bugün

htc m7'nin yeni adı.

4 çekirdekli 1.7 ghz snapdragon s4 pro işlemcisi ile, adreno 320 grafik birimi ile, full hd 1920x1080 ekranı ile göz doldurmaktadır.

Kullanıcının seçimine göre 13 megapiksel ya da 4.3 ultrapiksel fotoğraf çekebilmekte, 3 adet mercek ile renkleri gerçek renginde yakalayabilmekte.

Çift hoparlör olayını iyi düşünmüşler.
bugün itibariyle tanıtılmıştır.

http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one/#overview
iphone'u andıran tarzı olmasına rağmen tasarımını beğendiğim telefon. mart ortasında türkiye'de satışa sunulacak.
görsel
arkası sony tasarımları, önü iphone u andıran telefon. az kopya olsa da hoş gözüküyor.
“En iyi mobil telefon, cihaz ve tablet” dalında GSMA ödülünü almış olan telefondur.
Android 4.1.2 işletim sistemiyle gelecek olan HTC One'un 4.7 inçlik 1080p, 468ppi ekranı bulunuyor. Cihazın, Qualcomm'un Snapdragon 600, dört çekirdekli 1.7GHZ işlemcisini kullanması bekleniyor. 2GB RAM'i bulunan ve 32/64GB'lık depolama imkanı sunan cihaz, 2300 mAh değerde bataryaya sahip olacak. 4 Ultrapiksel değerde arka kamera ve ön kısımda yer alan 2.1MP değerdeki iki kamerası da1080p çekim yapmaya imkan sunacak. Adrenı 320 GPU kullanan telefonun ağırlığı ise, 143 gram şekilli çıtır çıtır taze telefon.

4 MPlik ultrapixel özelliği taşıyan farklı bir kamera sistemi kullanmasına rağmen istediği kaliteyi yinede yaklayamamış ama. ne diyelim.Canın sağolsun HTC bir dahaki sefere artık.
hayallerini kurduğum telefondur. bir de türkiye'ye gelse de görsek şeklini şemalini diyorum.
sd kart takılamamasından dolayı hayal kırıklığı yaratan telefon.
aynı kasanın biraz daha ufağının içine windows phone 8' koysalar yok satacak pezevenkler farkında değiller telefonu.
tamir edilebilirlik testlerinden 1/10 puan almış telefondur. fakat dikkat edilmelidir ki, buradaki tamir edilebilirlikten kasıt, evde tornavidayla bıçakla kendi imkanlarınız ile tamir etmektir. Kasayı açmaya zorlayınca ekranı tuz buz olmaktadır. Servisi tabii ki teknik olarak bilgilidir ve bu işi ustaca halledecektir.
istanbulda bulamadığım telefon. *
htc firmasının son ürünü. yeni bir ekran üzerinde çalıştıklarını bir sonraki seride bu ekranı kullanacaklarını açıklayan firma. ekran esnetilebilr olacakmış amoled flexible ile ortak bir çalışma sonucu artık cep telefonlarını ikiye katlayıp cebe atabilecegiz. pek inandırıcı ve mantıklı gelmese de insanın sınırlarını aştığını hergün farklı bir şekilde görüyoruz. bekleyelim ve görelim.
istatistiksel olarak neredeyse 3 te 2 si sorunlu olan cihaz.
tamiri ise çok zordur. lakin zorluğu sadece bize değil, teknik servise de yöneliktir. zira bunca sene 2 vide ile 3 harekette açılan cihazlardan sonra buna geçmek, nasıl söylesem ben aldırma operasyonundan sonra beyin ameliyatına girmek gibi bir şeydir. adam o altındaki kağıttan ince şeyi çizse mesela hafiften? belki önemsiz bir şeydir. bunu bilinçsiz kullanıcı olarak söylüyorum, ama ya değil se?

ayrıca 2 gün sonra htc m7+, htc m7 xl , htc m7 evolution gibi üst sürümleri çıkacak olan telefon.
zira ortada bir gerçek var, adı da htc.
htc hiçbir ürününü desteklemez. one x de olduğu gibi, sensation da olduğu gibi 50 tane üst segmentini çıkarır. ve kendi ürününü öldürür. misal one x+ çıktığında one x lerin hepsi ortadan yokoldu. sensation ve evo 3d gibi ürünleri ise bildiğin buharlaştı.
htc ürünleri ucuzlamadığı için övülür kimilerince. evet ucuzlamıyor, bildiğin yokoluyor piyasadan telefon.

