bugün

"hele ben seni bir tutuklatayım da sen sonra masumiyetini kanıtlarsın" akımına mensup savcılarca tutuklatılmış Türkiye Cumhuriyeti'nde genelkurmay başkanlığı yapmış kişidir.

adam genelkurmay başkanıyken, tüm tsk uçağıyla, tankıyla, topuyla, tüfeğiyle emrindeyken toprağın altına gömdüğü 3-5 lav silahıyla darbeye yapmayı planladığı söyleniyor. suçludur değildir, harbiden darbeyi böyle planlamış mıdır bunu ben bilmem. ama suçunu bu şekilde ispata çalışmanın haysiyetsizlik olduğunu gayet iyi bilirim.

şunu da bilirim ki ülkemizde "masumiyet karinesi" kavramı sadece şike davasında geçmektedir. onun dışında hiç adının anıldığını görmedim.

ama şunları gördüm;
ilk duruşması için 3 sene bekleyen insanların ilk duruşmada tahliye olmasını,
gencecik subayların telefonuna "sehven" kayıtlar yapıldığını, 2buçuk sene sonra "yok tamam sen bişi yapmamışsın" denilip salıverildiğini.
tutuklu yargılanan yüzlerce insandan çok daha vahim suçlara sahip insanların tutuksuz yargılanmak için salıverildiklerini ve sonra hiç haber alınamadıklarını,
halkın milletvekili olması için seçtiği gazetecilerin hala tutuklu olarak hapis yatmasını, ama bu ülkeyi bölmeye yemin etmiş kişilerin milletvekili seçildiği için serbestçe dolaştığını üstüne üstlük devlet tarafından aranan teröristlere havaalanı servisi işlettiğini,
sivas olayları ile ilgili aranan adamın 10 küsur sene sonra sivasta öldüğünü,
kalbim sıkıştı dahasını sayamayacağım.

çok da yaşlı bir adam değilim ama tüm bunları yaşantımın son 10-12 senesine sığdırdım. bunu sağlayanların tümüne de sığdırasım var.
suçludur suçsuzdur orasını bilemem ama tutuklanması büyük ayıp bu adamlar kaçmıyorlar amına koyim hiç biryere.
(bkz: omnia fui nihil expedit)
(bkz: recep tayyip erdoğan/#14171571)
kürtçü pezevenklerin borudan başka bir şeyi algılayamadıkları hikayenin kahramanı.

çıkarken çok mu acıdı hâlâ boru diye sayıklıyorsunuz...
ömrünün 4 de 3 ünü vatana hizmetle geçir. en yüksek mertebeden emekli ol.

ondan sonra o hizmet ettiğin devletin koluk güçleri seni yarım gün sorgulayıp hapse atsın.

umarım idamlık suçu vardır da biz bu tutuklanmayı anlayabiliriz.
aklı tutulmuş bu insanların. facebookta bir kaç tane grupta gördüm ilker başbuğ hakkında söylenenlere inanlar(!) vardı!!
"diyelim ki" ilker başbuğ gerçektende terör örgütü neyin yöneticisiydi, her şeyden önce ilker paşa kara kuvvetleri komutanlığına da genel kurmay başkanlığına da şu anda kadrosu aynı olan hükümet tarafından getirildi. bu nasıl iştir azizim? ozaman bu hükümet terör örgütünün ta kendisi! kaldı ki ilker paşa hakkında ki iddialar doğru olsaydı onun genel kurmay başkanı olduğu süreç içerisinde hiç bir tutuklama olmazdı!
yaptığı basın toplantılarında zaten bahsetti şu anda tskya ne yapılmaya çalışıldığından.
asimetrik operasyon
tskyı karalama kampanyası
bunları diyen adam kara kuvvetleri komutanlığı ve genel kurmay başkanlığı yaptı bu ülkede sen gidipte bu adamı içeri alıp terör örgütü başkanlığı yapmaktan suçlarsan ilker paşayı sonuna kadar haklı çıkarırsın. ama insanlar bunu göremiyecek kadar çok izlediler kurtlar vadisini, ırakta tek başına amerikan ordusunu dağıtan 1,70 boyunda polat alemdara inandı bu millet, bu oyunlara mı inanmayacak?
(bkz: #14171627)
döneminin silik genelkurmay başkanı idi. son 20 saatte ise kahraman ilan edildi.
boruydu kağıt parçasıydı derken nerelere geldik yahu, çok ilginç.
şimdi o kağıttan külah yapıp borunun içine soksun. "tfuu" diye arkadaşlarına atsın. şakalaşsınlar.
doğrularıyla yanlışlarıyla başbug'un biat etmediğini öğrendik en azından.
eski genel kurmay, yeni genel kurban başkanı. yazık bu ülkeye, cidden yazık.
--spoiler--
başını dik tut paşa'm...
--spoiler--
--spoiler--
seni tutuklayan zihniyetin allah tez zamanda belasını versin paşa'm.
--spoiler--
eski genel kurmay başkanı

