bugün

fenerbahçe ile şike yaptığını itiraf etmiş akabinde ne olduysa artık şike olmadığını "baskı altında öyle dedim bik bik bik" demiş ve fenerbahçeyi ve kendini kurtartmış ve türkiye futbolunun .mına koymuş sporcu.

--spoiler--
açeydim gollarımı futbol okuluna göndermemeydim
--spoiler--
--spoiler--
iBRAHiM AKIN'ın 01.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe- Büyükşehir Belediyespor müsabaka sonucunu etkilemekten eski FDT'nin 58/1. maddesi uyarınca 3 YIL MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına
--spoiler--

3 yıl men cezası almıştır.
çok büyük ayıp ettiler bu adama.hiç kimse ceza almadı. bu adamı harcadılar. ayıptır yahu. şike sahaya yansımadı ki neden ceza aldı bu. kimseye ceza verme bu adama ceza ver. bu adam 3 yıl ne yapacak. bu adam nereden para kazanacak. ayıptır yahu. adaletsiz dünya adaletsiz. geçmiş olsun ibrahim akın. gönlüm seninle. bu haksızlıktan dönerler umarım.
tek başına şike yapan adam. yani ona 'al sana para kötü oyna' deyince parayı veren şike yapmış sayılmıyor.
kendi kendine şike yapıp ceza almış yeteneksiz futbolcu. böyleleri de var hayatta ya...
etik kurulu raporu ve bu doğrultuda pfdk'nın verdiği cezalara bakarsak, kendi kendine şike yaparak dünya literatürüne geçmiş futbol işçisi.
(bkz: günah keçisi)
savcıya ilk ifadesinde şikeyi itiraf ettiği için disiplin kurulunu zorda bırakmış ve bunun sonucunda 3 yıl cezayı yemiş futbolcu. sen misin tff'yi zorda bırakan! "yapmadım" de geç. türkiye burası. haklının değil, güçlünün sözünün geçtiği yer. niye zorluyorsun. peh!
maçta kendi kendine şike yapmış ama para sayarkenki görüntüleri objektiflerden kaçmamış, ibb fenerbahçe maçından sonra bir tomar parayı sağ elinden sol eline verirken görüntülenmiş futbolcudur. ee yerde bulsan say demişler.
tek başına şike yaparak kendini aşan oyuncu.
şikeden yargılanan ve kendisinden başka şüpheli kalmayan aziz yıldırım'ın tek başına şike yapmasını yadırgamayanlar tarafından aldığı ceza yadırganan futbolcu.
şike yapan yönetici yok. bütün yöneticiler şikeye teşebbüsten ceza aldı. ama ibrahim akın maç sonucunu etkilemekten ceza aldı. yani kısacası yöneticiler teşebbüste bulundu, şike yapmayı başaramadı, ama ibrahim akın şike yaptı. güzel mantık tff.
tek başına maçın sonucunu etkilemiş kişi. yazık. aziz yıldırım'ında tek başına yargılandığını zannedenler var. tahliye olanların beraat ettiğini zannediyor zavallılar.
tahliye olanların beraat etmeyeceğini zanneden zavallıları da görmemize vesile olmuştur. bu akıl küplerine göre aynı davada yargılanan sadri şener'in yurtdışı yasağının trabzonspor şampiyonlar ligi'ne alındıktan 1 gün sonra kaldırılması da tesadüftür.
tahliye ile beraat'in arasındaki farkı bilmeyenlerin cezasını normal gördüğü kişi.
koskoca türkiyede tek başına şike yaparak inanılmazı başarmış, 3 yıl men cezası almış futbolcu.
kendisi ceza almış para veren ceza almamıştır.
sektör ne olursa olsun garip gurebanın her yerde ezildiğinin en büyük göstergesidir.

arkasında destekleyecek yüzbinler yok, suçludur belki eyvallah ama suçluların dik alası ortalarda temiziz yea diye gezerken bu adam ekmek kapısında olmuş ve futbol hayatı bitmiştir. 3 yıl ceza verilse n'olcaki tam kariyerinde yükseklere tırmanabileceği bir zamanda 2015'e kadar ceza aldı, ceza bitince yaş 31 olacak ve o yaşta 3 yıldır top oynamayan adamı kimse almaz.

helal olsun pfdk'ya, tüpçüye, tff'ye. alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. gerçi ibrahim akın mazlum değil ki, adam tek başına koca ligin ırzına geçmiş!!
cemaatçi ile hukukçu arasındaki farkı bilmeyenlerin, cezasını yadırgadığı futbolcudur.
sahaya yansımayan şikeden ceza alabilmeyi başaran ibb'li futbolcudur.
ibrahim akın o bir günah keçisi tüm şike soruşturması üstüne yıkılırsa şaşırmayacağım.
demek ki dürüst olmak her zaman iyi değilmiş.
tekrardan savcıya ifade verip, kendini satanları ifşa etmesini beklediğim futbolcu. madem futbol hayatın bitti. giderayak futbola hizmetin dokunsun.
Herkes şikeyi yolsuzluğu yaptı olay ibrahim Akın'a patladı.
Yazık oldu ibrahim Akıın gibi bir futbolcuya...
Zenginler kendilerini kurtardılar , olan ona oldu...
teşvik primi aldım dediği için, dürüst davranıp hukuka yardımcı olmaya çalıştığı için en çok cezayı alan kişidir. gerçi hukuksuz, geri kalmış bir ülkede yaşadığını fark edip davanın ortasında ''aslında yapmadım, baskı altında öyle dedim' diyerek oyunu kuralına göre oynamayı denedi ama artık çok geçti.

saflığının kurbanı oldu bu arkadaş, yazık günah lan kimin çocuğuysa.
tek başına şike yaparak tarihe geçen ilk futbolcudur. türk futbolunu yönetenler skandal bir karara imza atmışlardır.