bugün

Sevildim ama, hiç sevilmeyi hakettiğimi düşünmedim ve beni gerçekten sevenide hiç anlayamadim.
insan sevilse bile hiç bir zaman sevildiğinden emin olmaz denir hep ama bir insana ne kadar uzak tutarsanız kendinizi o insan o kadar sizi sevip size sevdiğini belli etmek için elinden geleni yapar. böylelikle bu tezi de çürütmüş oluyoruz.
Bir soru. Öyle sandık, değilmiş. Sevilmemişiz.
Sevildim sandım.

Sayılır mı?
sanmışım.
evet. çok kez öyle hissettim.
tabii ki.
sevilmediğimi sandım ben galiba ya.
Sevdiğimden daha fazla sevildim hep.
sevdik. bir o kadar sövdük. soru mu bu amk? çok tırt başlık.
sevildik tabii. sananlar aslında sevilmediğini sanıyor bence, olay tam tersi sevgi aşırı geniş kapsamlı bir kavramdır.
Sevildim.
Birden fazla kez. Güzel sevildim hem de, belki hak ettiğim kadar, belki fazlası.
Umarım ben de sevdiklerime hissettirebilmişimdir.
Bir soru.
En hassas olanından...

Yaşı başı, ekonomik durumu, cinsiyeti, dini, dili farketmeksizin her insanın " evet" diye haykırarak yanıt vermek istediğidir.
En yalın, en samimi ve en karşılıksız sevgi aile sevgisidir.
Aile sevgisinden yoksun büyüyen bir insan, hayata 10-0 geriden başlar, telafisi yoktur.
Evetli hayatlarımız olsun!
Çok amin!
en kötüsü sevip de sevilmemek değildir aslında, sevilip de sevmemektir. karşınızdakini kırmadan üzmeden bu durumu düzeltmeniz mümkün değildir.
(bkz: cıks)

Kullanılmaktan tenim ve ruhum tahriş oldu, zihnim bulandı, kalbim merdivenaltına düştü. Ama sevdim. Her şeye rağmen sevdim. Çünkü kalbim mezbelede açan papatya'dır. Papatya'yı bilir misiniz? Hani o bahçıvan'ın yardakçılık yap(a)madığı kendine buyruk çiçek. Kalbimiz papatya diye yaprak yaprak söktüler; onun bunun çocukları.
Orhan Baba'nın bir sözü ile cevap vermek istiyorum. "Sevdim ama sevildimmi bilemiyorum.."
Aşk;
Sandığın kadar değil
Yandığın kadardır demiş Mevlana.
Sevmek güzeldir, sevilmek de güzel. Ayrı ayrı olunca pek tadı olmaz. O yüzden en güzeli severken sevilmek. Sevilirken sevebilmektir.
sevildiğini teyit ettirmek değil hissetmektir mühim olan. hissederseniz sevmekten bile daha güzel olabilir.
emin değilim, sevilmişim herhalde.
emin değilim, sevilmişimdir herhalde.
belirli dönemlerde beni sevdiğini söyleyen tam 6 kişi oldu. bir kısmı bunun karşılığını duymadan da söyledi.

ama emin değilim.
görsel
Öyle sanmisiz.
Insan tam olarak emin olamıyor ki. Böyle olunca sevenin sevgisine de yazık ediyor.
Geçici sevilmelerin hükmü yoktur mutlulukta.
bir vakit "seviyorum seni" sözü işittik, sanki. ne yazık ki; söyleyen, yitik şimdi.