bugün

saçma sapan egoları olan adamlar tarafından gerçekleştirilen durumdur.Bu adamı bu formuyla oynatmayan teknik direktör siktirsin gitsin . net.
sike sürülecek aklı olmayan kişilerin yapacağı tercihtir.
delirtir çıldırtır. sağ bekte hamitin oynaması kenarda gökhanın beklemesi ana avrat sövdürür ve bir karar aldırır dünya şampiyonasına katılana kadar milli maç izlemek yok.
hala daha milli takımı, egosunu yenemeyen ve akıldan yoksun hocalara bıraktığımızın göstergesidir.
Abdullah avcının kararıdır saygı duymamak istiyorum.
çıldırtır. sakin falan değilim amına koyim. nasıl bir anlayıştır nasıl bir kafa yapısıdır çok merak ediyorum.
kendimi bir an selçuk'un yerine koydum da; o defans arkasına atılamayan topları gördükçe canım daha da çok sıkılırdı.
çok gariptir,sadece bacaktan ibaret mehmet topalın bile 90 dakika oynayabildiği bu takımda oynayamıyor ya yuh amk.
yaptı bir hata anladı ama arkasında durdu daha sonra panikledi üç forvetle oynadı, topu kim taşıyacak diye düşünmeden sonuç olarak olan yine bizim puan yada puanlara oldu.
3 adet aynı model forveti oyuna süren, ancak onlara pas atacak adamı bırakın oyuna almayı ısındırma zahmetinde bile bulunmayan adamın sıçtığı bok. emre efendi hadi geçen sene fenerbahçe de her maçta oyunuyordu ayağına milli takımda devamlı oynadı. ama e ebesine ittirdiklerim, bu herif sadece bir maç oynamış o da 5 dakika. ulan hadi o boku yedin arkasından emre yi oyundan alıyorsun yerine neredeyse 1 senedir belki 3 tane resmi maçta oynamış adamı sokuyorsun. ki dikkat ettiyseniz nuri oyuna girerken bir kameralara gözüktü o kadar. ardından kayboldu gitti. takım orta sahadan forvete bölgesine top atamazken her defasında arkada selçuk inan nın eşortmanlarla kafasını ellerinin arasına alarak maçı izlediğini gördüğümde sinirden kendimi s.kesim geldi efendim. kusura bakmayın ağzımı bozuyorum ama inanın bu hollanda yı biz yenerdik. sadece bu tarz gerizekalı yöneticilerden bu tarz gerizekalı teknik adamlardan ötürü turnuvalara katılamıyoruz ve katılamamaya devam edeceğiz. biriniz bana izah etsin zirvede olan bir selçuk inan nasıl bu takımda ısındırılmaya bile layik görülmez biriniz açıklasın bana.
taktiksel sebepmiş. o taktiğin tutmadığı belli oldu niye taktiğini değiştirmiyorsun o zaman diye sorarlar adama. burak oyunda umut oyunda nuri yi sokuyorsun. sanki çok formda. sanki kaç maç yaptılarsa beraber.
milli takımda hamit altıntop'un şu ayakta duramayan haliyle oynaması kadar şaşırtıcı olmayan durumdur.
adam kıbrıs eşşeği yapacak birşey yok. sağ bek e gökhan gönül emre nuri selcuk sağ açığa gökhan töreyi almazsan eline alırsın o kadar.
adam kıbrıs eşşeği yapacak birşey yok. sağ bek e gökhan gönül emre nuri selcuk sağ açığa gökhan töreyi almazsan eline alırsın o kadar.
taktiksel olarak oynamamıştır. taktikselin kelime anlamı kalıplaşmamış sözcük kalıbı m.k ne demek lan taktiksel ? saflarla dolu hollanda bizi yata yata yensin diye mi ?
tüm detayları bilemediğimiz fakat mantık çerçevesinde yapılacak en iyi değişikliğin gerçekleşmemesidir. hadi başta selçukla başlamıyorsun bu bile büyük bir hata olmasına rağmen bari hiç top yapamadığın 2. yarıda al şu adamı. yok kardeşim yok.
bir turnuvaya daha katılamayacağımızın göstergesidir. net söylüyorum, bu kafayla bu milli takım malta-faroe adaları-liechtenstein-estonya grubunu bile ilk ikide bitiremez. bitirememeli de. burak oynamasa, umut, semih, ömer hatta arda oynamasa bunların hepsini anlayabilirim. taktik derim, form derim şu derim bu derim ama şu vaziyette selçuk ve gökhanın oynamamasına anlam verebilmek mümkün değil. hamitin ve nurinin maç eksiği çok açık, emre de artık son günlerini yaşıyor. ve milli takımımız bu adamlarla yepyeni bir yapılanma içerisine giriyor öyle mi? neyse, 2030lara kadar bu milli takım turnuva yüzü görmez bu kafayla.
sonuçta bi messi değil a...k sizde tamam selçuk oynasaydı biz hollandayı yenerdik 2-0.
akla mantığa uymayan durumdur.

arda ve selçuk şuan milli takımın en iyi iki oyuncusu ve abdullah hoca' nın kafasında ki orta sahaya en uygun oyuncu selçuk inan ve onu oynatmıyor.

bu büyük bir hata. maç uzun topa gitti abdullah hoca hala pas yapayım diye nuri' yi oyuna alıyor. gördük nuri' yi adını bile duymadık neredeyse.

oyun uzun topa gitmiş ve salak salak toplar atılıyor. sen selçuk' u kenarda tutuyorsun. ikinci yarının başında sercan ve tunay gibi sıradan oyuncular çıkıp yerlerine selçuk ve burak girseydi uzun toplarla belki hollanda savunmasını yıkacaktık.

abdullah hoca umarım bu hatasını anlamıştır eğer böyle devam ederse 2. olmamız bile zor olur .
taktik sıçmanın belgesidir.
abdullah avcının ne kadar yetersiz bir td olduğunu ortaya koymuştur.

büyük bir hataydı oynatılmaması, orta sahada istediğimiz topu bir türlü yapamadık.
paniğe gerek yok çünkü selçuk oynamış olsaydıda yenilcektik,her türlü yeniliyoruz askerimizde durduk yere ölüyor,terörde durduk yere kazanıyor,futboldada durduk yere kaybediyoruz işte,bir ülkede 50000 tane ırk olursa kimin ne bok olduğu belli olmazsa hiçkimse tek başına cesaret edip bir yerlere hakkıyla gelemez bu ülkede,yani adam cesaret edip koşamıyor defans arkasına nasılki apoyu gebertmeye cesaret edemiyorsa,sonunu düşünüyor ya beni vururlarsa diyor,ya oyundan alırlarsa...

edit:en kötüsüde bu yazının seri eksi alması ne derece korkunç bencil bir ülkede olduğumuzu gösteriyor,eksiyi basan şöyle diyor "hayır ben bu saydıkların gibi değilim"
ama öylesin koçum kusura bakma...
oynatılmaması yanlış olsa da, olsa ne olacaktı da acaba?!, diye bir sorunun da doğması bir o kadar da yanlış değildir.
anlam veremediğim bi hadisedir.
bi insan nasıl en iyilerinden birini oynatmaz? taktiğine sıçayım.
teknik direktörün ben oynatmak istemedim demesinin dışında mantıklı bir açıklamasının olmayacağı durumdur. aynı maçta 1 senedir top oynamayan hamitin, robbenin kucağına verilmesi, kıçı sıkışan milli takımın yine 1 senedir top oynamayan nuri şahin'den medet umması diğer mantıksızlıklardır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar