bugün

bana 54 lira kazık atan kitap satış sitesi.
Kati suretle uzak durmanız gereken sitedir efendim. Kullanmaya ilk başladığım zamanlarda kitap çeşitliliği, fiyatları ve ilgili çağrı merkeziyle aklımı çelmiş, akabinde 3 ay önce sipariş ettiğim kitapları hala teslim etmemekte ısrarcı olduğu gibi ne e-mail ne de telefon yoluyla ulaşabilmekte. Herhangi bir kitap dükkanından görerek dokunarak almanız en hayırlısı kanımca.
ürün teslim süresi çok uzun olan kitap satış sitesi.
10 günde kitabı göndermeyip iptal ettinizdede 15 günde iade yapmayan rezalet site.
pişman etme garantili kitap satış sitesi.
şöyle ki; 01.01.2014 tarihinde vermiş olduğum siparişi halen gönderemeyen site. 4 tanesi elime ulaştı, kalan iki kitapta ise halen 'temin edilmektedir' yazıyor. mail attım; maile cevap yok 2 gündür. şikayetvar.com a da yazdım az önce, bakalım akıbet ne olacak. halbuki güzel indirimler, fırsatlar var; siteye ve edebiyat dergisi*ne gösterdikleri özeni sipariş tesliminde de gösterebilseler iyi olacak.

benzer sıkıntılar yaşayan çok kişi olduğu dikkat çekiyor şikayetlere bakınca...
şu sıralar gönderimlerinde sıkıntı olan site. alışveriş yaparken ayın 11'inde sayım var. ondan sonraki hafta pazartesi dağıtıma başlayacakları yönünde açıklamalar var. bu aralar kitap alacaklar direk pazartesiye bıraksınlar.
"temin edilmektedir" kelimesinden nefret ettiren site.

alternatif olarak.

http://www.pandora.com.tr/
1 haftadır parasının ödenmesine rağmen siparişi işleme almayan firmadır tahminimce sipariş işleme alındıktan sonra kitap elime 1 yıl sonra ulaşır.
Uzak durulması gereken kitap sitelerinin başında gelir. Kitap siparişi yapmayı düşünüyorsanız tekrar düşünün derim çünkü 2 gün de temin ederiz deyip 2 haftada elinize hiç bir kitap geçmeyebilir, elinize kitap geçmediği için günde 2 kere arayıp gün içinde döneriz yalanlarına maruz kalabilir ve ayrıca 2 haftanın sonunda adres bilgileriniz tam olmasına rağmen adres bilgileriniz eksikmiş gibi traji komik yanıtlarla avutulabilirsiniz.

uzak durunuz.
çok sevdiğim, dnr'dan daha geniş arşivi olan ama genelde dnr'dan pahalı olan site.
4 şubatta verdiğim iki kitaplık siparişim bugün elime sorunsuz ulaştı. kargodan kaynaklı bir aksaklık ve araya giren haftasonu nedeniyle bir gecikme yaşansa da idefix'i kullandığıma pişman olmadım.
çok ağır çalışan bir internet sitesi. insanı okumaktan bile soğutuyor bazen. kötü.
çoğu yayında %30-35 indirim olan firma.
ben verdiğim siparişlerde de daha önce sorun yaşamadım. aradığınız kitaplardan çoğu indirimdedir şuan, bakın derim.
22.07'de verdiğim toplamda 14 kitap siparişini 5 saat sonra kargoya verdik diye 02.44'te mesaj atan site.

önemli olan stoktaki ürünlerden sipariş etmek.
nisan ayı boyunca sürecek indirimleri kaçırılmamalı. can, iletişim gibi yayınevlerinin kendileri bile bu kadar indirim yapmıyor.
bedava kargo imkanı sağlamayan site. bi oldurun be.
Geçen gün 4 adet kitap siparişi verdiğim sitedir kendileri. Gerçekten diğer sitelere oranla baya bir ucuzdur kendileri.
hem ucuz, hem hızlı alışveriş sitesi.
arşivi sağlam, diğer sitelere göre daha hızlı gönderen site.
oburix'in hayat arkadaşıdır. adamları mağaradan çıkardığında gözlerim nasıll doldunasıll dollldu anlatamam. adamsın drogb.. idefix.
9 temmuz 2014 tarihinde verdiğim sipariş an itibariyle elime geçmiştir. temin süresi çok dikkatimi çekti geceye doğru verdiğim sipariş sabaha doğru temin edilip saat 5 30 sıralarında kargoya verildi. verdiğim sipariş elime geçince ilk iş kitaplarda ezilme büzülme kırılma cart curt var mı diye baktım ama sonuç mükemmel. bir ayraç ve bir adet sabitfikir dergisi paketten çıkanlardır. kısacası şu aralar fiyatları birçok siteye göre ucuzdur ve 25 tl üstü kargo bedava çok çekicidir. memnum kaldım darısı diğer siparişlerime
uzun zamandır kullandığım ve en son alışverişime kadar hep memnun kaldığım site.

