bugün

Pis hareketlerdir bana kalırsa.
Pis birinden hoşlanmaya devam edemem.
Zekadan yoksun olması, sıkıcı olması ve espirileri anlamaması. Napalım insan soğumak mecburiyetinde kalıyor.
Yalan soylemesi. Ne kadar hoslanirsam hoslanayim yalan soylemesi olayi bitirir.
ikili oynamasi, kendinden emin olmamayisi, bitti deyip geri donmeler.
yalan gerçekten önemli bir etken.
görsel
Ezik olması.
maço olması.
Bir anda oluyor. inan neden oluyor ben de bilmiyorum. Küçük bir aptallık batıyor gözüme bazen.
türkçe'nin adına koyması. konuşmaktan, yazmaktan aciz insanla ne paylaşabilirsin ki.
Kıskandırmaya çalışmasından ötürü soğardım.
Bir keresinde hoşlandığım kız konuşurken yüzüme doğru geğirmişti. Allah belanı versin deyip kaçtım ordan o gün bugün konuşmuyorum.
Sürekli şekerli ve karbonhidratlı yiyeceklerle beslenmesi.
yüzüne baka baka yalan söylediğini biliyor olmaktır herhalde diye düşünüyorum. yalanın affı olmaz diye keskin bir söz de söylemek istemiyorum ama yalanın kötü tarafı yalanın söylenmesinden ziyade bir sonra ki şeyler için en azından karşınızdakine değil de kendi kafanızda sorgulama düşüncelerinin ister istemez birikmesidir.
Gerizekalı olduğunu farketmek
iki yüzlü olduğunu farketmek
Çıkarcı yada bencil olduğunu farketmek.
araya mesafenin girmesi, soğuk davranması, fazla değer vermeniz sebebiyle kendini bulunmaz hint kumaşı sanması.
Gece yarısı konuşmada uyuyalım artık sözleri sonrası sosyal medyada online olma durumu. Gibi mi mesela.
Dengesizlik.

insanı gerçekten yorar. Kartları açık oynamalı ve kararlı olmalı kişi.
Ben aşık olmaya aşık biriyim. Eli yüzü düzgün bir kız geçsin karşıma, biraz naz, biraz cilve yapsın; bir de güzel gülüyorsa tamamdır, aşık olmuşumdur. Fakat bu maşukaya duyulan aşktan maşukanın haberi bile olmaz, öyle kendi içimde kavrulurum, onu hayallerime meze yapıp içer sarhoş olurum. Şarkılar dinlerken gözümde ondan başkası canlanmaz. Tüm bunlar olurken de kızın bundan zerre haberi olmaz. Çünkü esasında ben kıza değil, bu duygu serüvenine vurgunum. Şimdi gelelim mevzuya.

Elazığ'dayım üç gündür. Depremi çok şiddetli bir şekilde hissettim, ölüme bu kadar yaklaştığımı hatırlamıyorum. Öyle de uzun sürdü ki deprem, bir yerden sonra yıkılsın bina da bitsin bu çile diyordum inanın. O anı tarif etmem mümkün değil. Çaresizce doğanın hakkınızda verdiği ölüm-kalım kararının okunmasını bekliyorsunuz. Allah kimseye yaşatmasın.

Deprem sonrası eş dost hısım akraba herkes sağ olsun aradı sordu halimi. Armavut bir arkadaşım dahi aradı sordu, nereden biliyor/hatırlıyorsa Elazığlı oldugumu, ben de şaşırdım. Sağ olsun hepsi.

Fakat, gönlü güzel sözlük yazarları, üç yıldır uğrunda yana yana kül olduğum bu hanım bir mesaj atmayı dahi çok gördü bana. Bakın gerçekten deprem sonrası gelen her mesajda, telefonun her titreyişinde onu aradı gözlerim. Kimse aramasa sormasa, bir o halimi sorsa yeterdi bana.

Kendisine duygularımı açmış değilim. Ancak çok kez ima ettim ona vurulduğumu. Biliyor, farkındayım. Kendisinin en yakın arkadaşı bile mesaj atmışken bu kızın atmaması hakikaten üzdü beni, çok bozuldum yahu anlatamam.

Şu halden sonra bu kıza aynı gözle bakabilir miyim peki? Siz olsanız bakar mısınız? Dinlediğiniz şarkıda türküde hayallerinize davet eder misiniz başrol olması için?

inanılmaz soğudum agalar. Daha önce çok kez canımı sıkan hareketi olmuştur, konuşmadığımız, görünce yolumuzu değiştirdiğimiz vakitler olmuştur. Ancak bu kez bambaşka bir his var içimde. Hatta bilakis, hissizlik var kalbimin tam orta yerinde. Nefret bile etmiyorum. Tuhaf bir umursamazlık var. Sanki sokaktan geçen herhangi biri gibi, hiç tanımamışım gibi...

Darıldım yav. Canı sağ olsun.. ama benden uzakta.
karşı tarafın soğuk davranmasıdır. zorla güzelliğe gerek yok deyip kendini de geri çekmek en iyisi. kavgasız, biraz üzücü ama sonunda çok fazla kaptırmadan kendini bir şekilde çıkarmalı böyle insanları hayatından.
ilgi orospusu sevmiyorum yazdırmanız lazım alnınıza.

kızlar başka türlü anlamıyor.
ilgiye karşı her daim yenik düşmesi. insan varoluşu gereği her türlü sosyal ve toplumsal alanda fark edilmek ve varlığını kanıtlamak üzerine evrilmiştir. Dolayısıyla ilgiyi hepimiz severiz lakin her ilgi gördüğünde odak noktasının sürekli değişmesi pek hoş olmayabiliyor.
Muhatap olunan kişilere karışıyor olması.
Yalan söylemesi ya da yaptığı rahatsız edici bir davranış .
Sorumsuz davranislar, Saygı sınırını koruyamama ve insana nesne olarak bakması. Ilk 3 böyle.
Erken soğumak önemlidir.
Cinsiyet farketmeksizin, insan olarak söylemem gerekirse; vizyonsuz olması, bakış açısı dar olup kendi bildiğinden başka bir şeyin olamayacağını düşünüp başkalarının fikirlerine saygı göstermemesi ve çok yoğun şive beni buz yapar.
Ek olarak; verdiğim değer ve sevginin değerini bilmeyen ve benim gösterdiğim toleransı yeri geldiğinde gösteremeyen insanlardan soğuyorum.