bugün

diziyi izler pek de severim. güzel dizidir, keyiflidir, eğlencelidir ama 9 senenin finali bu kadar kötü olamazdı.

--spoiler--
ted'in karısının öldüğü yer ve karısıyla şemsiyenin kaderini yağmur altında peronda konuştukları yer oldu onun dışında da pek bir şey yoktur.
--spoiler--

halen ilk sezonları için legen- wait for it -dary diyebilirim ama son sezonu hiç de öyle değil. bu finale ağlayıp zırlayan arkadaşlarımı sons of anarchy dizisine davet ediyorum 6. sezon finalinde, ben ki hiç ağlamam etmem, ağzıma sıçtı o final benim. bu kadar diyorum. sevgiler.

keşke ilk sezondaki eğlenceli haliyle kalsaydı.
Ne kadar friends alintisi olsa da severim kendilerini tabi tam bu tarihte bitmeside ayri bir sakaydi tesekkurler Bays ve Thomas.
gelmiş geçmiş en boktan finallerden birini yapmıştır

--spoiler--
hayır ted ile anne sarı şemsiyenin altında birbirlerine "hi" dediklerinde bitirseydiniz keşke.

ayrıca 3 sene sürecek evlilik için 1 sezon niye harcadınız hacı?

dizinin adı ikinci bahar olmalıymış amk.
--spoiler--

edit: imla
finali ile 9 senedir benim gibi her hafta çıktığında izleyenlerini hüsrana uğratmış dizi. Tek cümle söylüyorum yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler ancak senaristlerin allah belasını versin. Net! Amk dingilleri! Bundan sonrası kendimi kahin ilan edip spoiler vererek konuşuyorum.

--spoiler--
(#19701018) Bu benim 8. sezon finalinden sonra coşmuşlarıma giren entry. ve son cümlesine dikkat edin. " ancak hedef şaşırtıyorlar gibi geldi bana. anne bu havası verip öbür sezonda robini yine ted'e itelemeye kalkarlarsa önce kafama sıkar sonra bu yapım ekibine sıkarım. bu böyle biline.*"

Müneccim yarağı yemedim amk sizin ilk 3 sezondan sonra sıçışınızı gördüğümden, senaristlerin yeteri kadar kurgulayamadığını gördüğümden en son anneyi de olağanüstü bir şey bulamayışınızdan yine robin'e iteleyeceğinizi görüyordum. Ancak diziye o kadar gönülden bağlanmıştım ki içten içe sonunu getirmek istiyordum. Hadi canım sen de diyen tüm arkadaşlarıma selam eder noldu amk derim? Neyse sözümü tutup kafama sıkıp sonra yapım ekibinin trafosunu patlatmaya gidiyorum. kedi canımı benim!
--spoiler--
şimdi bu dizi bitti ya. hah işte 7 yıldır düzenli izlediğim bir dizi, sabahtan beri akşam nasıl izleyeceğim ben bunu diye düşünüyorum. işten çıktık, geldik eve, indirdik, açmaya korktum ilk önce. sonra başladım izlemeye. dumurlardan dumurlara sürüklendim resmen.

--spoiler--
her şeyi anladık diyelim, hadi her şeyi anlayalım da o çocuklar nedir öyle? ne hevestir bu robin teyze'ye duyulan. anneniz ölmüş. babanız uzunca bir hikaye anlatmış. normalde dağılır insan, üzülür, hüzünlenir, gözler nemlenir, bir iç geçirip "hey gidi günler" filan der. üstelik ölen kişi de anneleri.

ama bunlar ne yapıyor. "hehe seni çakaaal zaten de yemekte belli ettiydiniz, hadi ara da çıkma teklifi et" diyorlar. o neyin hevesi evladım, annenin kemikleri sızlamadı mı çocuğum?

böyle evlat olmaz olsun sayın seyirciler. kalbime derin bir hüzün hasıl oldu şu vakit. anneyi de iki dakikaya sığdırmışlar. sen adama iki çocuk ver, sev, her şeyini çek, ömrünü ver, saçını süpürge et ama hayatının aşkı olama. robin de robin. ted senin de yatacak yerin yok.
--spoiler--