kısacası bir htc ürününe para verilmez. ben almayı bir ara ciddi ciddi düşünen birisi olarak söylüyorm. ve alma araştırmasını yaparken bile üzerinden 3 tane seri geçti lan...
bugün inceleyip aşık olduğum telefon. s4 ile yan yana thrift shop videosunu izledim, açık ara iyi. sinema gibi yahu.
ne kadar iyi olduğu ilerleyen zamanlarda htcnin vereceği güncellemelerle daha iyi anlaşılacak olan cihaz.

mesela s2 ve sensation varken htc sensation'ını unuttu gitti uzun zaman önce. ama s2 hala güncel bir telefon sayılır daha yeni yeni eskimeye başlıyor.

yine s3 ve one x cephesine bakacak olursak one x ilk çıktığında s3ün tozunu yutuyordu sonralarda biraz biraz toparladı ama yine de s3ün gerisinde kaldı.(tegra 3 sağ olsun.)

sonuç olarak htc fazlasıyla dengesiz bir firma eğer gerçekten bir şeyler başaracaksa o başarının yolu bu telefonu olabildiğince güncel tutmasından geçiyor.
mini sinin çıkmasını beklediğim hız azmanı. zira kendisi bana büyük geldi.
--spoiler--
http://www.silikonvadisi....n-kardes-modeli-one-mini/
--spoiler--
Aklımın ve gözümün kaldığı yenicek telefondur.
geçen turkcell bayisinde uzun uzun incelediğim telefondur. 2200 fiyat söyledi. aklım kalmadı değil. allah sahibine bağışlasın artık...
bataryası sabit , harici hafıza kartı takılamıyor tek iyi yönü ekran görüntüsü .

başka öne çıkan bir özelliği yok . az parada değil namussuz.
gökten para yağınca alacağım güzel alet.
2013 ün en iyi ürünü. htc nin en iyi hamlesi.
iphone 5ten ilham alınan telefondur.
tasarımı güzel olan alet. iş o ki tasarımı para ediyor. htc one x'imi satıp bundan almak istiyorum ama pahalı meret.
Sense arayüzünün hayal kırıklığına uğrattığı htc'nin yeni amiral gemisi.

Hafta sonu inceleme fırsatı buldum kendisi. Dış görünüşü muazzam, inceliği adeta hayranlık uyandırıyor. Htc kasa olarak çağ atlamış diyebiliriz.

Gelelim kullanımına. Tuş kilidini açtığınızda full hd bir ekran karşılıyor sizi. Ppi değerine bakarsak şu an piyasada bulunan en iyi ekrana sahip cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Maalesef menüye geçtiğinizde hayal kırıklığına uğratıyor sizi. Android'in ilk sürümündeki gibi sayfalar aşağı doğru ilerliyor. Symbian kullanıyormuş hissi vermekte. Arayüz olarak da htc'yi başarısız buldum. Tema çok karanlık yapıda, kısa sürede cihazdan sıkılıp bırakıyorsunuz.

Gelelim en önemli özelliklerinden biri olan kamera ve hoparlörlerine. Ses çıkışı çok başarılı. Yamulmuyorsam piyasadaki telefonlar arasında sesi en yüksek olan cihaz.

Kamerada ultrapixel teknolojisi kullanılmış. net ve başarılı. Yardımcı kamera uygulamalarıyla oldukça iyileştirilmiş. Örneğin Zoe sayesinde fotoğrafta bulunan istemediğiniz kişileri çıkarabiliyorsunuz.

Fiyat aralığı 1850-2000 tl arasında. Android bir cihaza göre her ne kadar pahalı olsa da malzeme kalitesiyle hakkını vermiş gibi duruyor. Biraz daha düşmesi beklenip alınabilir, herkesin elinde gezdirdiği cihazlardan olmayacak gibi.
HTC nin Şuanda Amiral gemisi hatta vapuru diyebilceğimiz uzay teknolojisinin esintilerininde ortaya çıktığı Android bir telefondur. Piayasa fiyatı 1500 -2000 tl arasıdır S4 ile arasınad kalırsanız direk HTC alın marka değeri daha değerli S5 gelebilir heran çünki. http://www.mervemobile.com/htc-one-beyaz