bugün

elini terk edemiyordur.
yanlız başlıkta tam bayan.avi amk.
taktik yapıyordur.

taktikler bende kalsın.
kaslarda problem olabilir.
Kimi zaman yeterince hoşlanmamak, kimi zaman kendini yavşak gibi gösterme korkusudur. Ortalık yavşak kaynıyor zaten. Guzel bir kızın kim bilir kaç yavşayanı vardır. Onlardan biri olmak istemez bu tip erkek. Kızın kendisini potansiyel bir yavşak olarak görmesinden korkar. Kızın gözünde ciddi görünmemekten çekinir. Adımı kız atmadan atmaz, farklılık yaratmak ister. E tabi kız da o adamı atmaz. Mal gibi kalınır.
hazır hissetmiyordur kendini. ayrıca tepesinde azrail beklemektedir. öyle de imkansız bir durumdadır. sahi:
allah ım! şu azrail e birşey söyler misin?az öteye kayabilir mi acaba? bunaldım iyice ya.
tipsizdir.
bir çıktığı vardır fazla yuklenmemek gerekir.
çeşitli sebebleri olabilir. arkadaş ortamından biri hakkında duygusal düşünceler geçiyorsa olası bir hayır cevabının olgunlukla ve 2 kişi arasında kalmıyacağından çekiniyor olabilir. arkadaşlıktan sevgililiğe geçiş durumu varsa zor olabilir..
karşıdaki kızı arkadaşlarının sevmemesi olabilir.
kızdan sinyal alamıyor olabilir ya da korku.

Korkunun ecele faydası yoktur gençler. Tipe güvenmeme, reddedilme korkusu filan aşın bunları. Tiple olsaydı, güzel kızların yanında çirkin erkekleri görmezdik. Kabul edilmeye gelince; kızlar, cesur ve kararlı erkekleri sever, hoşlandığını bile dile getiremeyenle işi olmaz. Erkek açılamadığında, zannetmeyin ki kız sizin çok hoşlandığınızı sansın. Arkanızdan diyeceği tek şey 'amaaan napıyım bu sünepeyi'

ayrıca;

(bkz: bir kızın peşinde koşmak)
kızın kabul etmeyeceğini düşünmek.

yani gurur yapar.
Yengeç burcudur. Maldır. Asla ilk adımı atmayandır. Sen bana bir adım atsan ben sana yardırıcam haberin yokk... Neyse zahmet etmesin sayın yengeç, ben seviyorsam onu bekleyemem zaten adım atacak diye.
Bir tipsiz için durum her zaman " Abi kıza baksana o kim ben kim hayır diyecek kesin " dır. Yıllarca saklar böyle duygularını. Hayır yani kendimden biliyorum kızı 8 sene sevip açılamadım , E napıyım tipsizim .
kızın tokmakçısı olabilir.
Kızın onu terslemesinden korkuyordur. En azından bende öyle oluyor. Hiçbir kıza açılamıyorum.
(bkz: ya öleyim ben ya)
utangaçtır ya da adım atmaktan yorulmuştur ya da başarısız olmaktan korkuyordur vs vs.
kaslarıyla cesaretinin ters orantılı olmasıdır. "kalıbının adamı" deyiminin hakkını veremeyişi de olabilir. ya da belki sadece korkaktır. aslında sabrınızı deniyo da olabilir.
sizde bu kazulet tipler varken değil bir erkek, çalı çırpı bile size adım atmaz. *
Çekingenlik, utangaçlık, kaybetme korkusu ve en önemlisi gurur.
Ne sevdalardan vazgeçtik, acaba tersler mi, gönlü başkasında mı diye, sırf zor durumda kalmasın, o bize bakmaz be diye.
fakirlik. yani para yoksa ilişkiler uzun sùrmüyor.
göt kaldırmak istememesinden dolayıdır. adım atalım sonra whatsapp gurubunda ayy kzlr whtswrngstupid bna yzyor skck mi acba bni .s.s diye adimizi cikarin dimi?
hoşlanmaması.
(bkz: özgüven eksikliği)