silahlı örgüt yüzünden tutuklu.

genel kurmay başkanı orgeneral-silahlı örgüt yüzünden tutuklu.*
Kendi ordusunu ve generalini hapishane zindanlarında çürütülmesini, Abdullah Öcalan ile aynı muammeleye maruz kalmasını içine sindirebilen bir halkı ben içime sindirmiyorum...
astları teker teker içeri alınırken çıkıp, bu adamlar benden habersiz böyle bişey yapamazlar, benim de haberim olmadığına göre bu olay yalandır deseydi gönlümüzde taht kurardı. ancak o tüm arkadaşlarının teker teker içeri alınışını, onurlarıyla oynanışını izlemekle yetindi. herşeye rağmen kendisine reva görülen muameleyi mazur görmüyoruz ve ergenekon, balyoz, internet andıcı vs. davalarında kaçmadan, korkmadan, yiğitçe sorguya oradan cezaevine giden tüm insanları önemsiyoruz. şimdi bu davalarda yargılanan herkesi darbeci, faşist ilan edenlerin hocaefendileri yargılanırken amerika'ya kaçışını nasıl açıkladıklarını ise gerçekten merak ediyoruz.

son olarak balkan savaşları sırasında rumeli topraklarının büyük bölümünün elden çıkması sonrasında istanbul'da ve diğer şehirlerde esnafların, vatandaşın dükkanlarına evlerine astıkları şu cümleyi hatırlatalım istiyoruz " bu da geçer ya hu"
hükümeti yıkmak için internet sitesi kurdurtmaktan içerdedir.Diğer sanıklar hep onu işaret etmişlerdi.inanmayan ve inanmamak istemeyenler iddanamedeki sanıkların ifadelerini okuyabilir.

ayrıca televizyonlara çıkıp halka ayar veriyordu, şimdi çıksın bakalım, neyi savunacak, kime ayar verecek.

(bkz: internet andıcı)

diemogĞgggrasii gözel şey vesselam.
ülkesinin ve milletinin, bağımsızlığı ve bekası için yıllarca vatana hizmet etmiş değerli bir komutandır. zira şu sıralar kendisi tutuklanmıştır. suçu tam olarak kanıtlanamayacak ama yine de içerden çıkamayacak gibi görünüyor. çünkü takunyalı sözde dindar kişiler onu hiç sevmediler hep çekindiler. şimdi fırsatını buldular, alavere dalavere attılar içeriye olsun önce vatan sonra paşam sağolsun.
tarihe kara leke olarak geçecek bir olaya karışmış,ilk defa tutuklanan emekli genelkurmay başkanı olmuştur.tıpkı asılan başbakan kadar yüz karası bir olaydır.
2008-2012 arası yapılan karşı-devrim hazırlığı hakkında mini bir kitap yazabilirim ama okunmaz, kısa tutmak istiyorum...