pokemon izlerken ağlayan bir insan olarak peçeteleri hazırlamıştım oysaki ben, öyle bir finalle bitti ki hüzünlenmedim bile. hadi uyarlamam bu kadar.
finali verdi. bu dizinin benim için yeri çok büyük sözlük. lise yıllarında başlamıştım. izlediğim ilk yabancı dizi buydu sanırım. o an büyülenmiştim ve o an anlamıştım yabancı diziler ile bizim diziler arasında ne yazıkki dağlar kadar fark var
--spoiler--
çocuklar size annenizle nasıl tanıştığımın hikayesini anlatıcam. sözüyle başladı ve 9 yıl boyunca bu macera devam etti. dizinin adında anne lafı geçsede emin olmamakla birlikte 8 yıl annenin yüzünü hiç göremedik. çocuklarına anlatmış olmasa hiç evlenemez ted diye düşünürdüm. hikaye çok güzeldi. mükemmel bir arkadaşlık nasıl olur derseniz bu dizi anlattı bana yıllarca. hala napıcam lan ben diyorum o derece büyük bi yeri vardı hayatımda. anneyi ilk gördüğüm anda yadırgadım. çünkü bu arkadaşlık grubuna uyum sağlıyabilcek mi hakkediyor mu diye sevmedim başta ama bende aşık oldum sonraları anneye. ted yıllarca robini sevsede ben anne ile evlenmesine daha çok sevindim. final sahnesi orta karardı. anlatacağı çok fazla şey vardı bi 5 yıl daha giderdi. ve çocuklar annenizle işte böyle tanıştım. kısa ve öz anlattım diyince komiğime gitti baya. dizinin başında hayatının aşkı olan robinle tanışsada onu teyzenizle böyle tanıştım demesi olayı farklı bi yöne doğru çekmeyi başardı ama finalinde çoxuklarında söylediği gibi olay tamamen ted ve robin arasınds geçiyodu. bunca yıl bize robin ve ted ilişkisini anlattı dizi ve adınıda verdi ama biz hala anneyi merak edip durduk işte. annenin bu dizide bu kadar kısa işlenmiş olması gizli kapaklı anlatılan ve asıl hikayenin robin ted olduğunu final sahnesinde anladık. sonunda ted yine o çalgı aletini aldı ve robinin evine doğru gitti. bunca şeyden sonra bu son sahne beni bitirdi diyebilirim. barney ile robinin evliliği hep sürer zannediyodum ama olması gereken oldu. son derece inatcı ve dik başlı robinin oson sahnedeki bakısı ve onca olaylardan sonra tekrar bir araya gelmeleri ne diye bilirim ki. bilmiyorum sadece bende mi oluyo ama dizinin ilk başları son kısımlarına nazaran çok daha iyiydi. son sezonlarda anne olayı işin içine girmişti ve az çok belli ediyor gibiydi. biz zaten yıllardr anneyi anlatıyoruz başka bi anne olayını anlatmak sanki bilerek yapılmış bir hata gibi duruyordu. her hafta beklerdim yeni bölümünü. o jenerik müziğini duyunca içim gıdıllanırdı o derece. özlücem seni how i met your mother baştan beri anneyi anlatıyomuşsun zaten ama ben inatla asıl anne kim diye merak edip dururdum. herşeyiyle harika bi diziydi.
--spoiler--
finalini izlemeye kiyamadigim dizi. izledikten sonra buyuk ihtimal uc cocukla ortada birakilmis anne gibi hissedicem kendimi. oyle alismisim.
ted mosby'ye yamadıkları o kakalak yüzünden çok soğuduğum dizi... gerçi son sezon itibarıyla zaten can çekişiyordu ama o mahluku görmeye bile dayanamıyorum.
amerika'da 9 sezondur yayınlanan dizi.

--spoiler--

final bölümü izlerken üniversiteye beraber okumuş ve son günlerinde ayrılan arkadaşlar gibi izledim dizi finalini hüzünlendim dizi bitmesine o kadar alışkanlık oldu sonuçta, ama gel gelelim dizinin son 3 dk'sında 9 senelik emek boşa gitti döndü dolaştı hikaye ted ve robin oldu cidden bundan daha saçma bir son olmaz idi, hani şu cümleyi "this is how i met your mother" söyleyip bitirmek varken neden böyle yaptılar inanılmaz saçma biraz da aceleye gelmiş gibi görünen bu son bu dizinin finaline gerçekten yakışmadı. neyse sonuçta 9 sezonluk hikaye bitti ellerine sağlık.

