bugün

gazetelerin web sayfaları incelenirken, diğer gazetelerin 1. sayadan verdiği mısırdaki müdehaleyi sayfalarına taşımaması dikkat çekmiştir.
Hürriyet gazetesini 10 yıldır okuyorum ve çok yararlı buluyorum. Basılı kağıt tedavülden kalkana kadar Hürriyet okuyacağım.
"hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir"
m.k.atatürk.
Yine birilerinin hedefinde olan Türkiye'nin en iyi gazetesidir.

O zaman evet Tayyip Muhtar bile olamazdı ama CHP sayesinde anayasa değişti ve Tayyip başbakan oldu.

Ayrıca tayyip'e siyaset yasağını zamanın hürriyet genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök köşesinde eleştirmiştir.
yılmaz özdil hariç taşaklı bir yazarı kalmayan gazetemsi paçavra.

ertuğrul özkök ile ahmet hakan bazen idare eder yazılar yazabiliyor.
tema vakfı ile anlaşıp geri dönüşüm yapan gazete. bir nevi depozitolu oldu.

çok da iyi oldu.

reklamını yapmıyorum okuyun demiyorum ama lütfen kampanyaya katılın. yeşil bir dünya için keşke tüm gazeteler yapsa.
geri dönüşüm kampanyasının teşekkür metni şöyle :

hürriyet'in geri dönüşüm projesi kapsamında 1 milyondandan fazla gazete geri dönüşüme kazandırıldı.

sayenizde 3 binden fazla ağaç yaşamaya devam edecek.

herkese daha fazla hürriyet, çevre için de.
Şöyle bir reklam yapmış gazetedir: http://webtv.hurriyet.com...iye-nin-yeni-sarkisi.aspx#

Sen on yıllardır logonun yanında "Türkiye Türklerindir" de, sonra da bir reklam yap içinde de ki "Özgürüm, bireyim, başka bir dilde doğabilirim, Hürriyet benim" Benim melodiye kapılmış necip reklam sektörüm de bunu alkışlasın "iyi iş" diye. Allah aşkına söyleyin: Siz kimi kandırıyorsunuz? Nasıl bir tutarsızlıktır bu? Ya o logo yanındaki ifadeyi kullanmayın ve gerçekten demokratik bir tavın takın ya da bu reklamı çekmeyin.
türkiyenin en oynak gazetesi.

son reklamı da zaman ayarında ancak gizli imgelerle dolu. çalan müzik, sözler, bitiş perdesi ağaç ve özgürlük.

ulan ipneler.
zamanında nelson mandela için çirkin afrikalı başlığını atmış, yıllar sonra da üstadın ölümü sonrası efsanevi lider ifadesini kullanmış yanar döner gazetedir.
an itibariyle hükümete yardırmakta olan gazate.

http://www.hurriyet.com.tr/anasayfa/

şu haber özellikle dikkat çekici;
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25399084.asp
şikesevici gazete.

isviçre deki le temps gazetesi ne verilen ilan haberini okuyucularına sunarken ilanda fenerbahçe'nin şike yapmış olduğu ve cezalandırılması gerektiği vurgusuna alınmış olacaklardır ki, ilgili haberi fenerbahçe arması ile vermektedirler.

ve çok merak etmektedirler ilanı kimin verdiğini.
ilanı biz verdik ulan!

görsel
görsel

bahsi geçen ilan;
görsel
Ahmet Hakan'ın yardırdığı gazete.
istanbul için sargül'ü atbaşı önde gösteren bir siteye sahiptir.(açılan sandık %10.47)
seçim öncesinde akparti yi sert bir şekilde eleştiren, karalayan gazeteydi. şimdi ise akparti nin seçim galibiyetini manşetten veriyor , övüyor yani riyakatlık yapıyor. sevsinler sizin gazetecilik anlayışınızı.
internetteki sayfasında, köşe yazarlarını okumak için üyelik şartı koşan sivri zekalı gazete. kendilerini baltalamışlar.
bugün itibarı ile tıklanma oranı düşecek gazete.
hurpass diye sikimsonik bi icat çıkarmış gazete.

okumuyorum lan hımmunagoduuklarım.
Bu sene hac yine kurbana denk geldi manşetiyle okurlarını güldürmüş olan gazetedir.
toplumu kutuplaştıran yapının gazetesi. nasıl mı ? son zamanlarda bu ve benzer gazetelerde gördüğüm bir manşet var.

"polis müdahalesi"

"taksim'e polis müdahalesi - okmeydanına polis müdahalesi"

hani sanki anarşizm yaratıp kamu malınza zarar vermek, cam çerçeve indirmek, atmleri parçalamak, barikat kurup taş - molotof atmak normal de polis müdahalesi anormalmiş gibi haber yapıyorlar.

gazetecilikte bi laf vardır, köpeğin insanı değil, insanın köpeği ısırması haberdir. bu gazete resmen anarşizmi meşru, polis müdahalesini anormal yapıyor. ondan sonra tayyip toplumu ötekileştirildi. yok ya ?
yazarları okumak için üyelik şartı koyan gazete. okumuyorum lan. sanki başka sitelerde yok amk.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/26716329.asp

cas ın fenerbahçe hakkındaki gerekçeli kararı ile ilgili haberlerinde sadece fenerbahçe kulübü avukatının ilgili konudaki açıklamalarına yer vererek okuyuculara taraflı yönde bir bilgi akışı sağlama gayretini sürdüren haber şeysi.

bunları yönlendiren şahıslar ve sahipleri gerçekleri kaçırma gayreti içine girdikçe veyahut da taraflı yayın anlayışını sürdürdükçe bir başka keyif alıyorum haklı olmanın haklı gururundan.
bir zamanlar tayyip amca şiir nedeniyle bitirilmek üzereyken gaza gelip muhtar bile olamaz şeklinde başlık atan, ancak cumhurbaşkanlığı yolundaki başbakan için biraz acele etmiş gibi görünen gazete.
Hüviyet kelimesiyle olan fonetik benzerliğini çok hoş bulduğum mefhum.
tamamen kendi işlerine göre haber yapan online gazete. piçliğine haberleri de çok oluyor. mesela acun ve mehmet ali erbil ile ilgili kötü itibar bırakan haberleri var. mali rakip kanalda yarışma programı sunuyor diye 10 gündür mali nin kızı yasmin hürriyet manşetlerinde açık saçık resimlerle ifşa ediliyor. ayıp değil mi?