öncelikle akp iktidarının düzenlediği ve referandumda evet olarak oylanan anayasaya aykırı teknik bir hata var. bu hata vakti gelince akp kadrolarının başına bela olacak. (bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)

12 eylül 1980 darbesini yapan abd güdümlü kenan evren cuntası ülkedeki sol hareketi kazıdı. fazla belli etmeyelim hesabı arada ülkücüleri de kaynattılar. (bkz: bir sağdan bir soldan astık)
1980 darbesi islamcıları palazlandırıp iktidar yapmak içindi. o dönem kenan evren'e övgüler yağdıran elini öpen, dizinin dibinden ayrılmayanlar arasında kimler yok ki? (bkz: ahmet altan) (bkz: nazlı ılıcak) ve şaşırmayın (bkz: fethullah gülen) (bkz: recep tayyip erdoğan) gençler bunları iyi bilsin. 1980 darbesiyle apolitize edilmiş milletimizle feci dalga geçilmektedir. hani darbeciler yagılanacaktı? bir tarafta darbe yapmış kenan evren'e hiç dokunulmazken diğer tarafta darbe hazırlığı yapıyordu diye tutuklanan başka biri. (bkz: güler misin ağlar mısın)

en ilgici de tsk'nın başındaki adamın terör örgütü kurmakla suçlanması. siz şuna çıkıp delikanlı gibi 'biz pkk'yı bile meclise sokarız ama yetmiyor. ülkeyi tam anlamıyla bölmek için son kale tsk'yı bitirmek istiyoruz' desenize.
Türkiye utanç tablosuna bir yenisini daha eklemiştir.Görmediğimiz şeyleri görüyoruz.Hukuktan bahsediliyor ama hukuk uygulanmıyor.Hukuk ellerinde bir oyuncak halini almış.Dünya basınına da yansıdı bu rezalet.tek kelime yazıklar olsun...Haberal'a,nedim şener'e,tuncay özkan'a,ilker başbuğ'a,yalçın küçük'e selamlar ve sabırlar diliyorum.Gün gelir devran döner kimse makamında kalıcı değil bu da biline...
tutuklandıktan sonra "bu ülkenin 26. genelkurmay başkanı terör örgütü kurmaktan tutuklandı." nevilerinden laf etmiş genelkurmay eski başkanı.

evet paşam, o genelkurmayın generalleri, genelkurmay başkanları bu memlekette 4 kez darbe yaptı. sayısız darbe girişiminde bulundu.

eskiden "takdir yüce mahkemenin" derlerdi, şimdi "takdir yüce türk milletinindir." der oldular. silah doğrulttuğunuz, ayar vermeye çalıştığınız, seçtiklerini adam yerine koymadığınız türk milletine bırakıyorsunuz takdiri. şükür ki millet neyin ne olduğunu biliyor da itibar etmiyor artık sözlerinize.

devran döndükçe nasıl da dönmeye başladınız değil mi?
http://kiedet.notlong.com/
o genelkurmay başkanları bu ülkede darbe yaptı derken,türk tarihinde darbeyi sadece tsknın değil,osmanlı tarihinin,göktürk tarihinin,hun tarihinin,selçuklu tarihinin neredeyse çoğunda darbe olduğunu bilmemek işte cahillik.türk devletlerinde bir asker müessesesi vardır,bir millet düşünün ki ilk mimarları,ressamları hep asker olsun.Böyle bir ülkede darbe kaçınılmazdır ki zaten olmuştur.Zaten Tsk artık darbe yapmayacağını kendi ağzıyla söylemiştir.

anlaşılmayan şey bazı insanlar hala baskı ortamını göremiyor,internete sansür,zorunlu din dersleri,öğrencilere baskı,10larca askerin tutuklanması,hala anlamayan insanım hükümetin askerin içine sızmak istediğini göremiyor yanarım efendim buna yanarım.Yıllarca Atatürkün inklaplarını savunmuş bir kurumu bitirmek istediklerini göremiyor..Daha ilker başbuğun suçu kanıtlanmamışken asker karşıtlığı kendini nasıl belli ediyor..asker karşıtlığı türk devletinde.
suçlu olmayan genel kurmay başkanıdır efenim, çünkü; hep görevini yapmaya çalışmıştır...