--spoiler--

(bkz: lost çok bozdu)
henüz izlemeye fırsat bulamadığım ve birinin spoiler olarak verdiği - barney bilmem kimden boşandı - yazısıyla tüm izleme hevesimin kaçtığı dizi. evet, bilmiyor olabilirim ama barney birinden boşanıyor işte. şimdi aklımdan asla çıkmaz benim.
yasatmis olduklari hayal kirikligi ile
' legen wait darrry ' olmus dizi.

tebrikler.
son 3 dk yı izleme arkadaş. dizi aklında güzel kalsın.
Şüphesiz en eğlenceli dizilerden biriydi. Bitecek olması üzücü. Barney karakteri sayesinde sevdiğim bir diziydi.
dokuz koca senenin üstüne finaline boktan olmuş demeyeceğim dizi.
9 yıla hiç yakışmayan bir final yapmışlardır. böyle bir dizinin, yani sonu belli olup o sona doğru ilerleyen bir dizinin; hele ki izleyenlerin gönlünde böylesine taht kurmuş bir dizinin final bölümü en iyi bölümlerinden biri olmalıydı. ama son 5-10 dk harici final tadı bile alamadık bölümden. her şey darmadağınık bir o yıla gittik bir bu yıla. hepimizi ters köşeye yatıran bu finalin 9 yıl önce düşünülen finalle uzaktan yakından alakası olmadığına, bu finalin yeni yazıldığına bahse girerim.
Final vermesiyle beni hüngür hüngür ağlatan muhteşem bir dizidir. Ağlamamın sebebi uyduruk final değildir elbet. Karakterime işleyen o seçilmiş kahramanları bir daha aynı çatı altında göremeyecek olmamdır. içimde nedense bir burukluk var. Yıllarca, heyecan içinde yeni bölümün çıkmasını artık bekleyemeyecek olmamdan mı, yoksa böyle bir başyapıtın finalinde lime lime doğranmasına mı bilemiyorum?
"Berbat bir son, harikulade bir dizi". 9 sezon için sanırım bu cümle kafidir.
Hoşçakal How I met your mother....
kendimi 9 sezon boyunca kullanılmış ve final bölümüyle bir kenara atılmış hissediyorum.

seyircisine gram değer vermeyen diziymişse demek ki.
orospu çocuğu senaristler iki dk daha yapamadınız dimi lan ted robin için orda kapıda kaldı yine adam. o kadar çok şey yazmak isterdim ki zbam diye bitti. bir de 9 sene ne ara geçti. bi 5 sene daha çekilsin de izleyelim gerisini evliyken nasıllar diye ama nerde amk.

bugüne kadar yaşattırdıkları için binlerce kez teşekkürler ama bu dizinin asıl finali 9x22 di adamım.

http://video.uludagsozluk...inin-kapanış-müziği-33839
bu şarkı burda entiri yazan 9 yılını onla geçiren gençlikten sonra,
benim de 9 yılıma ve how i met your mother e gelsin,
genel senaryo bakımından tam bir deha işi, ancak finali bana göre 2. Lost vakası. 5 bölüme yayılarak anlatılması gereken bölümleri 2 bölüme sığdırmışlar. Gerçi leyla ile mecnun 3 dakikalık finalle bizleri dağıtmıştı...
final hariç 'legendary' bir diziydi. keşke bitmeseydi.
final bölümünde saçmalamışlar. dizinin adı annenizle nasıl tanıştım ? ancak çocukların da dediği gibi anne den çok az bahsedildi. kadın öldü gitti. insan bir cenaze töreni falan gösterir.ayrıca ted kankalık kanunlarını bozdu.çocuklar annelerinin ölümünden bahsederken çok rahattılar. o kadar duygu yüklü bir diziyi finalde batırmışlar. finalin efsanevi olmasını beklerdim ancak olmadı.
her neyse bütün olarak değerlendirdiğimizde himym gerçekten mükemmel bir diziydi. her zaman keyif alarak izlerdim.
finalini yapmış olan ve bütünüyle efsaneler arasına girmiş olan dizi. ama bu final olmamış. şöyle hayvani bir final beklerken, hatta bu tarz bir finali izlemek için doğru zamanı bekleme hesaplarına dahi girişmişken acaip tırt bir finalle sonlanmış dizi. yazık lan, koca 9 sezonun da hatırı yokmuydu amk. bu arada;

--spoiler--
tek duygulandığım olay annenin ölmüş olmasıydı. tamam beklenen bir anne değildi ama 9 senelik kardomuzun eşi ölmüş, senaristler üstünkörü geçip gitmiş mevzudan. robin de bu dizinin kevaşesidir, net. the walking dead te bi sarışın hatun vardı bi o, bi de bu robin. nefretimsizin antipatik kevaşeler.
--spoiler--
finali hiç de sürpriz olmayan, o sebeple de direkt olarak beklenti neyse onu karşılayan, gönlümüzde yerini alan dizi.

--spoiler --

spoilerım şuradadır; (bkz: ( #19699787) ) baştan beri bangır bangır bağırdığımız gibi bir finalle bitti. ulan tedle aynı doğrultuda bir aşk hayatım var. tümüyle hem de. sonumuz benzesin mi desem, benzemesin mi desem bilemedim. hayırlısı be gülüm.

