bugün

eğer hoşlanılan kız odun ise çok işe yaramayacak durumdur. hemen size başıma gelen bir olayı aktarıyorum:

hoşlandığınız kızın doğum günüdür ve düşünür durursunuz acep ne alsam hoşuna gider ne yapsam. birden aklıma resim çizme yeteneğim geldi ve çok ustaca olmasada bütün araç gereçleri alıp en sevdiğim fotoğrafını resmetmeye başladım. yaklaşık 2 gün uğraşıp çizdim üzerinde alın terim var (mecazi manada). doğum günü yaklaşır ve bu resmi bütün arkadaşlarınıza gösterip çok güzel olumlu tepkiler alırsınız çok güzel olmuş kızın kendisinden daha güzel olmuş gibi bütün eksiklerini tamamlayıp çerçevelersiniz ve o an gelmiştir. hatun kişisi resmi görüp size sarılacak ayy bu çok güzel olmuş gibi tepkiler beklenmektedir. neyse olay anına geçiyorum:

ben: doğum günün kutlu olsun hoşlandığım kız vs.
hoşlanılan kız: çok teşekkür ederim
ben: buda hediyen el emeği göz nuru inşallah beğenirsin
hoşlanılan kız: paketlenmiş hediyeyi görür ve heyecanlanıp hemen alır ve açmaya yeltenir
ben: mutluluk ve heyecan biraz sonra olacakları düşünerek sevinç duygusu
hoşlanılan kız: hediyeyi açar ve sikko bir surat ifadesiyle, hmm bu mu benmiyim şimdi bu benim dudaklarım bu kadar küçükmü ?
ben: hayır beynin küçük mınakoduum orantılı olsun diye yaptım niye siktin attın güzelim duyguları..

sonrası bazı şeyleri fark edip siktirolup gitmek ve tekrar çizmemeye yemin etmek. ama şimdi tekrar düşünüyorum da yemine gerek yokmuş hak edene yapılır.
en güzel resim şiirle çizilendir.
görsel
Eğer ciddi anlamda yeteneğiniz ve pratiğiniz yoksa kalkışmayın bu işlere derim.
liseliyken yaptığım sanatsal aşıklık çalışmasıdır. gerçi bi işe yaramadı. efendi adamız ya hiiamina.
Gözleri güzelse doya doya yapacağım eylemdir ki yapmışlığım oldu zamanında.

görsel

Edit: bu resimden hemen sonra çizmiştim ilk resmini..
Ben çizip verdiğimde elini si*eyim deyip yırtmıştı o günden beri bırak resim çizmeyi kızlarla bile konuşmam.
yeteneksiz olmamdan mütevellit hiç girişmediğim konudur. bence çizmesem daha büyük hediye olur.