geçen hafta altı tane kitap siparişi verdim, toplam bakiyenin ödemesini yaptım. normal şartlarla iki gün içinde kitaplar elimde olmalıydı (önceki alışverişlerimde hep öyle olmuştu) ama dördüncü gün baktığımda ürünler hala kargoda gözüküyordu. altıncı gün kargo geldi ve pakette dört tane kitap vardı, faturada ise satın aldığım altı ürün de görünüyordu. cumartesi gününe denk geldiğinden problemi anlamak için pazartesini beklemeye karar verdim. pazartesi sabah satın aldığım ürünlerden iki tanesinin bedelini kredi kartıma iade ettiklerine dair bir mail gönderdiler, hemen arkasından da o iki kitabı stoklarında olmadığı için bana gönderemediklerine dair bir mail daha.

stokta olmayan ürünü nasıl satın aldım? hadi hata oldu diyelim, paket bana gönderilmeden bunun bilgisini vermeleri gerekmiyor muydu?
2 gün içinde kitaplarımı bana ulaştıran, çok güzel indirimler yapan, kullanılması gereken site.
D&R denen mağazanın bulamayıp iptal ettiği Control filmini bularak gönlümde büyük yer kazanan kitap satış sitesi. Allahsız D&R bulamadı siparişi iptal etti. Bir de idefixten deneyeyim ulan dedim baktım kargoya vermişler. Yarın kargo elime ulaşacak. Açıp bakarım 10 numara bir sunum hazırlamış olurlarsa her yerinden öperim o idefixi. Ama bir de dipnot düşeyim bu yaptığım 4. siparişimdi hepsi sorunsuz oldu. D&R'dan vazgeçebilirim her an !

edit: kargom az evvel geldi. Paketleme müthiş. Hiçbir kıvrılma, ezilme, bükülme yoktu. Ve filmi de göndererek gözümde büyük bir yer edinmiştir. Bundan kelli ilk olarak kendileri ile etkileşim kuracağım. D&R bok yesin !
bizim de yaklaşık 210 tlmizi gasp eden ve 21 gündür iade etmeyen firma!

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2840102

şikayetvar'daki ana sayfasına bile bakarsanız sipariş oluşmadığı halde para çekilen, ya da bir siparişe iki kez para çekilen bir sürü şikayet görebilirsiniz.

https://www.sikayetvar.com/firma/detay/idefixcom

bir firma bu kadar uzun süre boyunca neden müşterisinin parasını iade etmez? ortada art niyet var ve bence kesinlikle miletin parasını iade etseler bile belli bir süre yatırım araçlarında değerlendirip öyle iade ediyorlar. satış iptalinde vs. bile karlı çıkmış oluyorlar yani. müşterisi de mağdur olursa olsun. para bir kere ellerine geçti mi tamam, geri kopamıyorlar paradan tabii.

usc, kimseyi doğan grubu'nun eline düşürmesin.

yine de buradan alışveriş yapmayı düşünüyorsanız ya safsınızdır ya da riski ve macerayı seven birisisiniz demektir.

not: bu konuda tüketici heyeti gibi çözümler yerine doğrudan kendilerine dava açılabilir mi? hukukçu arkadaşlar bilgilendirsin. mesela tüketici heyetinde o kadar uğraşıyorsunuz ve en fazla paranızı alıyorsunuz. bence böylesine bir hukuksuzluğun tüketici heyeti kararlarından ziyade caydırıcı bir cezası olmalı ki bir daha milleti keriz yerine koymaya kalkmasınlar.