--spoiler --

çok şey yazacağım da, yerim dar şu an.
dokuz senelik maceranın ardından veda eden efsane...
bugün ekşide de, burda da okuduğum yorumlara göre her sezonunu zevkle izleyen de; durmadan sanki sandalyeye bağlamışlar, göz kapaklarını da zorla açık tutup izletmişler gibi konuşan, hala da bok atmaya devam eden tipler var. yok çok uzun sürdü, yok bozdu, yok anne kim vesaire vesaire bir sürü aptal saptal yorum ki bunun cevabını senaristler son bölümde vermişler, bu aslında sadece anneyle nasıl tanışıldığının hikayesi değildi diyerek. çocukların hikayenin bitiminde verdiği tepkiyi. yani anne de anne de çıksın ortaya, kim anne diye kafa sikenlere cevabı vermişler, zaten bütün hikaye anneyle tanışma hikayesi değildi diye.

onun haricinde yedi yıldır izliyordum ki marshall'ın bir önceki bölümde geçen diyaloğunda "o video myspace'te paylaşıldı, insanlara rezil oldum, vay be 2007 çok eskide kalmış" diyerek bir nevi bu diziyle geçen zamana da değindi ki bu yedi yılda bu dizi sayesinde daha şendim, o yedi yılda yaşanan onca şeye rağmen.

her zaman televizyon tarihinin en iyi yapımlarıdan biri olarak kalacak. iyi ki o beş insan bir araya gelmişler. söyleyecek fazla bir şey kalmadı.
özleyeceğiz.
--spoiler--

madem robin kaderiydi, anneyi kaderiymiş gibi sarı şemsiyeler tesadüfler evrenin mesajları işte o gibi sahnelerle göstermeyeceklerdi. bildiğin ted anneye deli gibi aşık gösteriliyor onunla romeo julliet aşkı yaşatılıyor ama sonra anne ölünce hop robin. hem de büyük bir rahatlıkla. anneyi aldatmış olmuyor mu yani? ölmüş de olsa enayi yerine koymuş olmuyor mu? kadın düğünlerine zorla çağırıyor bir de robini. keşke anneyi bu kadar efsaneleştirmeden yapsalardı sonucu robinle. ne bileyim bu kadar sempatik, aşka maneviyata önem veren bi senaryo dizisinin sonunda sırf şaşırtmaca yapabilmek için insani değerlerle, aşkla taşak geçilmesi benim hiç hoşuma gitmedi. insanın bir tane kaderi olur. bir tane hayatının aşkı olur. ted'inki anne değilmiş bunu anladık. ama insanın kabullenemeyeceği yollarla. ben bile dizi eleştirmeni oldum düşünün yani.

--spoiler--
finali kesinlikle berbat berbat berbat ve berbat olan dizidir. ulan 9 sene be. birbirinden güzel 9 sene ve birbirinden güzel 200+ bölüm. bu mu lan efsane final? bu mu güzel dediğiniz final? açıkçası finali hiç beğenmedim. böyle dizileri ve filmleri sürekli her yönüyle eleştiren biri değilimdir, yanlış anlamayın. ama bu ne ya? bu sefer eleştiricem evet. bütün bölümler o kadar mükemmel işlenmişken neden bu final ey senaristler?

9.sezonun yaklaşık 5-6 bölümünü bilerek fasafisolarla doldurdular. ben de hep düşündüm ki final için her şey harika hazırlanmış, boşlukta kalan bölümleri böyle değişik değişik dolduruyorlar. alakası bile yok. o final bu kadar hızlı olacağına, fasafiso bölümleri atarak, finali yavaş yavaş gösterseydin de son bölüm bu kadar hızlı olacağına slow ve drama dolu olsaydı daha güzel olmaz mıydı acaba? bence mükemmel olurdu. herkes şemsiyenin altındaki sahneyi sevmiş en çok. neden? çünkü bu bir final ve finaller hiçbir zaman seri ilerlememeli. şemsiyenin altındaki sahne de çok yavaş ilerlemişti ve bu yüzden akılda kalan nokta da bu. olması gereken buydu. son bölüm yavaş yavaş ve dram dolu ilerlemeliydi. böyle olmamalıydı.

anne öldü ve biz öldüğünü hissedemedik bile? neden neden ve neden diyorum. bunu da yaşamak isterdim. annenin ölüşü ve ted'in çöküşü. neden böyle oldu? ve çocuklar. o kadar ruhsuzlar ki. hikaye bitti ve bu mudur? cevabınız bu mu gerçekten? 9 sene bu cevabı veresiniz diye mi izledik acaba biz bu diziyi?

mükemmel bir 9 sezon. vasat bir final. inanın bu final çok daha mükemmel bitebilirdi. efsane bir final falan göremedim ben.