bugün

Üniversite öğrencisine önceki hayatında işlediği günahların cezasını çekmek için gönderildiğini düşündürten açık cezaevi.*
Hakkında sayfalarca yazılmak istenen şehirdir ama özetle otogar diye 2-3 yazıhanelik köy duraklarından beter bir yerin, meydan diye bir dönel kavşağın yutturulduğu ve kırılan parmağa alçı bile yapacak donanımı olmayan hastaneye ve de 1997'den beri fakülteye sahip bu fena gelişmiş ilçeyi anlatan ifade yukarıdaki gibidir.**
2009-2013 hükümlülerine selam olsun, dayanın 1-2 ay kaldı.*
bok atanının çok olduğu sakarya ilçesi. hep de öğrencilerdir onlar sanki vegasda büyüdü ağzına sıçtıklarım. neyse,

film izlemek istediğinizde koca salonda tek başınıza film izleyebilecegınız kadar miniktir. yeşildir, köy değildir. özlenir.
2 gündur belediye ekiplerinin meydan da deli gıbi sabah akşam gece demeden çalıştığı ilçe. neden mi? başbakan gelicek.
öğrenciler tarafından pek sevilmeyen ilçedir. nüfusu 80 bin e yakın olup adam akıllı ortamı yoktur. son zamanlarda şık canlı kafelerin sayısı artmış, yeni belediye binası ve avm inşaatı başlayacak, ve kentsel dönüşüme başlanmıştır. bundan 3 bilemedin 4 sene sonra burası bile degerlenecek. ayrıca vialand kadar büyük olmasada bir eğlence diyarı yapılma projesi var.
amcaoğlu' nun bir hafız etmediği ilçe. burda hafızzzz kelimesi daha yaygındır.
dinlenme tesisleri dışında varlık göremediğim Adapazarı ilçesi.
otoban kenarına yakın kurulu olmayan ilçe.
buranın insanında sike sürülecek kafa yok.
Gençliğimin en güzel 4 yılını heba ettiğim kasabadır. Gençleri her sarışın kadına "aha verecek!" Gözüyle bakıp sizi sokakta görüp sosyal medya hesaplarınızı bulabilecek derecede abazadır. Teyzeleri, Esnafları gençlerinin aksine daha anlayışlı candan insanlardır. Velhaslıkelam minicik küçücük uzun süreli yaşanması tavsiye edilmeyen gezmelik yerdir.
ilçe gelişsin diye gençlerin hayatlarının en güzel 4 yılını harcadığı tutucu ilçe.
haftaya gisip yerlesecegim yeni ilcem. evet egitim fakultesini kazandim ama butun enerjimi aldi burasi eksi ve diger bütün mecralar. burda okuyam,okumuş veya yasayan ve bana yardım edebilecek yazarlardan dm beklemekteyim.
tek caddesi ve köy gibi evlere sahip ilçe. yazık burada okuyan arkadaşlara allah sabır versin. evet.
sayenizde okuldan kaydımı aldırmayı düşündüğüm üniversiteye ev sahipliği yapan ilçe. daha gitmedim ama allah belamı vermiş galiba.
Nasıl bir zihniyet ki tutmuşlar buraya eğitim fakültesini koymuşlar. mis gibi merkez kampüs varken siyasete kurban edilmiş. aç madem buraya bir teknik okul o kadar meraklıysanız. gençleri üzmeyin. alın onları da merkeze.
görsel
Yaklaşık beş yıl içinde değişim geçirmiş olan bir ilçe olmuş. Özellikle üniversite ve sanayinin gelmesi nüfusunu 76 bine çıkarmış. Ev ve emlak piyasası da artmış.
gecenin duası:

allahım nolursun nolursun öyle bişey dola ki ayağıma beni hendekte yaşat, buraya taşınayım, burada yaşayayım.

amin.
Depremden önce sakaryanın en gözde ilçesi idi hatta en moderni diyebilirim geçenlerde gittim o eski halinden eser yok tek artısı çamdağının yakınında olması.

https://www.google.com.tr...0.85!4d30.7666667!5m1!1e4
Yasadıgım sakarya ilçesi.
Öncelerini bılmem ama bayagı gelıstı lan hendek.
Ataturk parkındaki cıngenleri nasıl kovdular hala anlamış degılım ama.
Yenı mahalle kesımı oldukca genısledı kocaman oldu aq arkadasımın evını bulamaz oldum.
Yesıller kesımı aynı tas aynı hamama yakın.
Little san andreas gibi bi ilçe.
Son zamanlarda büyük değişim adımı atan sakarya'ya bağlı ilçe.

Yerlisi çok azdır büyük çoğunluk Rize, Trabzon Artvin kökenlidir.

Sanayi konusunda ciddi gelişim kaydetmiştir.

Tarımda Fındık üretimi yüksektir.

damarına basılmaması halinden belinden küteyi çıkarabilme ihtimali yüksek abiler mevcuttur.
Şehirlerarası otobüslerin dinlenme tesisleri ile ünlüdür.
adapazarı - düzce arasında bulunan sakarya'nın yol üstü ve sanayisi olan ilçesi.
sakarya ünivesitesi eğitim fakültesinin bulunduğu sakarya ilçesi.
istanbul'dan ankara'ya giden kamil koç ve pamukkale otobüslerinin mola verdiği sakarya ilçesi.
aklıma parkshop dinlenme tesislerini getiren sakarya ilçesi.