bugün

gökhan özen'in bu zamana kadar yaptığı ve bundan sonra da yapabileceğini sanmadığım ender güzel şarkısıdır.
(bkz: hadi len)
gökhan özen'in best tv/fm zamanlarında yapış olma ihtimali yüksek olan şarkısı. yıllardır mustafa sandallarla, serdar ortaçlarla dalga geçen bir bünye olmama rağmen gerçekten de "olmuş" dediğim şarkıdır, dağıtır.. aslında gökhan özen'in eski şarkılarının çoğu da iyidir, sonraları "benim için n'apardın" falan olmuştur, yazıktır.

sorma sorma nasıl geçti
sensiz yıllar yıllar
bir aşk rüzgarıydı esip geçti
ardında boynu bükük hatıralar

"""""nöbet tutar yokluğun"""""
vurur geçer gecenin bir ortasında
kıydılar bize gençliğimize
hesabım yalancı yıllarla

herşeyde biraz sen varsın
baktığım her yerde gözlerin
koklarım yastığını hala
içimdeki hüzünlerde senin izlerin
tüm çıkar yollarının veya zaten gitmesi önceden güdülmüş çıkışların kesiştiği nokta, noktalar.
her şeyin bir kapıya çıkma sendromunun arkasına sığınmış benliğin, ya içsel seslerle kendisine verdiği telkinler veya çevresinde yapılan eylemlerden hallenmekle paralellik gösterdiği bilinir.
hayâlgücü de bir anlam ihtiva eder çok şey için. aslında her şeyde biraz "o" yoktur, her şeyde biraz siz varsınızdır.

bakış açısı, eylemlere verilen tepki, empati veya ruhsal devinimlerin şiddetle incelenmesi gerekir. sonuçta "her şey" dediğimiz sonsuz boşlukta, iyi olan kadar kötü olan şeyde vardır. mühim olan "sen"'i, güzel olan şeylerin içerisine dahil etmektir.

sonuçta hiç kimse "o"'sunu, kanın veya pisliğin içinde görmek istemez.
insanın içine işleyen gökhan özen şarkısı.
(bkz: her şey sensin)
sevgili; gözlerin içine çizilmiştir bir kere, nereye baksan onun unutamadığın hayali gelir gözlerinin önüne. her şeyde, ama her şeyde salt sevgili vardır, hayatınızın her karesinde berabersinizdir aslında ayrı da olsanız.
msn nicki yada kişisel iletisine yazılabilcek kadar anlamlı cümle. mantık arandığı zaman küp şekerdede mi sevdiceğimiz vardır ? cevap: yoktur.
asla bir daha böyle bir şarkı yapamaz gökhan özen. pop müzikten nefret eden bünyelerin bile hani iltimas geçtiği bazı şarkılar vardır, bu şarkı onların içinde yer alır.
gökhan özen in yavaş ritimli şarkılarının güzel olduğunu kanıtlayan bir şarkı daha.
ottan boktan her bir şeyde sevgilisini anma kapasitesine sahip insan sözü.
oluyor, bir kuru çiçek*,bir dolu kültablası izmarit*hatırlatabiliyor.
gerisini siz düşünün.
neden her şeyde her şeyimde olmak zorundasınki, ne zaman beni benimle bırakacaksın? dur sen söyleme! biliyorsun cevabı belli sorular sormayı sevmem dalgınlığıma geldi kızma bana, evet biliyorum hiç bir zaman. bu arada şunu farkettim hala yaptığım, dediğim birşey yüzünden bana kızmandan korkuyorum, ne kadar acınası bir durum değilmi? sen yeni hayatında yeni tatlar tadarken ben hala bana kızma ihtimalini düşünüyorum. söylemiştim sana bitmez demiştim bitmedi, sen bitirdin. keşke bende yeni hayatımda yeni tatlar tadabilseydim ama demiştim ya (bu ara bunu çok kullanıyorum ve kendime çok kızıyorum) ben senin kadar taze değilim hatta bayat kokmaya yakın bi kalbim. sen yolun çok başındasın oyüzden yaşamak tatmak hakkın, kızmıyorum sana buyüzden kızamıyorum ama bilki hala herşeyde biraz sen varsın.
söylenebilecek bayat yalanlardan biri.

- aşkım, her şeyimde biraz sen varsın.
- pis,sapık...
herşeyde biraz sen varsın
*
Sorma sorma
Nasıl geçti
Sensiz yıllar
Yıllar

Bir aşk rüzgarıydı
Esip geçti
Ardında boynu bükük
Hatıralar

Nöbet tutar yokluğun
Vurur gecer gecenin bir ortasında
Kıydılar bize gençliğimize
Hesabım yalancı yıllarla

Herşeyde biraz sen varsın
Baktığım heryerde gözlerin
Koklarım yastığını hala
içimdeki hüzünlerde senin izlerin
sevdiğin insana söylenebilecek en hoş sözlerdendir. herşeyde biraz değil tamamen o vardır. çünkü hayatınızdaki herşeyi sevdiğiniz insanı düşünürek yaşarsınız. herşeyde o yoktur aslında herşey o 'dur.
- aşkım dün bir sıçmışım bildiğin bok ama bokun üzerine bir suret. kim dersin?
+ ...
- seni gördüm aşkım bokumda.
+ yani?
- yani her şeyde biraz sen varsın.
gökhan özen'in slow şarkılarından biridir.
yaşanan yaşanmayan ne varsa sevilene dair onu günlük yaşantıda görüp hissedebildiğiniz her şeyin üzerine monte etmek, ondan ötürü sevmektir.sıradan ve basit görünebilir. ama ya unutmak istiyorsanız?
(bkz: spotless mind)
her şeyde biraz sen varsın, baktığım her yerde gözlerin...
bir türlü unutulmayan, hayatının parçası olmuş, baktığın her yerde gördüğün, her adımında sanki her an onu görecekmiş gibi hissettiğin, her daim acaba ne yapıyor, mutlu mu diye düşündüğün ve asla unutamadığın ilk aşkına hitaben kurduğun cümledir.
sevilen ile dolu dolu geçirilmiş uzunca bir zamandan sonra ve de onca sevgiye rağmen bir terk ediliş yahut gönülsüz bir ayrılığın ızdırabını çekerken, duyulan hislerdir. herşeyde biraz onun oluşu, insanı bazen delirtecek seviyeye getirir. bir kelime yeter mi bir kişiyi hatırlamaya, evet bir kelime, hatta bazen bir tek harf yetiyor.
bu durum kötü sonlar için acıtır; devam eden ilişkide ise devasa mutluluklar verir, yüzde tebessümler oluşturur.
beni her şeye biraz dağıta dağıta bir türlü bütünleştiremedin be canım hayatında diyesi geliyor insanın.
kız ile oğlan arasındaki ilişkide, çiftin arası bozulduğunda oğlan tarafının arayı bulmak için kız tarafına söylediği yaltaklanma amaçlı sözcük grubudur.
gökhan özenin olduğundan mıdır nedir çok berbat bir şarkı..
sigaraya yeniden başlatan şarkıdır, gökhan özen seslendirir.