bugün

ilker başbuğ idam var olsaydı asılacaktı...

Ne diyecektiniz şimdi assaydınız ?

Pardon mu ?
kesinlikle evet. onca şehitlerin gazilerin olduğu hain bir kalkışma yaşandı alllah korusun başarsaydı haşhaşi olmayan herkesi idam edeceklerdi.bunun bir bedeli mutlaka olmalı.
hayır. 14 yıl boyunca her defasında kandırıldık açıklaması yapanların yönetiminde doğru olan oy hayır olmalıdır.
Ülkede su an adalet yok.
Idam getirsen kafasina göre adam asmaca oynarlar.
Önce adalet saglanmali hukuk'un bagimsizligi saglanmali.
Kisacasi bu sartlarda oy kullanmaya bile gitmem.
(bkz: hayır)
Hani müslüman adam öldürmezdi?
"Ama" ile başlayan cümlelerin hepsi Üsahibine girsin...
(bkz: #36344470)

hayır dır.
içeriğine göre değişir.

Sadece terör ve tecavüz suçlarını kapsayacak şekilde olursa neden olmasın.
kimin asılacağına ben karar vereceksem evet.
Evet diyecegim tabii.

Cepte dursun. Vatanın resmi makamlarına kürdistan paçavrası astırmanın bir bedeli olmalı.
Şartlı evet.

--spoiler--
Müebbet hükümlüler, toplama kamplarına* atılmalı.* Karın tokluğuna maden işçiliği gibi fiziki işlerde çalıştırılmalı.
Çalışamayanlar veya çalışmayı reddedenler infaz edilmeli. Devletin bütçesine, milletin vergilerine yazık.
--spoiler--
dün bastığım evetten daha iştahlı evet basarım.
Edit: Eksileyenlerin idamla sorunu ne asılacaksınız diye tutuştunuz bakıyorum...
YSK ya şaibe bulaştıran, fetö nün siyasi ayağını bulamayan, gelenin geçenin keklediği adamlar idama mı karar verecek? Nefesimi kesecek sonra allah ve milletim affetsin diyecek öyle mi? Yeter lan artık aklını başınıza alın.
terör ve tecavüz suçları için evet.ayni zamanda büyük, ÇOK büyük hırsızlar için.

şahsen öyle bir referandumda evet çıkma olasılığı yüksek. Erdoğan küreselci babalarına ancak laflarla karşı çıkar, eyleme geçiremez.
Tecavüz olaylarını mideniz kaldırabiliyorsa hayır dersiniz.

Ben evet diyorum.
hayır.

idam cezasının adil bir ceza olup olmadığı ayrı tartışma konusu...

benim asıl itiraz nedenim, idam cezası adil bir ceza olsa bile, yönetimi ve adaleti malum durumda olan şu ülkede uygulanmasının büyük hata olmasıdır.

lan bunlara güven olur mu? bunlardan adalet, hak, hukuk gözetmeleri beklenebilir mi?
Şuanki hukuk ile mi ? Tecavüzcü için sıkıntı değil ama buda uygun değil bence. Asıl meseleniz Feto. ipin ucu neden size gelmiyor ? Bu adamları çok değil beş sene önce siz yerleştirdiniz. En azından hepsinden haberiniz vardı. Ab meselesini ne yapacaksınız ? Hani şu kapısında süründüğümüz. Hans'ın ne dediği elizabet'in ne dediği umrunuzda değil ya hani .
bu devirde ne idamı ? çok güzel bir adalet sistemimiz var ya sanki.

Unutmayın daha kaç sene geçti ? ergenokon vs diye atatürkçü askerler alındı suçsuz çıktılar.idam edilse nasıl telafi edilecek bu ?

terör ve benzeri suçluların mahkumiyet koşullarının ağırlaştırılmasına varım ama.
islam ülkesinde idamdan ve ölümden bahseden ironik bir anket. beyniniz mi yok nah gelir idam.
(bkz: yetmez ama evet)
(bkz: yes be annem)
Tabi ki isterim idamı.
Esasen idama karsi degilim lakin bunlarin sehpalari mazlumlar ve masumlar icin kuracagi asikar. Su halde kesinlikle hayir.
Sade ve sadece Çocuk tecavüzcülerini ve vatan hainleri kapsayacaksa sonuna kadar # evet .
Hayırdır. idam cezasıyla ne vatan hainleri idam edilir ne de tecavüzcüler veya hırsızlar. sadece akp'nin oyununu bozanlar idam edilir. Akp'nin tekerine çomar sokan adamların idam edilmesi için de asla evet demem. Keza akp'nin yanında olduğu herhangi bir şeye asla evet demem.
Kısasta hayat vardır sebebsiz yere adam öldüreni asacaksın tecavüzcüyü asacaksın ki bu suçların işlenme oranı düşsün insanlar en azından adalete güvensin benim tüm ailemi katleden adam hapiste yer içer yatarsa ben ona adalet demem elbetteki idama evet.
hayır. idamın şartlısı da olmaz nokta