğukkanlı konuşan bir insan bence bu görevi layıkıyla yerine getirir.
düzmece işlerle 2 yılını çalan tüm orospu çocuklarına hak etmedikleri kadar soğukkanlı ve vakur davranarak, daha acı ilahi tokadı indirtecek adamdır. hırsız ve yavşak olmaması en büyük suçudur.